Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az egyik barátom azt mondta...

Az egyik barátom azt mondta hogy ha erősítés előtt tejet iszok akkor jobb lesz a teljesítményem ez igaz vagy csak kamu?

Figyelt kérdés
Naponta kb 1000 hasizom erősítő , 600-750 guggolás-felállás, és 1000 homorítás gyakorlatot végzek el.
2012. júl. 19. 12:43
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
A tejben lévő kalcium nagy része emészthetetlen környezetben van...
2012. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
A kérdéstől már rég elmentünk, a tejtől nem fog a teljesítményed nőni, nem csodaturmix. A tejben lévő kálcium akkor emészthető, ha 3.0 vagy feletti a zsírszázaléka. De nem ez volt a kérdés, senki sem lesz tőle erősebb és ennyi, elég az offból.
2012. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Minden választ köszönök!
2012. júl. 26. 13:40
 24/30 Linkoln ***** válasza:

Én még is a tej mellé állok.. :D Ha valaki ilyen sok ismétlést végez, az már inkább állóképességre megy, ami sok energiát eléget, ami következtében a tej elég jól hasznosulni tud.

Erről az ember tejet nem iszikról meg hogy már elég világos hogy a tej nem sok érő-ről annyit hogy mutassatok már valamit, akármit ami tanúsítja hogy a tej olyan semmitérő.

Mert én nem találtam ilyet...

Nem kötekvésből, de ez nekem kicsit kispécézésnek tűnik. A tej ártatlan, ne szidjátok már.. :D

A tej elég jó hidratáló folyadék, és sztem a leghaszosabb.

Sok tejet iszok, főleg edzések után, hogy ne csak vizet meg teát igyak, és fontosnak tartom, elég sok jó hatásáról hallottam.

(Szálkásításhoz, tömegeléshez szigorú diétában tényleg nem a legjobb)

2013. máj. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Linkoln ***** válasza:

Egyébként nem csak kalcium meg fehérje van benne. Illetve sokan vizsgálták hogy milyen arányban hasznosulnak a tejből a tápanyagok, és nagyon jó eredmények jöttek ki. (Főleg a házi tejre) Sok helyen találtam eredményeket, de olyat nem igazán hogy emészthetetlen me gilyesmi.

Persze az ember nem tehén hogy tejet igyon, de éppen nem embereket eszünk attól hogy emberek vagyunk... :D Tejben van mindenféle anyag hiszen a kis tehén csak tejet iszik, nem lehet hiánya semmiből.

2013. máj. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 dirtboy ***** válasza:

ja a kis tehén tejet iszik,később pedig már nem,az embereknél is csak kis korban megy a tej,utána elmegy az anya teje nem hiába.

nem kell azt a tejet erőltetni,ha kéne az evolúció is úgy oldotta volna meg hogy a nőknek mindig lenne tejük és nem az állatok tejét kéne innunk.

2013. máj. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Linkoln ***** válasza:

Az evolúcióban nem hiszek, nem tény.

2. meg a kis tehénnek nincs foga, meg hogyan mennyen kajáér? Értelem szerűen akkor marad az hogy a muter gondoskodik róla amíg muszáj. Utána meg mindig tehén marad, nem lesz valami más állat, nem alakul át, csak már tud magának gondoskodni a kajáról. Valóban nem ajánlott csak tehén tejen élni, de mint a táplálék része nekem belefér. Ezzel nem akarok buzdítani senkit arra hogy igya, én csak jelzem hogy nem vészes számomra. Ha lehet ilyet mondani, nekem hazsnosnak tűnt.. Bár ezt nem lehet konkrétan a tejnek betudni, az csak 1 elem a sok közül.

2013. máj. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 dirtboy ***** válasza:

Az evolúcióban nem hiszek, nem tény.


így van ez annál is ahol olvastad hogy a tej jó.

honnan tudod hogy megbízható forrás?

sehonnét.

ugyan az mint a szójánál,elhintették hogy hű de király növényi tápanyag forrás közben meg csak egy nagy átverés az egész és valójában a szója is egy fos.

2013. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Linkoln ***** válasza:

:D Nos ebben is van valami.

A szója bizonyíthatóbban nem a legjobb fehérje, nehéz emészteni, nincs benne minden aminosav ami fontos lenne a regerenáláshoz izomépítéshez stb.

A tejet sem elhittem hogy jó, hanem segített bemesélni magamnak hogy jó. Én teszteltem, elég nagy mennyiségben nyomattam egy időn át a tejet, úgy hogy elég hosszadalmas szakaszon át tartó alapozó edzésen voltam. A fejlődés fokozatos, és a tej fogyasztása alatt jól fejlődtem (Itt napi 1,5 literre gondolok házitejből... :D) utánna teljesen kihagytam, és pótoltam teával... meg kicsit több szilárd kaját ettem. Mintha kicsit jobban regerenálna a tej. Fejlődés kb ugyan az volt, de kicsit többet pihentem a szilárd kaján. Ez sajnos nem osk mindent érő felmérés.. :D Nagyon sok mindennek betudható. Élesen lehurrogást nem találtam neten megalapozottan hogy nem lenne jó folyadéknak regerenálás terén. És aminosav és vitamin, kalcium téren is elég jó. Jobb mint a semmi. Ebből reméli az ember hogy tényleg hasznos.

Akinek súlyosan kiszámolt diétája van annak nem a leg tutibb, de én eléggé strapáloma szervezetet, nem ritka hogy 5000kcal is lecsúszik egy nap. Kell a kaja, és itt már nem sok mindent számít a kis tejzsír.

2013. máj. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Linkoln ***** válasza:
Egyébként tisztellek, sok választ kaptam meg találtam tőled, és nagyon megbízhatóak! Érdemesebb lenne megbízni abban hogy a tej nem az igazi, és hagnyagolni, de nem nagyon van mivel, ilyenkor az ember próbálja bemesélni magának hogy jó ez.. :D És éles tényeket ellene még nem találtam.
2013. máj. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!