Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hányingerem van a proteintől....

Hányingerem van a proteintől. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Edzés után szoktam inni vízzel, szőlőcukorral. Szerintem nagyon rossz, eddig mindig hányingerem lett tőle.

Csokis-narancsos ízű, Biotech.

Ez az első fehérjém, kb. egy hete iszom.

Ti hogy bírjátok?



2012. okt. 11. 09:03
1 2 3
 21/25 gomzoli ***** válasza:
0%
A parasztozást a cinikus és lenéző hangnem miatt kaptad. Ha elolvasnád rendesen amiket korábban írtam, és megfelelően értelmeznéd, észrevennéd, hogy én normális hangon és stílusban írtam le a véleményem, ami egyes pontokban ráadásul egyezett azzal, amit utána kiigazításként, kioktatásként a fejemhez vágtak... Erre jön egy-két jópofa izomagy, és egymás hátát veregetve fitymálgatnak engem. Erre mit mondjak? A jó vérképednek őszintén örülök, kívánom, hogy sokáig ilyen maradjon, és ne tartozz azok közé, akiknél esetleg más lesz a kép. Amit a köszvényről írtam, még az eü-i szakközépben tanultam, persze tudom, azok a tankönyvek már elavultak... Persze vannak jobban hozzáértők, akik a belükben rohadó fingra vezetik vissza a vérsavóban megemelkedő húgysavszintet, de ezzel miért is vitázzak? Nekem nem fáj, ha isszátok a növesztőt, én attól se betegebb, se egészségesebb nem leszek, hogy iszod-e vagy nem. Én elmondtam a véleményem. Ennyi.
2012. okt. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
82%

Szakközépben? Hú de nagyon hozzáértő vagy tényleg. :)

Én pedig élelmiszermérnök vagyok és gyógyszergyárban dolgozom fejlesztőként. Kicsit többet értek hozzá elhiheted. Ennyi!

2012. okt. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
83%

Úgy néz ki, valamit nem olvastál el figyelmesen. Okoskodó buta. Később is volt még alkalmad: Az, hogy úgy teszel, mintha értenél hozzá, miközben ordít hogy nem. Mi lenne, ha kilépnél a saját világodból, és ha nem értesz, feltételeznéd, hogy nem véletlenül mondom azt, amit? Olyan orbitális marhasággal kezdted a mondandód, amit minden, a témához legalább kicsit is konyító ember tud helyesen. És mivel eme tévhitből következik a többi "vádad", ezért érvénytelenek. És mivel úgy állsz neki okoskodni, hogy alapvető dolgokkal nem vagy tisztában, megérdemled a lehülyézést (:

A gond pedig a következő: "Ha valaki a megfelelő táplálkozáson túl PLUSZ fehérjékkel tömi magát"

A lényeg az, hogy a tápkieges fehérje nem a megfelelő táplálkozáson felüli plusz fehérje, hanem ahhoz a mennyiséghez kell, ami a megfelelő táplálkozást kiadja. Ha már eleve jó lenne, akkor nem lenne szükség kiegészítőre. Meg van adva, hogy mennyi fehérje kell egy nap, ebből minél többet érdemes szilárd kajából, de ha nem sikerül/edzés után jól jön egy kis turmixos kipótlás. Sőt, de még ha a kellő kajáláson kívül pluszba iszogatná az ember, akkor sem visz be annyi mennyiséget, ami ilyen veszélyes dolgokat okozna, mert hát aki eljut odáig, hogy rendesen kajál, annak már van annyi esze, hogy nem iszik még meg mellé napi 5-10 adagot... A másik vitatárgy az, hogy mégis mennyi az a túl sok. Aki nem ért hozzá, az a testépítők által megevett 2-3 g/tskg-tól is szívszélhűdést kap, hogy juj mennyi, de ez egy tapasztalati érték, sok évtized alatt sok-sok-sok testépítő tapasztalatai alapján jött ki, akik tesztelték, és tudják, hogy igen, tényleg ennyi kell, és ennyitől nem lesz senkinek köszvénye. Persze fontos mellé a megfelelő folyadékmennyiség (1 l /20 tskg), ez is alapdolog. A megfelelő táplálkozás meg nem olyan, amit az átlagember hisz, hogy egyik nap leves, másik nap tészta, harmadnap krumpli, viva la változatosság, és ludáj van, nem is rántotthús és tükörtojás az alapja. A testépítés és a biológia tudománya meg nem véleményfüggő. A test leszarja a véleményed, kiderült, mit hogy mennyit érdemes az eredményért, és kész. Nem fog megváltozni, akármit gondolsz.

Így már érthető, kedves okoskodó buta barátom?


(jahajj, aszondja izomagy *.* micsoda bók kérem :D)

2012. okt. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Sznofru ***** válasza:

"Persze vannak jobban hozzáértők, akik a belükben rohadó fingra vezetik vissza a vérsavóban megemelkedő húgysavszintet, de ezzel miért is vitázzak?"


Nagyon vicces gyerek vagy, csak kár, hogy nem értelmezted megfelelően a mondatomat :) Nem azt írtam, hogy a fingástól lesz magas a húgyssavszint, hanem a nem megemésztett fehérje rothadásától, amit ugye a baktériumok váltanak ki.


Konkrétabban: Az emésztetlen fehérje a vastagbélbe kerül, és ott rothasztó baktériumok megemésztetlen húst rohasztják, ezáltal húgysav is termelődik. Ha az emésztés tökéletes, akkor a vékonybélben a fehérje felbomlik aminosavakká és felszívódik ott, vagyis a vastagbélbe semmi sem kerül belőlük.


És ezt nem én találtam ki, hanem elismert orvosok. De ha Te okosabb vagy a szakközepes bioszkönyvből tanultakkal, mint egy olyan orvos akinek ez a munkája több tíz éve, akkor sok sikert a vitatkozáshoz :)

2012. okt. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Sznofru ***** válasza:

És nem különben hozzátenném azt a tényt, hogy itt jópáran vagyunk tökéletes vérképpel (én konkrétan 10 éve járok évente vérvételre), és még semmi gondunk nem volt.


Pedig azt hiszem Montez a 27 évével, és az én aktív 10-11 évemmel azt hiszem elfogyasztottunk egy kevés fehérjét :)


Viszont van egy ismerősöm, aki sajnos köszvényes, és nem eszik kiegészítőt. Sőt, húst sem sokat. Hmm...

2012. okt. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!