Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lovasok! Ti, hogyan győztétek...

Lovasok! Ti, hogyan győztétek le a félelmeteket? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Tehát ma leestem a lóról (nem ez volt az első) már lassan 1éve csak terepre járok vele nem is volt vele semmi gond bár akkor is csinálta a maga kis hisztijét de akkor nem foglalkoztam vele annyira gondoltam ,hogy majd finoman megpróbálom leszoktatni arról ,hogy vágtába ne kezdjen el oldalazni hanem menjen egyenesen.. Ugyan azon az útvonalon mentünk mint szoktunk pont a keményebb homok úthoz értünk mire oktatóm mondta ,hogy akkor egy kis rövid vágta mehet. Előtte vágtáztam vele és nagyon szépen ment most meg ahogy beugrattam vágtába belakapott a szárba és kibakolt alólam persze átbukfenceztem a nyakán ( ezt úgy mondták el később mert nem emlékeztem semmire) és leestem. Szörnyen fájt mindenem főleg a fejem meg szédültem is pedig volt rajtam kobak kb az esés olyan másfél órája történt és még mindig fáj a fejem, meg a jobb lábamra sántítok.. Persze visszaültem azonnal bár remegett mindenem a térdem a kezem.. De utána ügettünk, viszont vágtázni már persze nem vágtáztunk..Viszont most úgy érzem ,hogy félek a vágtától.. Vagy nem is magától a vágtától hanem ,hoy ezzel a lóval vágtázzak...Oktatóm nem is értette ,hogy ,hogy történhetett ez mert nagyon jóindulatú volt mindig..Sajnos nincs másik ló amelyiken lovagolatnék vagy is volt csak ő nem régen kólikás lett és nincs már olyan erőben ,hogy terepezzünk vele..Vagy egyáltalán lovagoljanak rajta..

Nektek volt hasonló esésetek? Hogyan győztétek le a félelmeteket?

Előre is köszönöm a választ!:). ( 7éve lovagolok)



#lovaglás #extrémsport.
2015. aug. 6. 11:15
 1/9 anonim válasza:
Ha leestem akkor mindig jobban kapaszkodtam,mert ugy biztonsagban ereztem magam ....de most nekem is van egy felelmem mert oriasian lerugott egy lo....nem is akarhogy.de megoldottam: lovastanyat valtottam :D :)
2015. aug. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De én szeretem az oktatómat, és nála keresve se találnék jobbat.. Nagyon félek pedig nem szoktam... Tudom ,hogy terepen gyakoriak az esések de erről a lóról csak lecsúsztak mert hirtelen megállt..Most meg kibakolt alólam.. Attól félek ,hogy majd újra fel kell rá ülnöm.Én mindig is éreztem ,hogy ezzel a lóval valami nincs rendben..

De köszönöm a választ!:) Megy a zöld.

2015. aug. 6. 20:36
 3/9 anonim válasza:
Akkor gondolj arra ,h TE vagy a fönök és te iranyitod a lovat...ez nekem os segit ,ma megyek az uj helyre lovagolni :)
2015. aug. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) De az a gond ,hogy eddig is azthittem ,hogy én vagyok a főnök.. vagy mégse.. Tudtam ,hogy ha heti rendszereséggel járok terepre akkor úgy is lefogok esni na de mindig úgy képzeltem el ,hogy megijed vagy jön egy autó vagy ilyesmi.. Nem történt semmi ilyesmi, arra emlékszem ,hogy nagyon megindult velem a ló vágtába kitekerte a nyakát 2vágtaugrás volt utána hirtelen az eget és a fákat láttam és folyamatosan viszhangzott a fejem ,hogy ez csak egy álom... Aztán arra keltem fel ,hogy a földön fekszem teljesen kicsavarodva a becsapódást nem is éreztem..Ugye nyomtam egy előre szaltót esés közben de gőzöm sincs ,hogy..Mint most kiderült a nyakam rándult meg a legjobban 4 zúzódásom lett 1 combtőnél 2 a hátamon és egy a bal karomon.. Ülni nem birok nem ,hogy feküdni, az alvás kínszenvedés.A karjaim olyanok mint a rongybaba nagyon nehezen tudom tartani őket.Tudom ,hogy mások sokkal komolyabbakat esnek de még is.. Inkább a lelkem sérült meg ebbe az egészbe, mert az oktatóm mindig is hangoztatta ,hogy nagyon jó lovas vagyok azért is visz terepre nem ez volt az első esésem..Meg ,hogy tökéletes ló sose csinált semmit.. Aha, látszik ez miatt nem tudok reggelente futni freestyle focizni..Nem akarok lerokkani túl fiatal vagyok hozzá.. Lovagolni meg továbbra is szeretnék vagy már nem is tudom..Inkább magától a lótól félek nem a lovaglástól :( És ötletem sincs hova mehetnék.. Kezdhetném előről mindent futószárazás meg ilyenek a fútószárazásról meg megint rossz élményem van mivel egyszer elcsúszott velem a ló..Lenne olyan ló akiben halálosan megbízom és az életemre esküdnék meg ,hogy sose csinálna semmit..Csak ő beteg, nagyon.. Valahogy nála mindig éreztem terepen is ,hogy vigyáz rám..Mindig odajött hozzám amikor mentem lovagolni..Imádtam őt..De ennél a másik lónál valahogy mindig is éreztem ,hgy kölcsönösen nem bízunk egymásba.. És pont mikor teljesen megbízom benne akkor ken a földhöz..
2015. aug. 7. 20:01
 5/9 anonim válasza:
Szia! Szerintem mikor felülsz újra a lóra, ne gondolj az esésre. Gondolj azokra az időkre, mikor minden rendben volt terepen. Szerintem nem lesz semmi baj, mert ha eltereled a figyelmed, és csak a "most"-ra koncentrálsz, nem fog újra ledobni. És gondolom tudod, hogy ha te félsz, azt érzi a ló is... És szorítsd a nyerget a térdeddel, sarkadat nyomd le, kezedet engedd le, és ne görcsölj.
2015. aug. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Jelenleg az a legnagyobb problémám ,hogy nincs hova mennem lovagolni.. Ahova eddig jártam ott a többi ló még ennél is "hülyébb" azok folyton ágaskodnak bakolnak meg felülni is művészet rájuk azok tehát szób ase jöhetnek..Egy van de mint azt már említettem ő nagyon beteg és nem biztos ,hogy valaha felépül majd már a bordái is kilátszanak.. Igen tudom ,hogy nem szabad félni mert a ló megérzi.. Ezért lovagoltam vele határozottan volt amikor ötödikest vitt ki oktatóm terepre ő is leesett róla de csak úgy ,hogy megtorpant a ló és lecsúszott róla..És arra gondoltam ,hogy engem azért dobott le mert én túl határozott voltam vele..Mindig is az voltam csak lehet ,hogy most unt rám..Szerintetek az igaz ,hogy ha egyszer ledob valakit így akkor máskor is lefog?És szerintetek ha kibakol a lóvasa alól akkor utána kell valamiféle büntetés? (természetesen nem verésre vagy ilyenre gondoltam) Hanem egyik rokonom például azzal büntette régen a lovát amikor még volt neki ,hogy felemelte a hangját...Bár én nem vagyok híve az e fajta büntetéseknek..
2015. aug. 9. 21:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Alattam 1x bakolt ki egy ló ( nem terepen, bent egy fedelesben), de szerencsére nem estem le, azt mondta az oktató, hogy ügyes vagyok, mert O, amikor kisebb volt akkor O ilyen esetben leesett ( es nem fenyeztem magam, félre ne ertsetek :DDD)

Akkor volt az, hogy a lovarda tulajanak a lánya ( kb 30 eves, 2 lova van es versenyekre jár, magyon profi) felült a lóra es picit lovagolt vele, en nem mertem utána visszaélni rá rögtön ( voltam kb 12-13 eves :D )

Azóta 2x estem, mert megijedtek a lovak, de szerencsére ez sem terepen volt



Es mi lenne ha karamban lovagolnal ezen a lovon, csak egyedül es úgy probalnal meg vágtazni?

Es akkor végig lat az edző :)

2015. aug. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolso!

Koszonom a tortenetet tenyleg nagyon ügyes lehettel ha bakolt alattad es nem estel le!:D Es koszi tanácsot is:) Az a helyzet hogy mostanaba egyre veszélyesebb arra terepre jarni teherautók,traktorok,motorosok akik nem hogy lassitananak hanem meg a gazt is megnyomjak ha mellenk ertek..Talaltam egy új lovashelyet azt mondjak nagyon jo valaki ismeri esetleg?Mizsei lovastanya..ui:Bocsánat a helyesirasert..telorol irtam!

2015. aug. 27. 13:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs mit :D

Es nem tudom hogy csináltam :'D


Bocsi az OFF-ért :/

2015. aug. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!