Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kinek mennyit sikerült fogyni...

Kinek mennyit sikerült fogyni futással?

Figyelt kérdés
futás

2015. nov. 24. 23:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendszeresen csinalod, es helyesen taplalkozol vele, mennek a kilok rendesen
2015. nov. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
43%
Futással semmit, megfelelő táplálkozással 40kg-ot.
2015. nov. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Anno mikor elkezdtem, kb. 100-ról fogytam le olyan 8-9 hónap alatt 85-re, miközben ugyanezen idő alatt nagyjából 6 perc/km-es tempóról 4-esre gyorsultam. Utána sok évig végig 83-88 kg között voltam, miközben rendszeresen futottam, majd egy sérülés miatti kihagyás miatt mentem kicsit 90 fölé.


Ceteris paribus mindenképpen fogyni fogsz, úgyhogy még ha nem változtatsz a táplálkozásodon, akkor is fogyni fogsz. Ha változtatsz, akkor ésszel, ne próbálj koplalni sportolás mellett.

2015. nov. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
60%
Dehogy fog mindenképpen fogyni... Ha nem vagy kaloria mínuszban, akkor nem fogysz egy grammot sem.
2015. nov. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 aikiboxer ***** válasza:
100%
20 kg 5 hónap alatt. Igaz, judóztam is mellette heti 2x.
2015. nov. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%

4:

Ha elkezd rendszeresen futni, akkor ugyanazzal az étrenddel kalória mínuszban lesz. Az elhízás ugyanis nem úgy működik, hogy mondjuk konstans 2000 kalóriára van szükséged, és te 2500-at viszel be, akkor folyamatosan hízni fogsz végtelenig. Ugyanis az a 2000 nem konstans, aki hízik, annak egyre nagyobb a kalória igénye. Tehát eléri a 2500-at az igénye, és ezután csak amiatt hízik tovább, mert az öregedéssel csökken a szervezet energia igénye. Leegyszerűsítve a dolgot, egy adott embernél egy adott táplálkozáshoz és adott életkorhoz egy adott elhízottsági állapot tartozik.


Tehát ha lead mondjuk napi 500 kalóriát futással, és ugyanazt eszi, mint addig, akkor csak az esetben nem fog fogyni, ha előtte nem olyan régen növelte a bevitt kalóriát, és épp drasztikusan elhízásban van.

2015. nov. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Kb. 2 hónapja kezdtem el futni. Most már elérem a 20 percet 8 km/ó sebességel. Kezdetben csak 3 percig bírtam, de mindig kitoltam 1 perccel. Fogytam is 2 kg és 3 centi lement csípőből is, de már 2 hete így vagyok, pedig fokozatosan növelem az időtartamot.
2015. nov. 25. 15:23
 8/24 Csiß ***** válasza:
30 kiló kb egy év alatt.
2015. nov. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Tömegnövelés alatt szoktam csak kardiózni heti kétszer 6 km futás formájában.És sikeresen felmentem 82 kilóról 90re.
2015. nov. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

#6 mert aztán az elhízott emberek az egységes étrendről híresek... Az a dagadék, aki elkezd sportolni de "ugyan azt eszi" az többet fog enni ugyanabból mivel nő az energiaigénye... És mivel lövése nincs a táplálkozásról, azzal, hogy "ugyan azt" eszi egy grammot sem fog leadni mivel 99%, hogy többet fog enni... Csalódni fog, aztán megy a fogyókúra rovatba a már mindent kipróbáltam mégsem fogyok szöveggel... Megfelelő étrend és a tudás, hogy mi alapján kell összerakni egy étrrndet, enélkül nem garantált, hogy bárki foggyon...Tisztelet annak az 1% kivételnek.


Na arról meg nem is beszélve, hogy akik futással akarnak fogyni, nagy százalékban 1-2 hét és abbahagyják, mert a túlsúly és edzetlenség miatt fáj a térd, csonthártya gyulladás a sípcsontban, sarokon... Ami 1/2-1 évig is lazán elhúzódik pl egy fizikai melósnál aki egész nap áll...

Szóval semmi nem garantálja, hogy egy túlsúlyos a futástól foggyon...

2015. nov. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!