Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rollerezéstől fogyott valaki?

Hosszúhajú kérdése:

Rollerezéstől fogyott valaki?

Figyelt kérdés

Görkorizni nem merek. Le akarok dobni egy 6-8 kilót.

Aktívan, naponta tervezem. Mennyit fogytatok vele, mennyi idő alatt?



2014. márc. 8. 20:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
azért nem írt senki ilyet, hogy "igen, kipróbáltam és..." mert senkinek nem jut eszébe...ha valaki szeret rollerezni, az rollerezik, mert miért ne. de fogyás céljából nem próbálkoznak ezzel az emberek általában. pussz
2014. márc. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

lehet, hogy edzés terén van múltad, de rólam semmit nem tudsz, ezért leírok pár dolgot, hogy jobban megérts.

majdnem 40 éves vagyok, 20 éve szedek olyan gyógyszereket, amik a gyógyíthatatlan ( nem halálos )betegségemet tartják kordában. napi 11 szem gyógyszert szedek majdnem mind hizlal. A gyógyszerszedés előtt, és amikor nem szedek hizlalót, a paramétereim a következők voltak: 82 59 89 és a negyed életemet átbalettoztam- magas szinten tartottam, a mozgás nem ismeretlen nekem. A diéta sem, mert amikor felment 10 kiló a gyógyszerektől akkor 22 napig semmit nem ettem. És inni sem akármit, kizárólag tejet. Mit gondolsz mennyit fogytam? 1 kilót. A gyógyszerszedésem előtt, és ha éppen nem kellett hizlalót szednem, akkor viszont akármit ehettem, akármennyit és mikor abbahagytam az intenzív balettet, egy deka nem jött rám. Közel sem vagyok túlsúlyos, hiszen ha az említett paraméterekhez hozzáadsz egy kb egy 10 kilót, az nem éppen a túlsúly kategória, ráadásul 171 cm vagyok. Amióta pedig kellenek ezek a gyógyszerek nem egy diétán mentem keresztül, és kevés olyan sport van, amit még nem próbáltam. neked van tudásod, de azokon a tapasztalatokon nem mentél át, amiken én. Hidd el, hogy nem találsz még egy olyan kitartó és akaraterős nőt mint én, aki képes 22 napig semmit nem enni, ebből gondolhatod, nem a levegőbe beszélek. Arra lenne szükségem, hogy ezt a napi 11 szem gyógyszert ellensúlyozzam, mert ha ezeket nem szedem, nem tudom mi lesz velem, 20 év tapasztalatomat meg talán elhiszed, meg a 22 nap böjtölést, hogy a táplálkozás csak egy dolog. Arról már nem beszélek, hogy napi 11 szem gyógyszer mellett nem ehetek csak salátát, mert evéshez kötött. Ha meg már itt tartunk naponta 3 szor eszem, egy péksüti, egy fogás ebédre, és egy normál vacsi, desszertnek egy krémtúró. A felsorolt sportokra meg azért reagálok mind negatívan, mert bizony nem volt rest a balerína és kipróbált jó néhányat. És vastagított. mondom csak a hulahopp nem. Van véleményem, mert van tapasztalatom. nem is kevés...

2014. márc. 9. 14:21
 13/15 anonim ***** válasza:

az a gond, hogy a 22 napig nem evés, az nem diéta, hanem koplalás. sőt, a napi 3-szor evés sem diéta, de meg csak nem is normális étrend. én nem diétázom, nem is eszek "szabályszerűen", úgy, ahogy a testépítők, vagy élsportolók. de egy nap 3 evés az nagyon kevés, ez sarkallja arra a szervezeted, hogy tartalékoljon. A péksüti nem reggeli. bocsi, de tényleg, nem tudom, honnan van energiád 100g szénhidráttól. Az ésszerű táplálkozás lényege az, hogy az alapvető tápanyagokból annyit egyél, amennyire a szervezetednek szüksége van. Vagyis, fehérjét, szénhidrátot, zsírt olyan arányban egyél, hogy az alapanyagcserédet kielégítse, viszont ne legyen sokkal több, mint amennyit elhasználsz, mivel akkor raktározni fogsz. A hosszas koplalás egy gyakori dolog az olyan élsportban, amik külső paraméterekhez kötöttek, de attól még nem egészséges. Egyébként az, hogy csak tejet ittál, az sem egészséges. Abban is sok cukor van, ahhoz képest, hogy mennyi hasznos tápanyag. (persze biokémiai cukor, ne arra gondolj, amit a sütibe teszel). szóval, a lényeg, hogy a diéta nem azt jelenti, hogy nem eszel eleget ahhoz, hogy felszívódjanak a gyógyszerek, vagy ahhoz, hogy legyen elég energiád egy nap, hanem azt hogy minél kevesebb "rossz" ételt eszel, és minél több tápanyagot.

A sportról pedig annyit, hogy lehet rollerezni, ha így mész például reggel a munkába, ártani nem fogsz magadnak. De nagy fogyást ne várj tőle. Ahhoz rendszeres edzést kell. Nem feltétlenül kell kondira gondolni, a lényeg, hogy a tested minden részét megmozgasd, és, hogy változatos legyen. Tehát legyen benne erősítő jellegű (súlyzós, vagy saját testsúlyoddal végezhető gyakorlat), és kardió-állóképesség fejlesztő, mint pl a futás, úszás, szobabicikli, négyütemű fekvőtámasz (ez a legdurvább gyakorlat amit eddig próbáltam). Én a futást nagyon ajánlom, mert én nagyon szeretem, lelkileg is jót tesz és nekem sikerült fogynom vele (persze a kajára is oda kellett figyelnem). szóval, egy dolog a tapasztalat, de ahogy látom te az élsportolós szemmel nézed, ami egy sok szempontból becsülendő, de nem minden szempontból ésszerű, sőt sokszor inkább már az egészségtelen kategóriába tartozik. Ezért nem árt, ha információd is van mellé a dologról. sok sikert ;)

2014. márc. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Lehet. Nem túl gyorsan, és számolni kell mellette a kalóriákat. Én napi 18 km (munkába és vissza) teszek meg rolival, ez körülbelül 2x47 perc rollerezés (bkv-val is minimum ennyit utazom). Ezzel együttesen beálltam egy 1600 / 1700 kcal közötti étrendre, ami önmagában szinten tart, mivel én sajnos elég hízásra hajlamos vagyok. (kaloriabazis.hu)


Az internet tanulsága szerint 1 óra rollerezés 600 kcal körül éget, azt tapasztalom, hogy ez nem igaz, én 3-al osztom, így kijön az elvileg normális "2000" körüli kalória adagom, és nem halok éhen.


Havi szinten 70-80 dekát fogyok, ez lassuló tendenciát mutat.


Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy emellett hetente kétszer 50km felett kerékpározom közepes terepen.

2014. aug. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszi a hiteles véleményt!
2014. aug. 11. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!