Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megfelelő lenne e ez a VEGETÁR...

Megfelelő lenne e ez a VEGETÁRIÁNUS étrend, "testépítéshez"? (részletesen kifejtve)

Figyelt kérdés

Üdv.


A kérdésem az lenne, hogy a lent feltüntetett étrend és elég lenne e ahhoz, hogy 1-2-3 éven belül jelentősebb változásokat érjek el.

Jelenleg 17 éves vagyok és vegetáriánus 181 cm magas, és 60 kiló. Az elmult 1-2 hétben rengeteget olvastam utána a vegetáriánus "testépítésnek".

Azért tettem idézőjelbe a "testépítést", mert nekem nem célom hatalmas izmokat növeszteni, szimplán kicsit erősödni, picit formába jönni.(Legyen nagyobb kéz, erősebb mellkas, hasizom is látszódjon rendesen stb. stb.)


Szóval ehhez dolgoztam ki egy étrendet, ugyanis tisztában vagyok azzal a ténnyel, hogy 30-40% az edzés, 70-60% a kaja. Táplálék kiegészítők szedése NEM lehetséges, kérem ezt

ne is hozza fel senki, mert nem megoldható. Azt is olvastam, hogy a növényből-tejtermékekből megszerzett fehérjék bizonyos esetekben rosszabbak mint amelyek a húsban találhatóak,

ám a helyzet adott ezzel kellene megbírkóznom.


Jöjjön akkor az étrend, napi 5-6 étkezés:


étkezés 1: 4 db tojás + kenyér. A tojás elviekben arabonként 5.5 gramm fehérjét tartalmaz, ami jelen esetben 22 grammnak felel meg.


étkezés 2: Sajt + zsömle + zöldség. A sajt fehérjetartalma 20-30% között mozog. Ha 100 gramm sajtot elfogyasztok, akkor az (rosszabb esetben) kb 20 gramm.


étkezés 3: Az ebédet sajnos nem én határozom meg ugyanis menzán eszem, így olyan ebédekre kell gondolni, hogy rizs + sülzöldség, rántottsajt, főzelék(bab, borsó, tök) stb. Itt számolok 15 grammot.


étkezés 4: 200 gramm valamilyen mag, főleg mandula, melynek fehérjetartalma kb 20 gramm 100 grammonként, így ez 40 grammot tesz ki.


étkezés 5: Túró + zsömle: A túró fehérjetartalma 15-17% rosszabb esetet számolva, 200 gramm túróval(ez kb egy doboz) ez 30 grammnak felel meg.


étkezés 6: Sajt + zsömle: A sajt fehérjetartalma 20-30% között mozog. Ha 100 gramm sajtot elfogyasztok, akkor az (rosszabb esetben) kb 20 gramm.


Namost ezek mellett fogyasztok gyümölcsöt. A zsömlék/kiflik azok barnák, teljes kiőrlésűek, így ezekből is biztosan jön egy kis fehérje. Mindezek mellett néha egy kis csoki is szóba jön, az is gondolom tartalmaz valamennyifehéjét.


Ha ezeket az értékeket összeadjuk, akkor kb. 150 grammnak megfelelő mennyiségű fehérjét kapunk eredményül.


A kérdésem az lenne, hogy ez megfelelő mennyiségű, a szervezet számára megfelelően FELHASZNÁLHATÓ fehérjét tartalmaz e?


Tényleg sokat jártam utána a témában, utánanéztem rengeteg dolognak, ezek fényében én azt érzem, hogy ez megfelelő lenne számomra. A kérdés az, hogy ez valóban így van e.



Az edzés már egy másik téma, de azt szerintem meg fogom tudni oldani, ugyanis már sportolok egy ideje, szóval van némi tapasztalat. Meg ugye ott az internet, a youtube, hogy helyes technikákat nézzek...


Tisztában vagyok vele, hogy az izomépítés az nem egy gyors folyamat. Nem várok holnapra eredményt, viszont szeretném, ha 1-2 éven belül látható eredménye lenne.


Nagyon kérem, hogy csak olyanok írjanak, akik szakavatottak a témában, vannak tapasztalatai.


Előre is köszi a segítséget.


2011. aug. 17. 13:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ja, a csokiban meg inkább csomó gyors ch van, de nem épp a legjobb minőség... inkább ne egyél ha nem muszáj (és nem muszáj).
2011. aug. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

@dilisnyuszi: Öm, igazából a zsemle nem feltétlenül szükséges, akkor megy simán a túró. A zsírt azt elégetem, azzal szerintem nem lesz gond. Elhízni nem hiszem, hogy elfogok. A menzán nekem nem főznek zsírosan, mert én minden olyat kerülök kajában, ami fröcsög a zsírtól.


Hát akkor a teljes kiőrlésű akkor az lehet hogy nem az :))


Lábra szerintem a futás elég edzés, vállra is mindenképpen edzek.


Az edzésem olyanokból áll, hogy fekvő(ez félig meddig már egy egy kézzel is), felülések különböző fajtái (van ez a 8 perces abs tréning azt csinálom), akkor vállra megy a széles fekvő, illetve hátra, bicepszre, mellkasra, vállra meg megy a felhúzódzkodás(egykezes még nem megy, de majd idővel....), alkarra gumiszalaggal szoktam edzeni, meg van ilyen kütyü amit össze kell nyomni és rugó van benne.

2011. aug. 17. 13:47
 13/20 anonim ***** válasza:

Kiszámoltad amúgy a tápanyagszükségletedet mindenből? Ez meg nem megy ám hogy a zsírt elégetem és közben izmosodok... egyszerre nem lehet. Tömegnövelő étrend mellett a kardió állóképességet növel, fokozza a regenerálódást, étvágyat hoz stb., de nem éget zsírt, csak kalóriát. (várjál majd mindjárt keresek erről egy cikket, most nem találom)


Akkor a zsömlét hagyd tényleg, jó minőségű ch-t vigyél be inkább tk. kenyérrel, rizzsel és zabpehellyel.

Fehérjét még hüvelyesekből szerezhetsz be, egyél borsót meg lencsét meg babot.


Lábra nem elég a futás, nem szeretem ezt a felfogást. Tegyél egy súlyt a nyakadba és guggoljál, a láb az egyik legfontosabb. Az edzés egyébként úgy ahogy van szar, felüléssel és fekvővel nem fogsz izmot felszedni az tuti... ha nem tudsz konditerembe menni, akkor vegyél 2 db 10 kilós súlyzót és keress edzéstervet MINDENRE, de ez így nagyon nem jó...


Jó hogy utánaolvastál a vega testépítésnek, de azért van még mit olvasgatni bőven. a cikket meg mindkárt megkeresem mondom


(amúgy agyhalott vagyok most, azért átáthatatlan amit írok. bocsi :D)

2011. aug. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
itt van: [link]
2011. aug. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Áljunk meg egy szóra.


181 centisen akarsz 72 kilós lenni, meg ehhez akarsz 40-45 centis kart? 92 kilósan lesz talán 40-es a pajszer, csak hogy tudd...


LMFAO

2011. aug. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Elolvastam a cikket is egyébként. Szerintem egyébként nálam nem lesz gond a zsír, mert nem gondolnám hogy el fogok hízni. Egyszerűen alkatomból kifolyólag nehézkes lenne. Ha pedig e mellé heti 2-3x futok 30 percet, ártani nem fog. Egyébként nekem a futás kifejezetten nagy étvágyat csinál. Ha nyomok valamilyen kardió edzést, rengeteget tudok zabálni.


Jó,jó akkor nem kell 40 centi, csak mondtam egy számot. De most ez nem is lényeg, mert úgysem tudom megjósolni mi lesz a végeredmény.


Miért lenne egyébként teljesen rossz az edzés. Én innen néztem jópár gyakorlatot, nekem meggyőzönek bizonyult: [link]

www.passion4profession.net


Vagy tudnál jobbat ajánlani nekem?

2011. aug. 17. 17:11
 17/20 anonim ***** válasza:
itt nézz körül: [link]
2011. aug. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nézd, én ezeket megnéztem, és az általam felsorolt gyakorlatok nagy része szerepel az "adatbázisukban".


De mi a baj egyébként velük?

2011. aug. 17. 17:22
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha izmot akarsz felszedni ilyen étrend mellet...a szabadsúlyos edzés semmit nem tesz ezügyben.Amit a nyuszi írt,hogy két 10 kg-os kézisúlyzó...az sem elég.A tömegeléshez,akár hiszed,akár nem,rendes konditermi edzés szükséges.Tehát,ha úgy csinálod,ahogy írtad,semmit nem fogsz elérni.Ha igazán izmosodni akarsz,ne sajnáld a pénzt kondibérletre,mert eredményt csak úgy fogsz elérni;)

A kaja részt szépen megtervezted,az edzésnek nem ártana még utána nézni,nem írom le,ott a body.builder vagy a tesztoszteron.

2011. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
én azért óvatosan kezelnék minden olyan forrást, ami jobb tömegelős kajának tartja a mogyoróvajat, mint a tojást, meg a sültcsirkét...
2011. aug. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!