Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nézik le ennyire a...

Miért nézik le ennyire a kondisokat?

Figyelt kérdés
Szóval,gondolom más is észrevette,hogy az edzőterembe járásra, mint sportágra temérdek megvetés zúdul..aki edzőterembe jár az mind "izomagyú,bunkó állat",aki kicsit is jobban néz ki az "persze,mert kokszol,meg eszi a sok sz*rt"..meglepő módon a mocskolódók hangadói még csak TV-ben láttak edzőtermet belülről,és úgy általában fogalmuk sincs a témáról,de a szájuk az nagy,csak nem értem mi a baj ezzel..én jópár edzőteremben voltam már,de csak 1-2 bunkóval találkoztam,a teremben szinte mindenki készséges és segítőkész a másikkal.A "koksznak" és mindenféle "sötét szernek" titulált étrendkiegészítők,fehérjeporok,és zsírégetők nagy része természetes anyagokból készül,és csak kis segítséget nyújt az edzésben,az átlag konditermes pedig nem szteroidozik.Én mindenféle szteroid vagy egyéb nélkül felszedtem 3 év alatt kb.10-15 kiló izmot,a 0-ról indulva.(15 évesen kezdtem)És az edzőterembe lejárás, az edzés,az étrend betartása is nagyon kemény munka,abszolút tiszteletet érdemelne aki már évek óta így keményen dolgozik.Sajnos az emberek nagy része még nem annyira ismeri ezt a sportágat,és így hajlamos a konditermet(alaptalanul),legtöbbször irigységtől fűtött, szidókra hallgatni..nektek mi a véleményetek?

2012. aug. 2. 15:28
1 2
 1/16 anonim válasza:
Ezek nem mind igazak nekem vannak kondis ismerőseim és egyáltalán nem "izomagyú,bunkó állat"-ok . Max az lehet ilyen aki szét szteroidozza magát . De az élet minden területén vannak általánosítok . Nem kell vele foglalkozni ha te szeretsz oda járni és jól érzed magad akkor folytasd nyugodtan.
2012. aug. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Sok igazság van benne, amit írtál, de szerencsére találkozom sok ellenpéldával is. Pl. melóhelyemen nem ítélnek el, elismerik, hogy ezek a tápkiegek nem koxos cuccok. De van olyan is, amit te írsz, hogy megkérdezik, hogy mit szedek. Szoktam mondani, hogy csirkét, ki a hűtóből és rizst ki a dobozból, de nem mindig értik. És jön a bűvös kérdés: De olyan hormonos koxos fehérjét nem ugye?

Mondom: De! Na, ekkor van nagy ájuldozás és magyarázkodhatok, míg meg nem unom.

Szóval van példa mindkét esetre. A termekben pedig vegyes a társaság, van ott is normális és vannak keményebb cuccos arcok, de azok között is sok a jó fej.

2012. aug. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

1 évig jártam kondiba és 5kg-t tudtam felszedni. Abbahagytam mert többet nem fejlődtem, ez azóta már le is ment rólam.

Voltak normális emberek de volt sok beképzelt is, főleg a fiatalok. Feszítettek a tükör előtt, úgy jártak mintha csak úgy tombolna bennük az erő.

Hallottam mikor beszélgettek a kokszokról az öltözőben és tudtam is pár emberről hogy szedi a cuccost rendesen.

Akik ilyen kétajtós szekrények azok mind szedik, hiába tagadják. Lehetetlen felszedni olyan sok izmot 1-2 év alatt.

Volt egy ismerősöm aki mondta az egyik srácról h emlékszik h mikor kezdte akkor tök vékony volt most meg elég nagydarab. Szerinte 1-2 év alatt ekkorát nem lehet fejlődni koksz nélkül.


Nem nézem le őket. Én azért nem járok mert a kondibérlet kb 6000ft és kellene szednem tömegnövelőt meg mondjuk vmi porcerősítőt a későbbiekben.

Ez így havi szinten minimum 20.000ft.

Kibírnék ennyit fizetni csak 8-10 óra fizikai munka után nem sok kedvem lenne kondiba járni heti 3-4 alkalommal.

Ez a gazdag szülők gyerekeinek a sportja mert 15-18 évesen honnan lenne már vkinek min 20.000ft-ja havi szinten amikor iskolába jár.

Felnőttek közül vállalkozók, rendőrök, tanárok, tűzoltók járnak és még olyanok akiknek szintén nem kell sokat dolgozni vagy van hétközben is szabadnapjuk.

2012. aug. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%
Utolsó ahogy olvasom elég hiányosak az alapismereteid. Első évben 5kg az elég halovány eredmény, teljesen biztos vagyok benne, hogy nem volt étrended és csak a tápkiegeket használtad és azt hitted, hogy elég lesz. Meg mikor említed, hogy mennyibe kerül egy hónapra akkor is csak a tápkieget említed, csirkemell meg hasonlóakra ki sem tértél. Így jó, hogy nem fejlődtél semmit.
2012. aug. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyunk gazdagok..egy hónapban nekem a járás 15000 Ft.A protein meg a karitin több hónapig kitart.A kaja sem annyira drága..
2012. aug. 2. 16:14
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

Nekem az öcsém gyúr, és elég keményen nyomja, de nekem a „kondizás” még mindig nem sport (leszögezném az elején, hogy én a „kondizás” alatt a testépítést értem). Elismerem, hogy sok lemondás, kemény munka van mögötte – de ettől még nem lesz ez sport. Gyakorlatok? Igen. Testmozgás? Igen. Sport? Nem. Mert mi is elvileg egy sport célja? Hogy gyorsabb, erősebb, pontosabb, ügyesebb stb… legyél. Néha ez még arra is jó, hogy másokkal összemérd a teljesítményedet.

Na de a testépítésnél meg mi a cél? Hogy nagyobb izmod legyen, hogy „szebb” legyél a másiknál (lehet érvelni a kinyomott súlyokkal, de a verseny akkor is külalakra megy…) Erős túlzással olyan, mintha a nőknél a szépségverseny előtti koplalást is sportnak tartanánk… (jelzem, erős túlzással!)

Én is járok kondiba, de mint a sportomhoz szükséges edzés részeként, tehát magát a konditeremben végzett gyakorlatot nem nézem le, sőt, hasznosnak tartom. Így látom, hogy milyen emberek vannak ott. Elég sokan járnak le pusztán a testmozgás, az egészség megőrzése miatt, és vannak, akik a minél nagyobb bicepszre gyúrnak rá. Vannak, akik normálisak, vannak, akik hülyék. Mint ahogy az minden sportra igaz. Viszont az én véleményem az (lehet, hogy alaptalan), hogy aki a szépsége miatt akar minél többet szenvedni, ott van valami gubanc (önértékelési valószínűleg).


A csirke-rízs kombóval és a porokkal szemben meg szkeptikus vagyok. Az első nem nyújt kiegyensúlyozott táplálkozást, a másodikkal szemben meg alapvetően bizalmatlan vagyok: amennyire én tudom, még mindig bizonytalan, hogy ekkora dózisban bevitt mindenféle anyag milyen hatással van hosszú távon a testre. A kemény munkát elismerem, de a porozást nem (és igen, tudom, hogy a fehérje por nem egyenlő a koksszal meg a tűvel adagolt szteroidokkal).

De lehet, hogy csak azzal van a bajom, hogy valaki hajlandó lemondani a finom kajákról…


(És mielőtt felvetné valaki, nem vagyok 200 kilós elhízott PC-maci, heti 3-4 alkalommal sportolok, és azt eszek, amit szeretnék :))

2012. aug. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

A testépítés is sport. (Persze ettől még te úgy tekinthetsz rá ahogy szeretnél.)

Wikipédia: "A sport meghatározott célú mindennapos tevékenység, a mindennapoktól különböző környezetben; célja a testedzés, versenyzés, a szórakozás, eredmény elérése, a képességek fejlesztése vagy ezeknek kombinációja."

És azért arra is rácáfolnék, hogy a testépítés célja az az, hogy szebb legyél a másiknál. Edzés közben is élvezed (a divatbohócoktól eltekintve), hogy csinálhatod, az izmok az már csak a jutalom. Ha nem szeretnéd csinálni hamar megunnád. Ezért nyúlnak a 2hete kondizó 30kg-os páva gyerekek egyből a koxhoz.

Én nem akarok senkit meggyőzni arról, hogy szeresse a csirke, rizst és higgyen a táplálékkiegészítőkben, csak azt nem szeretem mikor reklámozza, hogy nem jók. Mindenki azt gondol róla amit akar.


Válaszolva az eredeti kérdésre én ezt nem igazán tapasztalom. Az én környezetemben nagyon sokan járnak edzőterembe és akik nem azok is tudják nagyjából, hogy mi az a kox meg táp.kieg. Sajnos sok emberből tényleg a féltékenység beszél, de hát azokkal nem kell foglalkozni.

2012. aug. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólásból 2-t kiemelnék.


1.:"Viszont az én véleményem az (lehet, hogy alaptalan), hogy aki a szépsége miatt akar minél többet szenvedni, ott van valami gubanc (önértékelési valószínűleg)."


Igen, van aki ezért kezdi el.De te mire fel szólhatsz bele abba, hogy tetszeni akar magának?Lehet, hogy azért kezdte el mert nem volt nap, hogy ne bántották volna mert gyenge és ne sírt volna ezért heti 1x fiú létére(szerény személyem)Szóval hagy eddzen csak, jól fog kinézni és egészséges is lesz.És nincs ott semmi gubanc.Ha csóri így szerez önbizalmat és vezeti le a feszkót.


2.:"A kemény munkát elismerem, de a porozást nem (és igen, tudom, hogy a fehérje por nem egyenlő a koksszal meg a tűvel adagolt szteroidokkal).

De lehet, hogy csak azzal van a bajom, hogy valaki hajlandó lemondani a finom kajákról… "


2 fajtája van annak aki porokat "szed" - azért van idézőjelben mert az kaja és a kaját esszük - akinek fogalma sincs az egészről és étrendről még nem is hallott vagy aki nem tud 2-3 óránként fehérje- és szénhidrátdús ételeket enni.Mivel elég nehéz bevinni azt a mennyiséget ami 1-2 embernek kell vagy a munkahelye miatt nem tud enni ergo csak előveszi, felönti egy kis vízzel és meghúzza.Ezzel mi a baj?

2012. aug. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Vagyis a csakii előttinek írtam :)
2012. aug. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mint már annyiszor leírták, kivétel erősíti a szabályt. Van néhány nagypofájú izomagy, akinél azon csodálkozik az ember, hogy fog a konditeremből hazatalálni, ők azok, akik hőbörögnek, akik balhéznak, ők tűnnek fel másoknak, ők tűnnek ki és általuk fogják a többieket is megítélni. Nem a legegészségesebb testmozgási forma, de a semminél ezerszer jobb, lehet ésszel is csinálni, nem feltétlen kell 20 000-et költeni a fehérjére, hogy egészséges legyen az ember. Ideglevezetőnek jó, a konditermi hangulat helyenként változó, meg kell találni a normális termet.

Itt is ugyanaz a helyzet, mint amikor a Verrasztó Dávid balhézott, egyből azzal jöttek, hogy húú, ezek az úszók mennyire bunkó állatok, pedig csak egy balhézott, a többi nem. Annak a néhány izomagyú parasztnak kéne megerőltetnie az agyát( vagy legalább a helyét) és normálisnak lenni, nem lennének ezek a sztereotípiák a testépítésben sem.

2012. aug. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!