Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit csináljak guggolás helyett...

Mit csináljak guggolás helyett, ha fáj a térdem?

Figyelt kérdés

2015. márc. 30. 19:03
1 2 3
 11/22 *Glissade* ***** válasza:

Ha tompa fájdalmat érzel az nagy eséllyel porc sérülés.

Ha éles fájdalmat akkor az ínszalag sérülés.


(Nem vagyok orvos, de fájt már mindkettő, így megtudom külömböztetni)

2015. márc. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Ne guggolj a lenti fél tartományban. Combozásra ajánlom az imádkozó békát. (tenyerek egymáshoz, alkarok egy vonalban, könyökök a térdek közé, és kinyújtott térdtől kb derékszögig hajlítani, majd vissza).

Az étkezési zselatin szélhámosság, középiskolában is megtanítják, hogy a fehérje eredetű anyagok a gyomorban építőelemeikre bomlanak, és a biológiai tulajdonságukból semmi nem marad. Ugyanolyan, mintha megennél egy szelet húst vagy egy tojást. Humbug.

Ez olyan, mintha azt mondanám, ha marhaszemet eszel, jó lesz a látásod. De nem.

2015. ápr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:

Én is guggolok, nekem is fáj! A mágneses térdszalag nagyon jó! sokan nem hiszik el, de ez az 1500 ft-os kis szar, sokkal, de nagyon sokkal jobb, mint az 5000ft-os proenzi3 tabletta.

fontos, hogy az ízületet alaposan melegítsd be, utána lehet terhelni, ez nálam 20 perc tekerés szokott lenni!

A súlyt folyamatosan emeld! Élőszőr üres rúddal guggolj 3*20-at, majd emeled a súlyt. én 80 kg vagyok, 45-nél többel sosem guggolok, így nem fáj. 20x szoktam leguggolni, így is be fogsz durranni, tehát kis súllyal többször, mint nagy súllyal 6x-8x.

A guggolásnál pedig jobb a kitörés. A kettőt célszerű váltogatni.

Kalciumot nehogy szedj! Neked porckopásod van, aminek semmi köze a kalciumhoz.

Edzés után kötelező a stretching!



Legnagyobb probléma az, hogy még csak 14 éves vagy! A térded, soha többet nem lesz jó! ez a probléma sajnos jelenleg kifog a hiper-szuper orvostudományon. Okoskodnak, műteni akarnak, de sosem engedd, mert csak rosszabb lesz!

A térd halála a mozdulatlanság! Ha sokat ülsz, vagy sokat állsz, akkor még jobban fog fájni! A lényeg, hogy mozogj! Mindig mozogj, mert akkor termelődik az ízületi folyadék! Ebben a folyadékban hyaluronsav van, ebben "ázik" a porc, ahogy mozogsz, a porc beszívja, kiereszti, beszívja, kiereszti ezt a folyadékot, gyakorlatilag egy a porc anyagcseréje, ez élteti.


Ahogy öregszel, egyre kevesebb lesz a hyaluronsav az ízületi folyadékban. Ezt hyaluronsav injekciókkal lehet pótolni, elég drágák, de jók szoktak lenni, ha még időben elkezded őket használni. A legjobb az Euflexxa, de jó a Cartinom is, ennek kisebb a molekulatömege!


Ne várd meg, míg elkopik teljesen a porcod, mert akkor ezet az injekciók sem használnak már! Ugyanis porc nélküli térdbe hiába adják be, nincs mi felszívja őket!

2015. ápr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 *Glissade* ***** válasza:
Köszönöm utolsó, nekem is sokat segítettél :)
2015. ápr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Ghost83 válasza:

Szia,


az is nagyon fontos mit csinalsz a nap tobbi reszeben. En 33 vagyok, 15 ev vizilabda utan amerikai fociztam 4 evet. Mindkettot versenyszeruen uztem, napi 3!!! edzessel. A problema akkor kezdodott a terdemmel, amikor ABBAHAGYTAM az edzest.

Azota szemelyi edzokent dolgozom. Szoval a lenyeg a terdnel a folyamatos terheles, nem a pillanatszeru. A gugolast en pillanatszerunek tekintem mert amikor felegyenesedsz, a terdedet kiakasztod tehat semmit "nem csinal"!

Probald meg a x-trainert, ott mozog folyamatosan a terded de megsem terheled agyon! Vagy a biciklizes. Es a terded is sokkal jobb lesz mert kvazi terhelesmentesen mozgatod, es "beolajozod" az izuleteket!

Remelem segit!

2015. ápr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Guggolni nem úgy kell, hogy kiakasztod a térded. Érdekes,én edzek folyamatosan 30 éve és 44 évesen még simán guggolgatok 140-150-be és nem fáj a térdem. Hétvégén meg focizom. Akkor fájt csak kicsit, mikor betonon fociztam. De a guggolàstól sosem. Azt ha jól végzed, akkor nem lehet gond.
2015. ápr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 *Glissade* ***** válasza:

Jó olvasni ezt a rengeteg külömböző megközelîtési módot. :)


Nekem így összeségében az jött le:

- Az orvosok álltalában nem tudnak mit kezdeni a problémával, csak próbálkoznak a saját eszközeikkel.

De sok olyanról hallottam, hogy nem gyógyult meg, hanem stagnál vagy rosszabodott.


- A gyógyszerészek az ízűletvédőt/ porcerősitőt javasolják, az MSN, glükozamin stb. tartalma miatt.

Holott egy tanulmány kimutotta, hogy elvileg nincs semmilyen hatással egyik sem a porcokra.


- A természetgyógyászok az egyébb energetikai kezeléseket, vitaminokat, gyógynövényeket ajánjlák.

Holott elvileg az energetika a mobiltelefon, wifi sugárzás miatt, már nem úgy működik ahogyan kéne!


- Az edzők, gyógytornászok a megfelelő mozgást javasolják.

Holott sokaknak épp edzés közben sérült meg a térde.


Egyébb eszközök:

Térdpandázs, elvileg megvédi a térdet, de azt is mondják róla, hogy nem jó, mert a tartás miatt kevésbé erősödnek a térgykörüli izmok.


Mágnes- a mágnes rezonanciája jót tesz a térdnek...

Mágnes terápiával fogyni is lehet? - Ennek a mágnes dolognak kamu szaga van!


Majd jönnek a házi praktikák; Zselatin, mákolaj stb.

Ezek is kétes hatásuak! Ha hatna a 120ft- os zselatin, akkor valószínűleg mindenki egészséges porcokkal élne ;)


Végül ellátogathatunk a szientológusokhoz is:

Megtudhatjuk, hogy térd fájásunk lelki eredetű :)))


Levonva a következtetést:

Senki nem tudja mi baja a térdednek!

Mindenki el akarja adni a saját termékét, kezelését! Egymást lehúzva!

Neked kell kitapasztalnod, mit tegyél!

A te felelősséged minden!

Pénzêrt nem vehetsz egészséget!

2015. ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 *Glissade* ***** válasza:

Mák: Kálcium, Magnézium, Vas, Foszfor, E- vitamin stb. tartamú.

Segit a csontok regenerálódásában stb.

Mákolaj: Elvileg a vízben oldódó vitaminok nem maradnak benne.

Îgy HAZUGSÁG a mákolajos felhajtás :)


Bicikli: Jó a tértnek, mert tehermentesítí a térdet.

Elvileg csak akkor, ha megfelelő a bicikli mérete, megfelelő technikával tekersz.

Ha pl. kicsit kifelé, befelé áll a lábfejed járas közben, de biciklit úgy tekered, hogy egyenesen áll a lábfejed, vagy épp fordítva.

Szintén okozhat térdfájást.


Jó mi? ;)

2015. ápr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 *Glissade* ***** válasza:
Edzés : Ez esetben pedig tudjuk, hogy nem érdemes hülyének lenni hozzá... mert beláthatatlan következményei lehetnek, akàr olyanok is, amellyek rosszabbak, mint egy kis porckopás ;)
2015. ápr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Pálinkát.
2015. ápr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!