Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hányingerem van a proteintől....

Hányingerem van a proteintől. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Edzés után szoktam inni vízzel, szőlőcukorral. Szerintem nagyon rossz, eddig mindig hányingerem lett tőle.

Csokis-narancsos ízű, Biotech.

Ez az első fehérjém, kb. egy hete iszom.

Ti hogy bírjátok?



2012. okt. 11. 09:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
22%

úgy, hogy van millió gyártó és azoknak többféle proteinje és azon belül többféle íz. Tehát van miből válogatni.

Próbálj ki más cuccot is, más ízeket.

2012. okt. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 gomzoli ***** válasza:
0%
40 évesen meg majd csodálkozol, miért lettél köszvényes. A túlzott fehérjebevitel kicsit sem ártalmatlan ám...
2012. okt. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
0%
hagyd abba ezeket a vackokat!! annyi káros összetevője van, arról nem is beszélve , hogy csak "mű" izmot csinál... nem erőt az biztos. szép kigyúrt leszel,de ugyanúgy fel nem tudsz majd emelni egy nehezebb dolgot...
2012. okt. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

Hogy sikerült két ilyen szerencsétlen nem beszámítható embernek idekerülni?

Mi az, hogy műizom szerencsétlen? Nincs izom és izom között különbség. A tejsavóprotein is természetes fehérje, amit aminosavakká bont le a szervezet éppúgy, mintha bármi más fehérjeforrást használnál. Nincs különbség.

Komolyan ekkora baromságokat hogy lehet már ideírni?, mint előttem a két hozzászóló.

42 éves vagyok, 27 éve fogyasztok proteint és semmi bajom, úgyhogy nem kéne ökörségeket írkálni.

Meg mi az hogy túlzott fehérjebevitel?? Nem mindegy, hogy egy átlag kanapéhuszárról beszélünk vagy egy sportolóról. Nem ugyanaz a fehérjeigény!

Nem azt mondom, hogy nyakra-főre proteinkészítményt kell iszogatni egész nap, de edzés után igenis megvan a szerepe, mivel ilyenkor gyorsan kell visszatölteni a tápanyagot, amit egy gyors felszívódású tejsavóproteinnel érhetsz el. De ettől még nem lesz műizom!! Azok az izmok erősek, száz kiló feletti súlyok emelgetésére, sőt többszáz kg emelgetésre is alkalmasak.

És nem lesz túlzott fehérjebevitel még ettől, azért, mert edzés után nem egy húsdarabot eszel meg, haenm egy gyors emésztésű tejsavóproteint. Ennyi a történet gyerekek, talán el kellene gondolkodni, hogy mekkora baromságokat írtatok!

2012. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Próbálj ki valami egyszerű ízt csoki vagy vanília, vagy valami gyümölcs amit szeretsz,az ilyen kevert ízek nekem nem jönnek be!
2012. okt. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 dirtboy ***** válasza:
77%

gomzoli,fullshanti kérnék néhány konkrét anyag megnevezést hogy mégis mik a károsak és hogy miért is.

csak hogy adjatok valami támpontot mert ez így gyenge próbálkozás hogy beírjátok ide hogy mű izom meg hogy káros aztán meg semmi indoklás.

így ki fogja nektek elhinni?

szerintem senki.


kérdező,máskor sima egyszerű ízeket vegyél mint csoki,vanília ezekkel nem nagyon lehet mellé fogni főleg nem tejsavóknál.

2012. okt. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 gomzoli ***** válasza:
0%

Rendben. Én azt írtam: a túlzott fehérjebevitel káros.

Ha valaki a megfelelő táplálkozáson túl PLUSZ fehérjékkel tömi magát, annak jó esélye van anyagcserezavarok miatt kialakult betegségek megszerzésére.

A fehérjék aminosavakból állnak, ezt jól tudod.

Azt is tudod nyilván, ha már ilyen tájékozott vagy, hogy a szervezetben a fehérjék lebontása során húgysavak keletkeznek. Ha ezek mennyisége megnő, és nem tud kiválasztódni, akkor az izületekben sók formájában kikristályosodik, roncsolva azokat. Ennek a neve: köszvény.

A szervezet NEM az elfogyasztott fehérjékből nyeri az energiát, hanem elsősorban a szénhidrátokból, másodsorban a zsírokból. Fehérjét "építésre" használ.

Ha intenzíven gyúrsz, hogy az izomtömegedet növeld, akkor kisebb mennyiségű kiegészítésként fogyasztott fehérje hasznos lehet. De ha heti 3-szor 2 órát jársz, teljesen felesleges a megevett rántott húsra, vagy tükörtojásra félliterszámra vedelni ezeket a löttyöket!

Most meg nyugodtan nyomogasd a leszavazót továbbra is, okosabb attól még nem leszel.

2012. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Sznofru ***** válasza:
68%

Vérvételre kell menni és egyből megtudod. Én évente járok és a húgysavszintem a min. érték környékén mozog.


A húgysav nem csak a túlzott fehérje beviteltől nőhet meg, hanem pl. attól is, hogy nem megfelelően bontja le a szervezet, emésztetlen fehérje marad hátra, egyszerre sokat eszel vagy olyannal ami gátolja. Ekkor a vastagbélben rothadásos folyamat indul (és húgysav keletkezik) és szépeket fingasz. Ha a húst, fehérjét normálisan lebontja a szervezet, akkor nem lesz magas a szintje. Csak úgy mellékesen megjegyeztem, ha már a tájékozottságról beszélünk....


fullshanti: Az erőtlenségről meg annyit, hogy nézzél meg pár erőemelő és erősember videót :)

2012. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%
Az edzés során sérült izomszövetek regenerálódásához plusz fehérje kell, egy átlagemberhez képest. Ez nem túlzott fehérjebevitel nagyon okos. Meséld már el, hogy egy edzés utáni turmix miért túlzott? Annyi, hogy nem szilárd kaját eszel abban az idöpontban, hanem tejsavót. Ezzel nem növelted jelentősen a fehérjebevitelt, hiszen nem pluszban vitted be, hanem más kaja helyett. Okés?
2012. okt. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Na én is megnéztem most a laborleleteimet. A húgysavszintem 145 mikromol/liter. A határ pedig 140-420.

És 27 éve eszem sok húst és iszok proteint.

Na akkor mi van?:)

2012. okt. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!