Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tovább az izmosodással?

Hogyan tovább az izmosodással?

Figyelt kérdés

Volt néhány hónapja ez a kérdésem: https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek_.. Azóta a felesleges zsír lement. Folyamatosan edzettem otthon, illetve figyeltem hogy sok fehérjét fogyasszak, úgyhogy szerintem nem nagyon vesztettem izmot a fogyás alatt, legalábbis remélem. :D Meg hát nem is puding lettem, egész kis feszesre alakultam. :)

Na de most hogyan tovább? Mit javasoltok? Járjak el gyúrni terembe? Személyi edző? Crossfit edzés? Vagy mit érdemes csinálni? Az elsődelges cél továbbra is az hogy megfelelő mértékű egészséges izomzatom legyen. Nem baj ha nem jön fel ez a bizonyos, 4,8 kg, de azért 2-3-at jó lenne felszedni. És persze szeretnék kicsit formásabb is lenni, mert bár most egész feszes vagyok, ami jó, de nagyon deszka... :D


febr. 22. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha izmosodás a cél, akkor nyilván progresszív súlyzós edzés, kalóriaszámoláson alapuló étrend, emelt fehérjebevitel. Hogy fogadsz-e személyi edzőt, az pedig a te döntésed. Egy jó edző aranyat ér, csak kezdőként nehéz kiszűrni a jó edzőt a rosszak közül
febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Huhh, hát a fogyáshoz is számoltam a kalóriákat, azt már nagyon szeretném magam mögött tudni. :D Emelt fehérjebevitel viszont pipa. :)

Crossfit edzés menniyre jó? Nekem az tetszik a legjobban. Esetleg otthoni súlyzós edzésnek van értelme? Mint pl ez: https://www.youtube.com/watch?v=Q7NvKFWQnjc&ab_channel=Durofit

febr. 22. 11:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Számolás nélkül is megy. En mindig is szamoltam, bátyám soha és elég jól alakul. 6 év után is tud tovább fejlődni. Ha kb érzed mennyi kalórián izmosodsz es eszel elég húst akkor az bőven elég. Nsgy eséllyel meglesz a feherje a fejlődéshez.

Az edzésterv legyen progresszív. Az is lehet hogy keresel egy x heteset a neten és azt csinálod. Az is lehet hogy te magad utánaolvasol. És edző is lehet.

Illetve nem feltétlen kell terem, pl trx-szel, street workoutokkal is lehet iznosodni ha az ember jól csinálja

febr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Crossfit edzés menniyre jó?"

Itthon vannak színvonalas és színvonaltalan crossfit termek, úgyhogy attól függ, hova járnál. A crossfit edzések is tartalmaznak erőnléti részt és súlyzós elemeket, tehát izmosodni lehet valamennyire ott is, de ha ténylegesen az izmosodás a cél, akkor a progresszív súlyzós edzés az egyetlen út.

"otthoni súlyzós edzésnek van értelme?"

A belinkelt videónak semmi értelme. Ez szemfényvesztő duci torna klimaxos anyukáknak. Szerinted hány héten/hónapon keresztül lesz humorod ezt a céltalan szart csinálni? Az otthoni súlyzós edzésnek akkor van értelme, ha minden izomcsoportot le tudsz edzeni hatékonyan (alsótestet is), és van a hosszútávú progresszióhoz elegendő súlykészleted. Ha nem, akkor off.

febr. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3. Köszi. Igen, ha az ember jól csinálja, visoznt én kezdő vagyok, így valszeg nem csinálnám jól. :D Amúgy tök jó lenne ha működne az otthoni edzés.


4. Én őket néztem ki, de még bizonytalan vagyok: [link]

Igen, ez a linkelt videó nekem is gyanús, most jobban megnézve ennél már most is keményebb edzéseket nyomok...

febr. 22. 11:37
 6/10 anonim ***** válasza:
2-es tök jó, kár hogy ilyen lófütty nézettsége van, most kezdtem én is beleízlelni a HIIT világába, ami elég jó, bár még nem érzem a hatását, de érzem, hogy dolgozik. Komplex intenzív mozgásforma.
febr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak nem hosszútávú izomépítésre.
febr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért nem kigyúrni akarom magam, csak egészséges izomzatot összeszedni a nulláról, teljesen kezdőként. :)
febr. 23. 12:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor progresszív súlyzós edzés.
febr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is a progresszív súlyzós edzést javasolnám. Valamennyi izomzatod azért csak lehet már most is, azt formáld, fejleszd. Ez nem jelenti azt, hogy kigyúrod magad, de nagyon szép izomzatot fel lehet építeni. Persze a megfelelő táplálkozás elengedhetetlen mellé.
febr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!