Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Akik a Margitszigetre járnak...

Akik a Margitszigetre járnak futni általában mikor mennek? Van világítás, este is lehet menni? És hova szoktátok tenni pl. a kulcsotokat, vizet stb?

Figyelt kérdés
Még új vagyok Budapesten,ebben a témában nem járatos. És tömegközlekedéssel mentek oda? Nem ciki tréningcuccban?

2012. szept. 12. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért nagyon este ne menj (pláne, ha lány vagy és a "nem ciki tréningcuccban" alapján azt gondolom, hogy jól tippelek) :) - elég sok a hajléktalan és nem mindenhol a legtutibb a kivilágítás.
2012. szept. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tehát férfi kísérettel kell futni.:)
2012. szept. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bármikor. De lánynak sötétben tényleg nem olyan jó ötlet. Én viszont sokat jártam oda. Még tömegközlekedve és tréningruhában is.
2012. szept. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 *Glissade* ***** válasza:
Én még egy csövest nem láttam ott, pedig jártam már arra este! Viszont elég sok futó szokott lenni, tehát biztosan látni fogja valaki, ha el akarnak rabolni.
2012. szept. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 *Glissade* ***** válasza:
90%
Ja, a világítás miatt ne aggódj, a sötétben a csövesek sem látnak jól.
2012. szept. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Glissade jó tanácsokat ad, de most kivételesen ne hallgass rá. Majdhogynem napi szinten bringázok a szigeten és _rengeteg_ a csöves. Nem törvényszerű, hogy történik valami, de bőven van köztük alkesz/drogos, akik elég veszélyesek tudnak lenni.


Aki pedig ártó szándékkal közelít feléd, az várni fog a sötétben - és megszokja a szeme. Előnyben van azzal szemben, aki a "fényből" érkezik.

Nem kell ráparázni, mert azért ez nem a gettó persze, de jobb, ha óvatos vagy.

Menj nappal, akkor nem lesz gond tutira. :)

2012. szept. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem pesti vagyok, de a kulcsos kérdésre válaszolok. Én egyszerűen a kezemben tartom, mikor futok. Könnyen megszokható. Vízre pedig nyáron 10, télen 20 km-ig nincs szükségem futás közben(pedig izzadós vagyok nagyon), de van ismerősöm aki hátizsákként használható gumi víztartót tesz a hátára, és egy csövön keresztül issza, ha szomjas, míg mások olyan övet használnak, amelybe apró kulacsokat lehet tenni.
2012. szept. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 *Glissade* ***** válasza:

Mindenkinek igaza van... de nincs egy kicsit túl spirázva a dolog?

Nehogy már azért ne menj el este futni, mert attól tartasz, hogy megerőszakolnak, kirabolnak stb.

Ennyi erővel, nem kéne kimozdulnod otthonról sem:)

Ha meg tényleg ez a bajod (ami teljesen jogos) akkor miért nem mész le sötétedés előtt, vagy társasággal?


Álltalában a futóknál nem szokott nagy érték lenni, ezt tudják azok is akik lopni akarnak!


A többi:

Szedd le a kulcsomódról azokat a kulcsokat amik feltétlenűl kellenek, és rakt bele a zsebedbe, vagy a bérlet tató tokodba. Vízet olyan üvegbe vigyél amit el tudsz dobni. Vagy vigyél pénzt és vegyél innivalót valahol, vagy igyál a Margit-szigeti kinti csapból. Én úgy emlékszem vagy egy csap, ami nem a susnyásban van...


Ezt mint átgondolva, remélem ki tudod következtetni, hogy nappal érdemes menni, mert akkor nem kell gondolkoznod azon, hogy átmenjél-e a bokrok között, vagy sem, és több üzlet van nyitva, ahol tudsz innivalót venni.


Ha még mindig nem szoktál le arról, hogy azzal foglalkozz, hogy "jaj mit fognak gondolni rólad mások" (lásd tréning ruci), akkor javaslom, hogy öltözz át egy WC-ben.

2012. szept. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen a Margitszigetre szeretnél menni, akkor ezek szerint az esti futás nem ajánlott. Ott még nem futottam, de én biztos hallgatnék a többiekre.

Ha viszont mindenképpen szeretnél késő este menni, akkor megnézheted a Rákos-patakot is, nem tudom, neked mennyire lenne messze. Kb. este 10-11 közt szoktam kint lenni a Csömöri út környékén, eléggé biztonságosnak tűnik.

2012. szept. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Este inkább nem megyek, de akkor a tömeg elkerülése érdekében lehet hogy reggel.
2012. szept. 13. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!