Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Konditól lehet fogyni, vagy...

Konditól lehet fogyni, vagy csak izmosodni?

Figyelt kérdés
Van rajtam egy 10 kg felesleg és gondoltam elkezdek kondizni.Csak az egyik rokonom azt mondta,hogy neki sokkal vastagabbal kelletk a combjai.Én meg főként abből szeretnék lefaragni!
2008. júl. 10. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkezdesz testépíteni akkor az a felesleg valószínű átfog épülni.Ezen az oldalon olvashatsz róla. Ne várj néhány hét után eredményt, ez lassú folyamat, és nagyon sok edzést igényel.(heti 3-4 et)Sok sikert!!



[link]

2008. júl. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
95%
ezt én is sokmindenkitől hallottam h kondiba járt és vastagabb lett a combja. De ez a helytelenül végzett gyakorlatok miatt van, valószínűleg túl nagy súlyokkal dolgozott. Ha le akarsz faragni belőle akkor kis súlyokkal kell sokat dolgozni, így karcsúsítasz és szálkásítasz is egyben. pl a lábtárogatóval max 10-15 kg-al csináld, az szépen formálja majd. De nem elég a testedzés. 2 hetes munkát ronthatsz el egy esti somlóival. Ügyelj arra hogy az edzéske során több kalóriát égess el mint amennyit egy nap beviszel a szervezetedbe. De nehogy koplalj, mert akkor jön a jojo effektus, hgy amilyen gyorsan leadtad, ha megint kicsit többet eszel olyan gyorsan jön majd vissza talán kicsit több is. A kulcsszó a mértékletesség. mindig mindenből keveset. egyél tízórait és uzsonnát is, az mindig legyen vmi kis könnyű (pl gyümölcs vagy egy joghurt). Ebédnél mindig egyél levest mert akkor a második fogásból kevesebbett kívánsz majd és az jóval hízlalóbb. hát ide sokmindent sorolhatnék még de azt hiszem nagyjából ennyi a lényeg:)
2008. júl. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elözö válasz rendben van! A lábtárogatóról annyit hogy egyetlen fittnes edzéstervben sem szerepel. Helyette van guggolás és kitörás ami az egész combot, feneket és alsó hátat formálja és 5ször annyi energiát igényel. Ettöl függetlenöl nem tilos de ne az legyen az elsödleges.
2008. júl. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszadóba belakötnék annyiban, hogy az "átdolgozzuk a zsírt izommá" szöveg hülyeség! A zsírszövet és az izomszövet teljesen más.

A kérdésre:

A súlyzós edzés nagyon jó eszköz a fogyáshoz, de NEM ELÉG!! A súlyzós edzés megatnítja a szervezeted, hogy tápanyagokat, az izmaid vegyék fel, de a súlyzós edzés önmaában nem fogyaszt! A kulcs a táplálkozás!!! A súlyzós edzésbe nincs semmi ördöngősség! Úgyanúgy kell edzeni, fogyasztáskor is, mint izomtömeg növelékor, a 2 folymat között a táplálkozás tesz különbséget.

A fogyáshoz még nagy mértékben hozzájárul a AEROB (nem kardió) edzés, ami 40-50 perc sétát jelent.

De mindezekről bővebbe olvashatsz itt:

[link]



Illetve egy videót is megnézhetsz, ahol mindent közérthetően elmesél erről a dologról egy, a testépítés körében elismert szakember.

Videó megtekinthető (ingyen) itt:

[link]

vagy

[link]

A témába vágó rész, kb a videó felétől jön, de ajálom figyelmedbe az egészet, sőt az összes részt!

2008. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a Segítséget:)
2008. júl. 13. 09:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Dejó, hogy ezt az oldalt ennyi testépítő kolléga olvassa:D
2008. júl. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!