Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ki mennyi tejet szokott inni?

Ki mennyi tejet szokott inni?

Figyelt kérdés

Ma van a tej világnapja:

[link]


Én ha 1 litert megittam 1 év alatt akkor lehet sokat mondok.



2013. máj. 28. 12:54
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
10es vagyok, néha 6
2013. máj. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 snack16 ***** válasza:
TaplalkozasHarcmuves grautálok, senki nem kérdezte a véleményed. Te szerinted rossz, örülj neki! Az volt a kérdés hogy mennyit iszol, nem az hogy szerinted jó-e. Én kb 0,5-0,75 litert iszok meg egy nap. A nagyobb részét a reggeli műzlihez(zab,kukoricapehely,"diákcsemege") a többit meg ha mondjuk nagyon éhes leszek és kell valami gyors finom tápanyag. Ma először ittam kecsketejet nagyon furcsa íze van, nem mondanám rossznak de az 1,5-ös tehéntejhez (ízre) semmi köze :D Lehet hülyén hangzik, de én szeretem a 1,5-ös tej ízét:) a nyer tejét kevésbé(habár nagyon régen ittam)
2013. jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rossz, a tapasztalatok és a tudomány szerint rossz.

Most a hétvégén belehúztam, és két nap alatt megittam úgy 5-6 decit. Arra gondoltam, hogy ha a csajok le tudják nyelni, akkor én is.

2013. jún. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 snack16 ***** válasza:

A tapasztalatok és a tudomány szerint???

Tapasztalat... tudomány... ugyanmár, max a tejellenes, tejallergiások szerint rossz :D

Amúgy meg az utolsó mondatod egy baromság, ennek a kettőnek semmi köze egymáshoz...és én vagyok a rossz aki rosszra gondolt :D

2013. júl. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
nemrégiben megismerkedtem a rizstejjel, azóta minden tejes kaját azzal fogyasztok, nagyon király, rohadtul drága, viszont otthon is elkészíthető... ráadásul az elkészítésnél visszamaradt cuccból lehet csinálni, nagyon ronda de határozottan rizskoch szerű dolgot.
2013. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

"ugyanmár, max a tejellenes, tejallergiások szerint rossz"


Igen, ez igaz. DE vegyük számításba, hogy az emberek zöme tejallergiás vagy érzékeny.

Hogy az emberek zöme érzékeny a tejre, de nem tud róla, csak beteg, elhízott.. és ezt nem kapcsolja össze a tejfogyasztással.


Például te is lehetnél tejellenző, ha felfognád hogy érzékeny vagy a tejre, vagy hogy káros rád.


Másfelől, az alkohol is van olyan káros mint a tej, mégis van aki szereti, védi, fogyasztja. De azért ismerjük már be, hogy sz.ar és káros. Ettől még lehet inni :D


A csajos lenyelős poénomnak nem is kell értelmesnek lennie. Jézusom, eleve a szarvasmarha tőgyváladékának egészségre gyakorolt hatásáról és a humán megbetegedésekben játszott szerepéről beszélünk: pontosabban ezt próbáljuk kétségbe vonni illetve én mintha unottan ezt bizonygatnám.. EZ EVIDENS. Hülyeség ezt vitatni. Tehát kellenek a hülye poénok, és a hülye poén semmivel sem nagyobb hülyeség mint a tehén tejének ivása..

2013. júl. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 snack16 ***** válasza:

Szerintem a hülye poénoknak is megvana a helye, de a tejnek is! Nem mindenki érzékeny a tejre. Amúgy sem csak a tejre lehet allergiás aki nem tudja. Ez egy baromság. Amúgy a tejben vagy a fehérjére allergiás vagy a cukorra. A tejfehérje káros hatásairól lehetne vitatkozni, sok edzőterembe járó issza mind a két tejfehérjét, van aki bírja van aki nem(és koncentrált formában ugye 20-30g per adag nem 9g) Anyád tejét te is ittad,szóval ennyi. Összetételben ugye más, kevesebb fehérjét és nagyobb arányban lakoszérum fehérje. Ez az optimális abban az életkorban, de mivel mi már tudunk más arányt is felhasználni ezért nem igaz hogy az anyatej a tökéletes.

Ha jó tejet akarsz akkor bio vagy kissebb gazdaság házi tejét vegyed. De ha növekedési hormonozzák is(szarvasmarhanövekedésihormon) az rád nem hat, csak ha intravénásan "iszod". Aki nem érzékeny rá az ihatja. Italokhoz képest jó a tápértéke.

2013. júl. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
semennyit, ki nem állhatom ( mellegleg miótam nem eszem tejtermékeket, azóta egy pattanás sem jött ki :) )
2013. aug. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Snack csóka. Anyám tejét én is ittam.. Akkor most józan ésszel gondolkozz már el azon, hogy anyám vajon milyen állat volt.. De komolyan.. had ne kelljen már bunkó tahó módon válaszolnom, pedig amit írsz. Gondold át újra. Közben talán ismerkedj meg a tejfogyasztással együtt járó civilizációs betegségekkel, amíg ezekről nem tanulsz úgy gondolom nem igazán látod eléggé árnyaltan a képet ahhoz, hogy velem beszélj.
2013. aug. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:

így van, mindenkibe bele lett beszélve, hogy ez jó, egészséges.

a megrögzött tejivóknak, mindig ennyi:

Mondj egy olyan emlőst, ami a másik emlős tejét issza?

A tehéntejet a bocinak kell inni, nyilván ez így van a tehén létezése óta.

Nem azért lett a tehén, hogy mi igyuk azt a tejet.


Fentebb már említettem, hogy mióta leálltam a tejtermékek fogyasztásával (főleg tej) azóta egy elég pattanásos arcból, egy szép sima bőr lett. :) röhögök is másokon, mikor veszik több ezer forintért a gyógyszereket, szappanokat, és semmi nem használ nekik. :ф

2013. aug. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!