Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tapasztalt lovasok! Erről a...

Tapasztalt lovasok! Erről a védőmellényről kérném a véleményeteket, kislányomnak keresek. Megfelelő? Biztonságos? Jó minőségű?

Figyelt kérdés
[link]

2012. szept. 6. 12:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm!
2012. szept. 6. 12:25
 2/6 anonim ***** válasza:

Hobbilovasoknak elegendő - egy komolyabb military versenyre azért nem ajánlanám, de a kislányod úgysem lovagol (még) olyan szinten. :)

Sokkal (de sokkal, de sokkal) fontosabb a külső védelemnél, hogy az esés technikáját megtanulja - mert ez fogja hosszútávon megvédeni.

2012. szept. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, még senkit nem láttam ilyen mellényben lovagolni, pedig találkoztam már rengeteg lovassal. Miért kell ez? Lőnek a gyerekre lovaglás közben? Valami kaszkadőrsuli?
2012. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem lőnek rá, de Ő még nem tudja megtartani a lovat ha pl. valamitől megijed,megugrik stb... Nincs rákötve, nincs annyi ereje, hogy ilyenkor megtartsa magát, így könnyebben leesik.
2012. szept. 6. 14:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Én vagyok a kaszkadőrsulis csodálkozó, annak idején többször vezettem lovastábort is kicsiknek... leesni leeshetnek, persze, ha olyan dolog történik, de a mellkasa még nem sérült meg azt hiszem senkinek. Keze, lába, feje talán, de az is elenyésző, és nem veszélyes. És nem is baj, ha leesik. Legalább nem fél az eséstől többet, hiszen nyilván homokba fog esni, ha olyan pici, máshová nem nagyon. De nem akarlak lebeszélni róla, csak csodálkozom, hogy ezentúl ilyen kis páncélos lovagok lesznek a gyerekek a lovon.
2012. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!Hát igen, fejlődik, jobban fontossá válik a biztonság is, mint anno.

A történethez hozzá tartozik, hogy a kislányom szombaton lesz 2 éves. Lómániás, már amennyire ez ebben a korban ennek nevezhető. Ha lovat lát, rögtön rá szeretne ülni. Minden nap a lovarda előtt megyünk el, szinte potyognak a könnyei ha nem tudunk bemenni. Álmában is "gyia,gyia"... Ébredés után már indulna busszal a "gyiagyiákhoz." Első alkalommal ráhasalt a ló hátára, és simogatta, pedig nem látta előtte senkitől, és nem is mondtuk Neki.Természetesen egyeztettem erről a gyerekorvosunkkal, Ő sem ellenezte, hiszen ez még nem kifejezett lovaglás, inkább sétálásnak, ismerkedésnek nevezhető.De Nekem az Ő biztonsága mindennél fontosabb.

2012. szept. 6. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!