Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Otthoni edzés? Lehet még jó...

Otthoni edzés? Lehet még jó alakom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 13 éves lány vagyok, és jelenleg nem sportolok semmit. Eddig szertornáztam 8 évig, viszont meguntam és abbahagytam. A Szüleim azt mondják, hogy most a tanulás a fontos (nyolcadikos vagyok, a felveételi miatt), meg nem nagyon van időm. Az iskolába nincsenek komoly sportágak, csak a kézi, de azt utálom. Az összes sport kb annyit ér, mintha szakkör lenne.

Izmos testalkatot örököltem, soha nem voltam még csak duci sem. Hiába eszek sokat, nem látszik rajtam. Nem azt mondom hogy csontkollekció vagyok és egy grammot se hízok, pont ideális vagyok szerintem. (156 cm, 45 gm). Izmos a lábam, meg úgy az alsótestem, de nem szálkás, hanem ilyen teltek az izmaim. A torna tartást adott nekem, és egyenes hátat, precíz testtartást.

Attól félek, ha nem sportolok olyan intenzíven mint eddig, (mindig sportoltam valamit, sosem volt hogy nem) olyan 20 éves korom körülre, mikor már rendesen kifejlődött a testem, az izmaim ,,visszafejlődnek" és ilyen semmilyen lesz az alakom. Kicsit a felsőtestemet nem ártana erősíteni. Azt mondják, ha kicsit szélesebb vállaim lennének és erősebb karizmom, akkor nagyon csinos lennék.

Ha itthon edzek mondjuk heti 2× ilyen erősítő gyakorlatokat minden testrészemre, akkor lehetséges hogy érhetek el olyan eredményt mintha szakképzett edzővel edzenék? Majd ha nagyobb leszek szeretnék bikini fitnessezni, de az még messze van.

Irigylem az akrobatikus rock and rollosok lábait, az erobikosok hátát, nem szeretnék ,,kigyúrt" lenni, csak nagyon félek hogy később megszívom hogy nem sportolok. Mostmár késő lenne elkezdeni ilyet hogy erobik meg ilyenek, meg nem is szeretnék. Tényleg nagyon félek, nem tudom milyen edzést találjak ki magamnak vagy ilyesmi...tanácstalan vagyok. Fogyni eszem ágában sincs, csak izmosabb lenni. Apukám mindig mondja hogy menjek el vele futni, én elmennék ha lenne időm...Mivel most kezdődött a szeptember, így nyár után kicsit kiestem a formámból meg az állóképességem sincs a toppon. Nem edzőterembe akarok gyúrni meg fehérje porokat inni, mivel 13 éves vagyok.

Szóval a kérdésem hogy szerintetek edzzek-e otthon? Ha igen mennyit? És változtatna rajtam és tartanám a formám, esetleg izmosabb lennék? Előre is köszi a válaszokat!



2015. szept. 26. 19:36
 1/1 anonim ***** válasza:

fegyencedzés jó otthonra, de ha van rá lehetőséged menj és sportolj valami olyat, amihez kedved van... azt pedig felejtsd el, hogy bármit is késő elkezdened... ez a mai tinik hülyesége... nektek minden késő... mi meg 30 évesen kezdjük el azt amit kitalálunk, mert bennünk valahogy nem rögzült ez a "már késő" hozzáállás... semmihez nincs késő, max az élsporthoz...

Szüleidnek abban részben igazuk van, hogy a tanulás az első, viszont a tanulás is könnyebben megy, ha rendszeresen sportol az ember. Sőt sokszor sportolni is sokkal könnyebb társaságban, egyesületben stb mint otthon egyedül, ahol csinálod egy darabig, aztán előbb utóbb mindig közbejön valami, elhalasztod stb stb..

2015. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!