Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyenge lennék? (kondi) bővebbe...

Gyenge lennék? (kondi) bővebben lennt)

Figyelt kérdés

Üdv!

21 éves srác vagyok 185cm / 84kg.


A probléma a következő: több mint 3 éve edzek kisebb nagyobb megszakításokkal de folyamatosan. Egyszerűen fekve nyomásnál 75 kg fölé nem bírok fejlődni. Pedig pihenek eleget, nem is edzem túl magam, és eszek is rendesen.


a 84kg ami rajtam van egész szép izomtömeg. igaz van rajtam egy kis zsír is kétségkívül.


A lényeg:

Látok edzeni kis 55/65 kg-os 16-17-18 éves kölköket 70-80kg-mal ismétlem: 80KG-mal SZÉRIÁZIK. Kis gyufaszál a gyerek és mégis erősebb? pedig én aztán durvábban nézek ki mint ő.

Hogy van ez? Miért van ez? Hát elszégyenülök komolyan mondom mikor befekszem a 70 alá és megszakadok, majd jön a kisgyerek és belenyom a gizda testével a 80ba 7-et.


Nem szedek semmiféle fehérjét/tömegnövelőt/semmiféle szert, csak olyan kaját eszek amit csinálok. Kevés kaját eszem? Pedig figyelek hogy el ne hízzak, ezért se eszem annyira sokat (persze ez nem azt jelenti hogy negyed tányér kajákat eszek).


Építő jellegű hozzáaszólásokat szeretnék.

Tisztára elmegy a kedvem az egésztől :(

Köszi


2011. okt. 22. 17:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
mi a célod? kinézet vagy erő?
2011. okt. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Fromjezus ***** válasza:

Az elöttem szoló teljesen jól mondja!

Kinézet vagy erő?? Nem mindenkinek jön össze mindkettő.

Az egyik erőedzés a másik testépítő.

Én még régebb óta edzek és nem vagyok sokkal erősebb igaz én lesyzarom..


Ami segít:

- egy segítő (sokszor az emelésnek lelki okai vannak nem fizikai)

- Vizualizáció (tűzz ki egy célt h 1 hónap múlva 5 kilót emelni fogsz s képzeld s gondolj erre mindennap)

- Érdemes havonta egy piramist nyomni

- a legegyesszerűbb valami olcsó kreatin

2011. okt. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

65-70-nel megy 4x8,és 75 a maxod???:OO Azt hogy a p*csába?

Nem tudom mi lehet amúgy,mert az edzésed nem rossz,ahogy a kajád sem a vészes,(napi1xeszekhogyfogyjak,nemeszekhústmerthízlal,zsíroskenyérreltömegelek,szóval nem ez a típus vagy,hál'Isten),valamint nem hiszem,hogy 84 kg-osan ez a súly lenne a genetikai határod.

Szerintem a 84 kg-hoz egyél azért többet(odafigyelve a fehérjére,ch-ra stb.),mert ennyi kaja kevés,aktívan edző életmódban meg pláne.


És ha erőt akarsz növelni,akkor a kinézet másodlagos.Persze túlzásba nem szabad esni,de félre kell tenni,hogy milyen szép szálkás vagy,és úgy kell kajálni,edzeni,hogy az erőnövekedés szempontából a legmegfelelőbb legyen.

2011. okt. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Hali. Ajanlani tudom neked ezt az edzest! [link]

Kiprobaltam en is, es telleg uj lokes. Folytasd ezt kb 3 honapig es mikor vissza tersz a 8-10-12 ismetlesekhez uj sulyokal fogsz dolgozni :) Itt vegkep nem szamit,hogy menyit nyomsz, mert 30-at nemsokan nyomnak. En 75 kilo vagyok 172 cm. 80 al megy ugy 8 meg parat tudok nyomni 90 be is de ennel kezdtem 40-el 30-at 50x20 55x10-12 es Vegen probaltam nyomni 8-at de csak 7 ment 60 al. Mindez ferdepadon. Probald ki, tanulmanyozd. Figyelj a helyes gyakorlatvegzesre es pihenokre. Meglatod, Sokkal jobb leszel. Tapasztalt edzo/testepito irta, es igen, bejott!

2011. okt. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha az erő növelése a célod, akkor olyan súlyt válasz, amiből maximum 5 ismétlésszámot tudsz megcsinálni. Emellett próbáld lassan csinálni a gyakorlatokat, a holtponton megtartani picit. Saját testsúlyos edzésnél nálam bevált, egy próbát megér a súlyokkal, de gyanítom, hogy sikerrel járnál vele te is.
2011. okt. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
igen, erőnél (sajátsúllyal, elvben, de ez súlyzóval is így kell legyen) a max. terhelés és a max. feszülés a lényeg. nyilván nagy erőkifejtésnél az sem mindegy, hogy levegőzöl, mekkora hasüregi nyomást tartasz fent, hogy feszül a tested többi izma.
2011. okt. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Velem is volt olyan, hogy a gyufaszál gyerek nyomott annyit mint, én de ez attól, volt, hogy ő kb csak kondival foglalkozott több mint egy évig míg én kevesebb mint fele annyi időt töltöttem ezzel :D

Szóval szerintem nem benned van a hiba vagy szed valamit vagy ez az élete :D

2011. okt. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!