Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fogyaszt a mozgás annyira?

Miért fogyaszt a mozgás annyira?

Figyelt kérdés
Futógépen egy óra kínlódás után is csak 200 kcal égetek el. Ennyi erővel ugyan ott vagyok, ha 2 gyümölcsös joghurttal kevesebbet eszem naponta. Légyszi magyarázza el valaki, hogy is van ez, hátha nagyobb kedvem lesz újra ráállni a futópadra :)
2011. márc. 29. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egy óra futógépen (legalábbis ha futsz, és nem csak állsz rajta) testsúlytól és sebességtől függően 600-1200 kcal-t éget átlagosan.


A másik, hogy a mozgás, az izmok terhelése, fokozza az anyagcsere sebességet, növeli a tüdőkapacitást, javul az oxigénfelvétel, és nő az izomtömeg. Ami pedig több kalóriát fog égetni.


De tény, hogy egy jól kitalált étrend nélkül, mindez nem sokat ér, ha az ember zsírt akar leadni. A jó étrend és a mozgás, egymás hatásait erősítik, ez a lényeg.

2011. márc. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Inkább csak állok :) 23 éves vagyok, eddig még nem sportoltam, állóképességem=nulla. Kb. 6km/h-val szoktam gyalogolni, ez lehet a baj.:) VIszont ha gyorsabban megyek, felugrik a pulzusom is, valami tartomány fölé ahol már állítólag nem éget zsírt. Ez igaz? Az anyagcseregyorsítós érvelés egyébként meggyőzött :)


23/L

2011. márc. 29. 14:50
 3/11 anonim ***** válasza:

GreenTea


Célszerű aerob tartományban csinálni, mivel a zsír égéséhez kell az oxigén.

2011. márc. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 bix ***** válasza:

green: ez tuti? mármint én úgy tudom hogy jobb a kardió rész zsírégetésre. 130+ pulzusszám feletti tartomány. én már diétáztam párszor és nekem mindig ez jött be, amikor "ellógtam" meg alibiztem akkor nem ment olyan gyorsan mint ha odatettem magam és végig megvolt a pulzus. az intervallumos futásom is pont így van összerakva, sprintel felküldöm amíg lehet, aztán kocogok amíg el nem érem a 125 körüli értéket, aztán sprint megint.


javíts ki de nálunk a személyi edzők soha nem ajánlanak kardiót csak szélkásításra, tömegelésnél mindig azt mondják hogy csak aerob mozgást csináljunk heti 2x max, az elég hogy kicsit erősítse a keringést, stb.


lehet hogy igazad van egyébként, de az én tapasztalataim ezzel ellentétesek:) azért meggyőzhető vagyok:)

2011. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

GreenTea


Az hogy a zsír égéséhez oxigén kell az biztos. Az viszont hogy ki hogyan szálkásít már eltérő. Én 120-145-ös pulzusszámmal szoktam dolgozni. Az intervallumos futás biztos hogy jó!

Személyi edző véleményét még sosem kértem ki, tehát erre nem tudok mit írni:)

2011. márc. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most akkor fussak vagy nefussak? :)
2011. márc. 29. 18:40
 7/11 anonim ***** válasza:

GreenTea


Ez nem volt kérdéses:) Fuss.

2011. márc. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Másképp a kérdés: futás=magas pulzus, 165 és felett, vagy kocogás/gyaloglás=125-165 pulzusig? Fogyni szeretnék meglepő módon :)


23/L

2011. márc. 29. 18:50
 9/11 bix ***** válasza:
a túlsúlyod mértékétől függ. ha sok, (20+ kilóról beszélünk) akkor csak óvatosan ne verd szét az izületeket. én inkább azt javasolnám futásban amit én is csinálok, kocogással indítasz, felmész 120-130 közé. tolsz itt egy kicsit, max 5 percet. aztán hajrá sprint. ami a csövön kifér. kb 30 mp-1 perc között elég szépen fel tudod pumpálni a pulzust. onnantól kocogás, pulzus esik, egész 120-130 elérése után... nost jöhet a sprint. ezt váltogatod 45 perc- 1 óra (ameddig bírod, az elején úgyis pusztulat lesz... ) alatt nem 200 kcal lesz a képernyőn ezt most garantálom:)
2011. márc. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Oké. A mai adag már megvolt, de holnap kipróbálom, aztán megírom mi volt :)


Kszi

2011. márc. 29. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!