Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nézik le ennyire a...

Miért nézik le ennyire a kondisokat?

Figyelt kérdés
Szóval,gondolom más is észrevette,hogy az edzőterembe járásra, mint sportágra temérdek megvetés zúdul..aki edzőterembe jár az mind "izomagyú,bunkó állat",aki kicsit is jobban néz ki az "persze,mert kokszol,meg eszi a sok sz*rt"..meglepő módon a mocskolódók hangadói még csak TV-ben láttak edzőtermet belülről,és úgy általában fogalmuk sincs a témáról,de a szájuk az nagy,csak nem értem mi a baj ezzel..én jópár edzőteremben voltam már,de csak 1-2 bunkóval találkoztam,a teremben szinte mindenki készséges és segítőkész a másikkal.A "koksznak" és mindenféle "sötét szernek" titulált étrendkiegészítők,fehérjeporok,és zsírégetők nagy része természetes anyagokból készül,és csak kis segítséget nyújt az edzésben,az átlag konditermes pedig nem szteroidozik.Én mindenféle szteroid vagy egyéb nélkül felszedtem 3 év alatt kb.10-15 kiló izmot,a 0-ról indulva.(15 évesen kezdtem)És az edzőterembe lejárás, az edzés,az étrend betartása is nagyon kemény munka,abszolút tiszteletet érdemelne aki már évek óta így keményen dolgozik.Sajnos az emberek nagy része még nem annyira ismeri ezt a sportágat,és így hajlamos a konditermet(alaptalanul),legtöbbször irigységtől fűtött, szidókra hallgatni..nektek mi a véleményetek?

2012. aug. 2. 15:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

16:37! csakii1

Tudom, én is olvastam, hogy mit ír a Wikipedia, de én azt írtam le, hogy én miért nem tartom sportnak, vagyis hogy miért nem tartom egyenrangúnak mondjuk a futással, a súlyemeléssel, a curlinggel, a sífutással, stb…

A cél és a megmérettetés szempontjából nekem a szépségversenyekkel van egy kategóriában. Nevezhetnénk férfi szépségversenynek. Vagy olyan, mint a bajuszverseny – ott is képesek sokan máshogy étkezni, sok mindenről kell lemondani, naponta kell fésülködni. Az ilyen versenyeken nem az aktuális teljesítményedet hasonlítod össze, hanem az akkori állapotodat.

Azt viszont elismerem, hogy a felkészülés, az edzések tekintetében a sportokhoz áll a legközelebb, mert mind a kettő testmozgás.


16:41 gyurjunkvazze

„Igen, van aki ezért kezdi el. De te mire fel szólhatsz bele abba, hogy tetszeni akar magának?Lehet, hogy azért kezdte el mert nem volt nap, hogy ne bántották volna mert gyenge és ne sírt volna ezért heti 1x fiú létére(szerény személyem)Szóval hagy eddzen csak, jól fog kinézni és egészséges is lesz.És nincs ott semmi gubanc.Ha csóri így szerez önbizalmat és vezeti le a feszkót.”

Félreérthető voltam, bocsánat. Szerintem a lelki béke is szükséges ahhoz, hogy valaki egészségesnek mondja magát. Ehhez kell az, hogy valaki ne legyen nyüzüge meg nyeszlett. Szóval tegye, ezt támogatom. Testmozgásnak jó, egészségmegőrzésnek jó. De akik átesnek a ló túloldalára, és arra mennek, hogy 200centis bicepszük legyen, illetve hogy ne tudják összezárni a lábukat, mert elefánttól kölcsönözték a combjaikat, ott gubanc van. A versenyekre készülésről meg fent leírtam a véleményemet.

Nálam a testmozgás nem egyenlő a sporttal. Hogy még hozzak fel példát erre: én ugyanígy nem nevezem sportnak a munkába való kerékpározást sem (de egészséges testmozgásnak igen), ahogy az otthon végzett felüléseket sem (de testmozgásnak igen).


„akinek fogalma sincs az egészről és étrendről még nem is hallott vagy aki nem tud 2-3 óránként fehérje- és szénhidrátdús ételeket enni. Mivel elég nehéz bevinni azt a mennyiséget ami 1-2 embernek kell vagy a munkahelye miatt nem tud enni ergo csak előveszi, felönti egy kis vízzel és meghúzza. Ezzel mi a baj?”

Ahogy írtam, tudtommal még nem bizonyított, hogy ekkora mesterségesen előállított/kivont fehérjeadag önmagában milyen elváltozásokat tud okozni, mennyire okoz károsodást a testben. Viszont olyanokról már olvastam, hogy a felborult anyagcsere visszavezethető valamilyen szintre az ilyen táplálkozásra. A másik, ahogy írtam, hogy a fehérje fehérje hátán nem biztosít kiegyensúlyozott táplálkozást.


A 17:01-es komment két mondatát emelném ki, mert nagyon jól megfogalmazta: „Nem a legegészségesebb testmozgási forma, de a semminél ezerszer jobb, lehet ésszel is csinálni, nem feltétlen kell 20 000-et költeni a fehérjére, hogy egészséges legyen az ember. Ideglevezetőnek jó, a konditermi hangulat helyenként változó, meg kell találni a normális termet.”

2012. aug. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"De akik átesnek a ló túloldalára,"

Átesni a ló túloldalára semmiben sem jó, minél szélsőségesebb valami, annál kevesebb van belőle (á la Gauss-görbe), így nagyon kevés olyan emberrel találkozhatsz, aki igazán a végletekig vitte. A lájtosabb formák meg ugyanúgy megvannak minden másban is, így remélem arra is ferde szemmel nézel, aki mondjuk hardcore bélyeggyűjtő vagy zenész. A lényeg, hogy többet foglalkozzon valamivel, mint az átlag, az már fura, ugye?


"mesterségesen előállított"

Beírtad már egyszer is a gugliba, hogy 'mesterséges fehérje'? Nem írtad. Próbáld ki, és csodálkozz.


"tudtommal még nem bizonyított, hogy ekkora mesterségesen előállított/kivont fehérjeadag önmagában milyen elváltozásokat tud okozni, mennyire okoz károsodást a testben."

Nem bizonyított. Akkor miért vagy mégis szkeptikus?


"Viszont olyanokról már olvastam, hogy a felborult anyagcsere visszavezethető valamilyen szintre az ilyen táplálkozásra"

Megmutatnád, hol és mit olvastál? A táplálkozás és a fehérjepor nem éppen ekvivalens fogalmak, nem kéne keverni a kettőt. Ha a fehérjeporról kezdtél beszélni, de a táplálkozással folytasd ugyanazt a gondolatsort.


"a fehérje fehérje hátán nem biztosít kiegyensúlyozott táplálkozást. "

Megvan ott minden, ami kell, ez a lényege. Csak te csak a fehérjét veszed észre, pedig szénhidrátpor ugyanúgy kapható, sőt, ahogy kb minden széles e világon. És mit jelent a kiegyensúlyozott táplálkozás? Márpedig enni kell levest meg krumplifőzeléket? Miért? Mi van abban, ami másban nincs? Biztos szükségem van nekem arra? A laikusnak lehet furának tűnik a funkcionális étkezés, de a laikus étkezését inkább az élvezet és az árfekvés határozza meg. Egy kicsit kéne csak utánagondolni, sok mindenre rá lehetne jönni.

2012. aug. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A táplálkozás még kérdés. A zsírok, olajok ugyanolyan fontosan az étkezésben, mint a ch és a fehérje, nem lehet őket a háttérbe szorítani. Azért egyoldalú, mert fehér húsokra korlátozódik, borzasztóan unalmas, minden kajád abban térjen el, milyen fűszerkeveréket teszel a halra és a csirkére, ami viszont meg tele van tartósítószerrel:)

Nem a gasztronómiáról szól a testépítés, és azért idegen mindenkinek a funkcionális étkezés, mert az ételek élvezete az ember életének szerves részét képezi. Itt nem a töménytelen és mértéktelen zabálásról beszélek, hanem arról, hogy az ízek, a változatos táplálkozás önmagában egy örömforrás, amitől a testépítő megfosztja magát egy általa magasabb rendűnek kikiáltott cél érdekében. Ezt mások önsanyargatásnak látják( van is benne valami), hisz egy olyan dolognak rendeled alá az élvezetet, amitől nem leszel több, csak a magad szemében szebb, szóval ez egy ördögi kör, aki csinálja, annak is van rá oka, miért és aki ellenzi, az is teljesen érthető, mert valahol érthetetlen. Az egészség nem erről szól azért, hogy hatalmas izmokat növesszek és csomó élvezetről lemondjak, lehet máshogy is egészségesnek lenni.

2012. aug. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

azért mert nincs különösebb funkcionális haszna egy átlagember szemszögéből.

a versenyeken nem győzik le fizikálisan az ellenfelet vagyis nem üti ki,nem birkózza le,nem fut gyorsabban,nem ügyesebb stb,hanem felmegy és mutogatja az izmait.

meg persze az egyértelmű és nem titkolt szteroid használat miatt.

legalábbis én ezeket a kérdéseket,vádakat hallottam eddig leginkább megfogalmazódni laikusoktól.

2012. aug. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen a tartalmas válaszokat.Én speciel erősebb és gyorsabb lettem a konditól szóval szerintem vehető sportnak
2012. aug. 2. 22:29
 16/16 anonim válasza:

Én is nem rég szembesültem ezzel a problémával. 18 éves vagyok, lassan egy éve edzek (előtte is mindig sportoltam valamit). Sajnos szerintem ott a baj, hogy a média félrevezeti az embereket és sajnos nem csak a média, hanem az 'értelmiségi emberek' is. Halottam már orvostól és tesitanártól is, hogy milyen egészségtelen akár a multivitamin, akár a fehérje.

Nagyon megszerettem ezt a világot és elszomorít, hogy vagy bujdosva kell meginnia az embernek a fehérjéjét vagy ha nem, akkor meg magyarázkodhat, de az esetek többségében a másik fél nem hajlandó megérteni... A másik, hogy az átlag ember akár irigységből vagy nem tudom miért, lenézik a náluk kicsit is izmosabb, egészségesebb, jobban kinéző, edzett társaikat. (nem azt mondom, hogy minden egyes izmos, gyúrós embert meg kell tapsolni vagy tisztelni kell, de ha már egyszer az ember elért egy olyan fizikumot amire esetleg büszke is. Had vegyen már fel egy trikót, anélkül, hogy leköpnék az utcán)

Ugyanakkor az is megfigyelhető manapság, hogy egyre több a 'divatgyúrós', akik papucsban edzenek, edzés közben facebookoznak, lövik magukról a feszítős képeket, üvöltöznek, dobolják a súlyokat edzés közben és szerintem nem mutatnak alázatot a sport iránt.. (persze érthető ha az ember néha nyög, vagy ordít a nagyobb súlyoknál, de szerintem nem minden egyes szériánánál vagy ismétlésnél szükségszerű..)

Remélem, azért javulni fog ennek a sportnak a megítélése. Szerintem nem kell foglalkozni az irigy, finoman szólva buta emberekkel. (Szerintem aki olyan témában nyilvánít véleményt, amiről semmilyen ismerete nincs és nem is veszi a fáradtságot hogy tájékozódjon, mielőtt kinyitja a száját, az egyszerűen nagyon buta ember.) Én, szerintem sokan magunk miatt csináljuk ezt az egészet, nem másokért..

Mindenki csinálja legjobb tudása szerint az edzéseket, kajáljon egészségesen és növekedjen, izmosodojon.

Jó edzést mindenkinek!

2015. márc. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!