Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás/jogging közben elég...

Futás/jogging közben elég nehezen (vagyis inkább körülményesen) tudok - sokszor - levegőt venni, lehet ezen segíteni valahogy? Úgy veszem észre, már nem is a lábak természetes "fájdalma", hanem a borzasztó rossz levegővétel tart vissza a fejlődéstől.

Figyelt kérdés

Mintha folyamatosan akarnék - de valami elképesztő mértékben akarnék - levegőhöz jutni, de valahogy úgy tudnám leírni az érzést, mintha a hihetetlen levegő-éhség közepette szinte nem jutnék levegőhöz!


Lehet, hogy én vagyok az egyetlen ilyen ember, aki ilyen furcsán működik, de ez valami elképesztően rossz és egyben demotiváló, hogy ennyire képtelen vagyok egy szimpla egyszerű dologra, és, hogy ez már lassan jobban visszafog, mint a combok természetes fájdalma (ami szintén jelen van). Igaz eddig csak össze-vissza alkalmakkor futottam, mostanában csinálom csak két naponta, tíz-tíz kilométeres távokat, lassú 9-10 km/h-s átlaggal. De nagyin bízom benne, hogy idővel fejlődni fogok 15 km-es távokat 12 kmh/h sebességel abszolváló futóvá!



márc. 13. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem csak orron veszed a evegőt? Csak mert volt eg sportoló társam, akit beetettek ezzel, hogy orron kell venni, aztán nagyon szarul futott a levegővétel miatt, mikor észrevette az edző, és megmondta neki, hogy nem, nem kell orron venni, onnantól hirtelen sokkal jobb futó lett.


Egyébként ivel fejleszteni tudod a legzéstechnikádat az az, ha időnként gyorsabbakat is futsz. Nem az egész futásodra értem, hanem mondjuk 60-100 méteres sprinteket, repülőket teszel bele, idővel mehetnek nagyobb résztávok, intervallumok is. Tapasztalataim alapján nagyob jól tudják ezek fejleszteni a futótechnika mellett a légzést is.

márc. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyugi fogsz fejlődni és figyelj a légzésre.
márc. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Lehet hogy egyelőre lassabban kellene futnod általában. Illetve az is segíthet a fejlődésben amit az #1-es írt: interval futások.
márc. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vélhetőleg edzetlen vagy, sokkal lassabban kellene futnod.

[link]

márc. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!