Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fegyencedzés haladóbb fokozata...

Aikiboxer kérdése:

Fegyencedzés haladóbb fokozatain hány napot tanácsos hagyni az edzések között regenerálódni?

Figyelt kérdés

Két problémám van a regenerálódással. Egyrészt, saját testsúlyos edzésnél (pl. 3x40 fekvőtámasz) is csak hetente egyszer szabad edzeni ugyanazt az izomcsoportot, vagy (mivel kisebb az igénybevétel) mehet heti 3x?


A másik gondom: heti háromszor járok bokszolni, H-Sz-P este. Hogyan osszam be ezek mellé a kargyakorlatokat (fekvőtámasz és húzódzkodás)? Most a közbeeső napokon reggel csinálom (K-Cs-Szo), így másfél nap marad regenerálódásra. Ez így elég? Vagy csináljak fekvőt/húzódzkodást egy héten csak egyszer, szombat reggel?



2012. okt. 17. 13:43
 1/1 gyakorigyerek válasza:

Ha boxoló vagy, nyilván megszokta már a tested a dolgokat.

Szóval gondolom,már túlvagy a porcbemelegítő 1. lépéseken minden gyakorlatból.

Ha ez megvolt, mindenből a 2gyakorlatra léptem.

Hétfő, Szerda , Péntek , Szombat edzettem, minden nap, minden gyakorlatból 2.lépést, haladó mennyiségben.

Ez már növelte az izmokat is és erőt is adott.

Ezt egy 2 hónapig jó lenne csinálni mindenkinek, bemelegít.

Ha megvan, sorjában lépheted gyakorlatokból a lépéseket.

De ha már 2.lépésnél magasabb szinten jársz, edzés programot kell csinálnod.

Írd le nekem mióta csinálod, és a boxhoz igazítva, készítek neked egy edzés programot:)

2012. okt. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!