Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » úgy tudom hogy ha valaki...

úgy tudom hogy ha valaki boxol és mellé saját súlyos edzést végez akkor erősebbet tud majd ütni mint az aki box mellé súlyzós edzést végez mert nem lesznek túl nagyok izmai és nem lassítják, valamint nagyobb lesz az izomsűrűsége. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2012. okt. 21. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. okt. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2012. okt. 21. 19:14
 3/8 A kérdező kommentje:
21:50-kor
2012. okt. 21. 19:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Leszarom mit ír egy noname kiskölyök akinek láthatóan fogalma sincs az testedzés témaköréhez. Az erőedzés szakértőinek a véleményére és tapasztalataira támaszkodom.


Minden profi ökölvívó használ olimpiai súlyzót, kettlebellt és némi saját testsúlyos erőgyakorlatot (egylábas guggolás, egykezes fekvő stb) ezek nélkül labdába se rúghatnának.


Az izomsűrűségre meg kifejezetten a nagy súlyok (5 ismétlés alatti súlyok) hatnak, mind súlyzós edzés, mind kettlebell esetében, mind saját testsúllyal.

2012. okt. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
értem és kösz
2012. okt. 21. 19:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Van valami kis értelme, annak amit a másik válasznál mondott a srác, de így ilyen formában nem igaz. Ha csak és kizárólag súlyzóznál ész nélkül (mint ahogy sajnos egyesek teszik), akkor nem lehetne belőled se boxoló, se semmilyen harcművész. Akkor tényleg belassulnál és állóképességed sem lenne, főleg, ha még csak nm is nyújtanál.

Viszont annyira a saját testsúlyos edzés sem jön be mindenkinek, hogy kizárólag azt nyomja. Nagy valószínűséggel nem fogod tudni a saját biológiai maximumodat elérni, azaz nem fogsz tudni ugyanakkora izomtömeget fejleszteni, mint súlyzóval. Vannak olyan alkatok, akiknek majdnem olyan fizikumot ad, mintha súlyzóznának, de a legtöbb embert inkább csak "összeugrasztja", tényleg nagyon szálkás lesz tőle meg gyors is meg rugalmas meg minden, de az erőpotenciálja parlagon marad.

Én is próbáltam már, hogy majd csak saját súllyal és kettlebell-el edzek, mégis csak azután tudtam emberesebb parasztsallereket adni, miután ezek mellé beépítettem néhány jó öreg súlyzós gyakorlatot.

2012. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
elmondanád melyek ezek a súlyzós gyakorlatok? csak mer nem hiszem hogy pl ha bicepszezek attól erősebbet ütökXD
2012. okt. 22. 09:29
 8/8 anonim ***** válasza:

De igen, legalábbis, ha nem arra mész rá, hogy hű-há, nőtt két centit a karom a bicózástól múlt hét óta, hanem ha csak szimplán megedzed azt is és nyújtasz mellé persze, akkor a horgod pl. igenis erősebb lesz tőle.

Nem szabad elhanyagolni a több izomcsoportot megmozgató gyakorlatokat, és a koncentráltakat sem. Sima boxolónál a legfontosabb a felsőtest, ezen belül is a mell, a vállak, a csuklyák és a karok edzése. A fekvenyomás, a tárogatás, az állva kinyomás, az előre való lendítés, a vállfelhúzás, a bicepsz és tricepsz gyakorlatok mind hasznosak lehetnek. Egy kétkezes súlyzó nyugodtan a barátod lehet egy kettlebell és egy húzódzkodórúd mellett. Ezekkel már szép alapokat el lehet érni, persze csak ami az erőnléti edzést illeti, kell mellé gyakorlati edzés, zsákolás is, hogy megtanuld a helyes technikát és hogy a mozdulat jól beidegződjön.

Az ütésekről és alkatokról pedig: ha vékony és szálkás valaki, akkor lehet az ütése olyan, hogy gyors, és ostorcsapásszerű. Fájdalmas, igen, viszont egy megtermettebb izmos alkat kötöttebb, lassabb ütése még mindig jobban hasonlít egy tehervonathoz. Szóval egyik alkat sem elhanyagolható, és egyik edzésforma sem, ezen a téren. Súlycsoport kérdése is, de lehetőleg mindegyikőjük törekszik a jó középutat megtalálni, boxolók és a többi küzdősportot űző egyaránt. Ha megnézed a figurázós harcmodorokat, akkor egyre kevésbé találsz bennük a "kigyúrt" testalkat felé hajló embereket, mert ahogy egyre többet kell ugrálni és pörögni, úgy lesz egyre ideálisabb a viszonylag kisebb, nagyobb funkcionális erejű test, tehát ami saját magát könnyebben képes mozgatni és ehhez meg is van az állóképessége. Így tolódhat el a skála a csak és kizárólag saját illetve kis súllyal végzett sok ismétléses gyakorlatoktól (calisthenics, "bar brothers") a nagy súllyal végzett, testépítős-kondis beütésű gyakorlatokig.

2012. okt. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!