Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot ajánlotok?

Milyen küzdősportot ajánlotok?

Figyelt kérdés

A testalkatomról:izmos vagyok és csinos, elég magas, több féle sportot is üzök(rugby, zsinorlabda,kosárlabda, röplabda, futás, bicajozás, kicsit foci is, sziklamászás, stb.)

Lány vagyok és nem tudok dönteni.A válaszokat előre is köszönöm.:)

13/l



2015. okt. 29. 10:42
1 2 3
 11/24 anonim válasza:

"semmilyen harchoz való pszichológiát nem tanít"


Ez alatt mit értesz?


"Próbáltál már farmerbe derék fölé rúgni ?"


Próbáltam és sikerült, igaz nem köríves mozdulatokkal. Egy szűk farmer mindent megnehezít szerintem, amiben van létjogosultsága a mozgékonyságnak...

2015. okt. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Nekem van a világon a legszűkebb farmerem és hasmagasságba simán fel lehet rúgni, a másik meg a lábrúgás sokszor hatékonyabb, mint a fejrúgás. Mellesleg, ha arra célzol, hogy egy Thai Boxoló nem tud harcolni, akkor ezek szerint te még nem harcoltál ellene. Ajánlom, hogy egyszer próbáld ki. Meg fogsz lepődni. :)
2015. okt. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Nyilván hatékony rúgás lehetett, ha így megmaradt benned és sok női szabábású farmert hordhatsz:D

Nem tanít harchoz való pszichológiát ? Ezen sok magyaráznivaló nincsen. Egy küzdősportról beszélünk, annak is az egyik legelfajzottabb irányzatáról.

2015. okt. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Harcművészként értem, hogy mit mondasz, de nem értem, hogy miért mondod. A "legelfajzottabb" az csúnya szó! Én nem ezt mondanám. Lehet igazad van, de legalább megtanít harcolni a harc mind az 5 fázisában és megtanít dinamikusan támadni és védekezni. Az, hogy brutális kit érdekel? Harcról van szó, ha megtámadnak, akkor pusztuljon a dögje. Mellesleg igen, hatékony rúgás volt. :) Csak pont az a probléma, hogy a Thai Boxnak nem a rúgás az elsődleges fegyvere. Annak a térd és könyök a fő fegyvere, valamint az ütéstávolság. :)
2015. okt. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Az hogy ki mit próbált életében szerintem hagyjuk. Ha harcművész vagy nyilván tudod, hogy egy 13 éves lánynak elsősorban lelki és nem testi "erő" fejlődésre van szüksége. Amíg az általam említett stílusuk egyfajta tartást adnának neki, addig a thai box hatalmas arcot. A thai box 2 dimenzióban fut. Ki tud erősebbet és ki bír többet. Épp ezért nem hívnak thai box edzőt oktatni rendészeti, katonai szervekhez. Könnyen monotonná válhat, ami egy kezdő kedvét nem csak a thai boxtól hanem a küzdősportoktól is elveheti. Küzdöttem thai boxos ellen, az első mae hizája után földre kerültünk, ott meg had ne mondjam mit tud csinálni egy thai boxos. Egy 13 éves lánynak nem ajánlom a thai boxot, mert durva és a thai box edzők többsége sem a lelki egyensúlyáról híres.
2015. okt. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:

"földre kerültünk, ott meg had ne mondjam mit tud csinálni egy thai boxos."


És egy általad ajánlott boxos?


Egyébként meg mondasz valamit, de a cél határozza meg, hogy mely küzdősport lesz az ideális. Ha a kérdező csak ismerkedni szeretne ezzel a sport irányzattal, nyilván az általad preferáltak lesznek az optimálisak.

2015. okt. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
A box egy sokkal tisztább és "tisztelet"centrikusabb sport, nem azért nem ajánlom a thai boxot a kérdeznek mert nem fog tudni földharcolni hanem mert a thai box edzésen úgy szétrúgják a combját, hogy az egésztől elmegy a kedve. Úgyvettem észre, hogy a box edzőtermekben jobban figyelnek a dinamikus fejlődésre, de persze ez csak saját talasztalat. Ahány edző annyi féle.
2015. okt. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Nem akarok a suli réme lenni, csak annyir szeretnék hogy ne én legyek az akit bárki kedvére megüthet, hogy levezesse a feszültséget.Védekezni szeretnék, mert sokszor szólitottak már le az utcán és őszintén szólva néha félek.:/
2015. okt. 30. 17:01
 19/24 anonim ***** válasza:
Ha önvédelem az utcán, akkor ju jitsu, aikido.
2015. okt. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

a tájbox azért nem a legjobb mert nem sok gyerek/tini edzés van belőle,és ha van is,ott nincs lány vagy alig.

az meg nem feltétlen vezet sikerélményekhez és a sportág megszeretéséhez ha minden küzdelem arról szól hogy a másik hagyja magát neked mert lány vagy és gyerek,vagy felnőtt férfiak savanyú képpel állnak párba veled gyakorolni.

ökölvívásban,kickboxban és ha pesti vagy savate-ban van gyerek és junior edzés,ahol vannak lányok is a korosztályodból akik ellen győzedelmeskedhetsz idővel az edzéseken.

2015. okt. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!