Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Napi 20 km futás az még...

Napi 20 km futás az még egészséges? Olvastam valahol, hogy az ösemberek is ennyit futottak 1 nap.

Figyelt kérdés
2013. jún. 23. 19:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Köszönöm. Tényleg nem baj, ha egy ilyen kis vita van. Még az is lehet, hogy a kérdező is le tud szűrni valami hasznos dolgot belőle.
2013. jún. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Heti 3 alkalommal végzek erösitö gyakorlatokat a futás melett fekvötámasz, fekvötámasz kézenállásban, lábemelés, huzodckodás, hid, gugolás stb.
2013. jún. 23. 22:48
 13/25 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó.
2013. jún. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A Tengerész ***** válasza:
Hogy az ősember mennyit futott azt egyrészt kérdés, hogy honnan a fenéből lehetne tudni, másrészt hogy az egészséges e...hát azt viszont azt hiszem tudja a tudomány, hogy olyan 20 év, vagy az alatt volt az átlagéletkora. Most ezt rakd össze, hogy jó e ha az ősember a követendő példa! Futni jó, ha valaki szereti én speciel utálok futni. Mindazonáltal napi 20 km futás tuti egészségesebb mint napi 20 szál cigi, három sör meg 2 deci tömény.
2013. jún. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Az átlagéletkor demográfiai kifejezés.. statisztika, semmit sem mond. Annyit jelent hogy sok gyerek meghalt, ennek nem sok köze van az akkori életmódhoz. Ha olyan gyermekhalandóság lenne akkor ma is akkora, 28 év körül lenne az átlagéletkor.
2013. jún. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
futóklubtag vagyok, így ismerek rengeteg olyan embert, akik heti kb. 300 km-t futnak, azaz napi kb. 40 km-t. Jól szolgál az egészségük.
2013. jún. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Ó ez minden sportolóra igaz. Bár én nem ezt tapasztaltam.
2013. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 ArtArtArt válasza:
Az osember jo ha 40 evig elt pff
2013. jún. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

melyik ősember? mert mondjuk egyikről sincs fogalmunk sem..

az valószínű, ha meg akarta érni a 25 éves öregkort, akkor bizony kellett futnia..azért, hogy elkapjon valami futó élelemnek valót, vagy azért, hogy őt ne kapják el, mert akkor belőle lesz vacsora...


aztán...van egy kis probléma azzal a fránya jégkorszakkal..az a pár ezer-tízezer év csak smafu, azt bizony barlangokban töltötték, így-úgy éldegélve...hogy minden szörnyűséget túlélt a nagyfater, bizonyítja, hogy Te kérdezhetsz, én meg írogathatok mindenfélét...


nagyfater/nagymutter biztosan tudott futni, mert most itt vagyunk..


hogy mennyit? csak a szükségeset.

bármi más süket mese.

2013. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Igazából nagyon kevés szupperintelllligensőőőő magyar iq betyárnak van valódi elképzelése az átlagéletkor jelentéséről, vagy az antropológiáról.


Tehát úgy egészen jól tudható, hogy a kőkorszaki ember átlagos élettartama annyi volt mint a mai magyaroké, ha leszámítjuk a régieknél a gyermekhalandóságot. Az sokat húz a statisztikán, és valami szerencsétlen még azt hihetné hogy az ősember valami 30 évig élt csupán. Holott nem, az ősembernek nem voltak civilizációs betegségei, igazából kerék, villa meg politikusok feltalálása (ja és egészségügy bármilyen formája) nélkül ha túlélte a rázós gyermekkort, akkor olyan élethosszra számíthatott mint a maiak. Csak a maiaknak mintha lennének orvosaik, gyógyszerek hatalmas garmadája, csodaszupcsi műtéteink (a kedvenceim, a s.zar mozgással vagy a mozgás teljes hiányával + a rengeteg gabona lektinnel tönkretett ízületek helyett ún. protéziseket műtenek be. de minek, meg sem érdemlik, direkt teszik tönkre magukat..).


Szóval, én képes lennék elbújni szégyenemben mert az utóbbi sok-sok évezred alatt a világ nagy részén a tudomány nem ért el túl nagy eredményeket. Tehát így Kínában vannak ilyen nyughatatlan emberek akik Taoisták, és meg-megállapítanak és följegyeznek nagy okosságokat a világ törvényszerűségeiről, a világ működéséről.. közben azért sikerült feltalálni és a világon elterjeszteni a kereket, meg van antibiotikum és mellplasztika, meg űrutazás.. sőt, egy jó dolog is akad: a gyermekhalandóság kisebb. És a jelentősen lecsökkenő gyermekhalandóságtól eltekintve csak betegebbek lettek az emberek, már a világ nagyobbik, ócska minőségű gabonákat fogyasztó részén.


Hajrá, és csak így tovább! Szerintem lehet még gyakoribb betegség a rák és a szív-érrendszeri móka, én titokban ennek szurkolok! :D

2013. jún. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!