Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kinek mennyit sikerült fogyni...

Kinek mennyit sikerült fogyni futással?

Figyelt kérdés
futás

2015. nov. 24. 23:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Akarom mondani, önmagában a futástól.
2015. nov. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Azt állítottam halmazelméletre lefordítva, hogy (A és B) -> C. Erre te azzal próbálod cáfolni, hogy B hamis...

A: elkezd futni

B: ugyanazt eszi mint eddig

C: fogyni fog


Egyébként saját tapasztalatom, hogy mikor elkezdtem futni, nem hogy nem lett nagyobb étvágyam, de inkább kevesebbet is ettem volna, mert futás után egy ideig nem esik olyan jól, ezért tudatosan törekedtem is arra, hogy ne egyek kekevesebbet. Egyébként nem is lehet tartósan fejlődni, ha a futást nem számítva is kalória deficitben vagy, márpedig ha elkezdesz futni, és mellette még csökkented is az energia bevitelt, ez azt jelenti. Ez esetben egyszerűen kifogysz a szénhidrát tartalékodból, néhány nap után nem bírsz majd futni.

2015. nov. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ha már matekkal okoskodsz, akkor a következő mondatoddal ne vetítsd már a saját tapasztalatodat ki másik 7milliárd emberre... Ami nálad működik nem készpénz, hogy másnál is fog... Nekem pl jóval nagyobb az étvágyam, ha mozgok.
2015. nov. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Nem vetítettem, te tettél egy általános, de alátámasztás nélküli kijelentést, amire saját magamat hoztam ellenpéldának.
2015. nov. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"Kifogysz a szénhidrát tartalékaidból"...


Az emberi szervezet alapvető működését nem ismered ezért okoskodsz...

Ha kifogysz a szénhidrátból akkor halott vagy.

Az agy tápláléka a glükóz, ha a vércukor drasztikusan leesik, az agy leáll. Pont ezért úgy van kitalálva az EGÉSZSÉGES szervezet, hogy ez ne következhessen be. Ha a gyomor felől nem kap szénhidrátot a szervezet, akkor elkezdi használni a tartalékokat. Elsődlegesen a máj raktároz egy bizonyos mennyiséget, valamint a máj bontja a zsírt, glükózra és ketonokra.. Tehát mindig van elegendő kaja az agynak értelmes kaloria deficites diétával pedig soha nem fogsz úgy legyengülni, hogy ne tudj 2-3 naponta elmenni futni, ha mér ragaszkodaz ehhez aaz amúgy tök értelmetlen unalmas mozgásformához.

2015. nov. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Ja és ameddig elegendő kaja jön a gyomor felől, addig a máj sem fog zsírt bontani, és ismét ott tartunk, hogy nem fogysz...
2015. nov. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
De ha a matek nem megy, akkor leírom egyszerűbben. Azt írtam, hogy ha elkezd futni, és nem változtat a korábbi étrendjén, akkor fogyni fog. Erre te jöttél azzal, hogy de többet fog zabálni, mint addig. Ez kb. olyan, mint ha azzal érveltem volna, hogy úgyis kevesebbet fog enni, és azt adnám hozzá a fogyásához. Érted?
2015. nov. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Összekevered az élettant a sportélettannal. Bizony a szervezet nem olyan hülye, ha fogytán van a tartaléknak, az agyé a priorítás, ezért jóval előbb esel össze, mint hogy az agyadnak baja lehessen.


Nem írtam, hogy ne legyen kalória deficit, szövegértés. Azt írtam, a futást nem számítva. A hozzád hasonlók terjesztik a csodadiétákat, hogy vigyen be 1000 kalóriát naponta, aztán a diétázó néz, hogy egész nap kóma...

2015. nov. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Egyébként az sem igaz, hogy csak éheztetve van zsírbontás. Ha nem lenne zsírbontás már azelőtt, akkor alig lenne ember, aki le tudna futni egy maratont, az ultrafutás meg lehetetlen lenne.
2015. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Tehát azt mondod, ha valaki eddig megevett napi 4000kcalt aminek a felét dobostortából fedezte, de elkezd futni napi 2-3 km-t akkor fogyni fog változatlan kajával... Mert az 1# hozzászólásod kb ez a kategória...
2015. nov. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!