Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A gyaloglás nem fogyaszt?

A gyaloglás nem fogyaszt?

Figyelt kérdés

Elkezdtem másfél évvel ezelőtt gyalogolni. Napi 7-10 kilométereket megyek, néha többet. Egy deka sem ment le, pedig ugyanúgy odafigyelek az étkezésre is, fél évig írtam a kalóriabázist, amely biztatott, hogy ezzel a módszerrel heti 1 kiló fogyás várható, jól haladok, stb, de nem történt változás. Azóta már nem mérem a kaját, (megjegyeztem miből mennyi kell) és hogy ne maradjak éhes, eleve minden ebédet egy nagy adag zöldség levessel kezdek, amitől eltelek és max egy nagyobb szelet húst tudok megenni utána. Mindent megeszek, de tartom a normál mennyiséget, és nyilván mellőzöm a péksüteményeket, édességeket és a gyorskajákat, cukros üdítőket.


A gyaloglás úgy néz ki nálam, hogy reggel felkelés után, vagy ebéd után egy órával megyek, ez kedvfüggő. Elhatározom, hogy merre veszem az irányt, mely utcákat érintve és hogy hol jövök vissza. 1,5 óra alatt 8-9 kilométert megyek, meg sem állok, csak a piros lámpánál, ha éppen belebotlok, de nyugisabb környékek felé szoktam menni. Hazafele pedig eldöntöm, szeretnék-e kerülni, akkor megvan a 10-12 kilométer is, ami + 30 percet vesz igénybe.


Nem tudom, hogy a tempóval van-e a probléma. Sajnos nem tudok futni, 40 kiló túlsúllyal nem szeretnék... Régebben bicikliztem is, de az sem volt hatásos. Az volt a tervem tavaly nyár előtt, hogy egy - másfél év alatt leadom ezt a sok zsírt, de nem ment. Mit tanácsoltok?


2021. okt. 3. 23:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

Önmagában nem, ha nem vagy kalória deficitben. Diéta 70%/ mozgás 30%, mivel ha jól értem egész nap otthon vagy, ezért ennyi mozgás eleve kevés.

Ki kellene vizsgáltatni, hogy nincs -e háttér betegséged, ami lassítja a fogyást. (Háziorvos, endokrinológus)

2021. okt. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, nem találtak semmit. Egyébként a többi 22 órában sem fekszem, tevékenykedem itthon, van hogy 3 órát állok a konyhában egy nagyobb főzés során.
2021. okt. 4. 00:14
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg jobban meg kell válogatnod azt, hogy mit eszel meg. Nálam ez volt az ami beindította a fogyást.
2021. okt. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Mit vizsgáltak?
2021. okt. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Már nincs ötletem. 1200 kalóriát eszem naponta, zöldség, gyümölcs, hús, kevés rizs, levesek, és a napi 1,5-2 liter folyadékbevitel.
2021. okt. 4. 00:22
 6/23 A kérdező kommentje:
4# Hormonproblémákat, cukromat nézték, ultrahangoztak.
2021. okt. 4. 00:23
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Terheléses vércukor is volt, pajzsmirigy vizsgálat?
2021. okt. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Igen, volt mindkettő. Neten utánanéztem, hogy mik lehetnek a problémák, és sorjában végig vizsgáltak, nem kevés időbe telt mire lezárult.
2021. okt. 4. 00:53
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
Ha a zsír helyett izom épül, akkor a testsúly nem feltétlenül változik meg. Ezért javasolják adott testrészek körfogatának mérését. Emellett az is igaz, hogy fokozott égetés akkor következik be, amikor az ember megizzad, azaz a szervezet többet éget, mint amennyit a testhőmérséklet fenntartása érdekében kellene. Ilyenkor a felesleges hőtől az ember izzadással (és annak elpárologtatásával) szabadul meg. Ha nem izzadsz meg, akkor ez csak azt jelzi, hogy a napi 1200 kalória bevitel még mindig sok és a 40 kg túlsúlyt kitevő zsírszövet annyira hőszigetel, hogy a környezet felé a test hőleadása kisebb a szükségesnél. Ezért is javasolják az úszást a fogyókúrához, mert akkor az uszodavíz hőmérséklete eleve fokozza a hőleadást (és a belső égetést).
2021. okt. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem kicsit tempósabban sétálj.
2021. okt. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!