Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az első HIIT edzésemet csinált...

Az első HIIT edzésemet csináltam ma, és csak úgy bírtam h 30 másodperc sprint utánna 1 percig megálltam és leültem, utánna megint 30 másodperc sprint és újra 1 percig leültem pihenni. Nem baj h abban az 1 percben nem kocogtam?

Figyelt kérdés

és ebből csináltam kb 10-13 intervallumot. 15-20 perc. számolni is alig tudtam annyira nehéz volt...


vagy ilyenkor csak a sprint számít?



2014. aug. 16. 22:06
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és szálkásítok
2014. aug. 16. 22:06
 2/7 A kérdező kommentje:
eddig aeroboztam 40-50 perceket, gondoltam h most kipróbálom a HIIT-et
2014. aug. 16. 22:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Elsőre kemény is ez, de majd menni fog. Nem gond amúgy, eleve nem egy edzés számít.
2014. aug. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és amúgy melyikkel érek többet? HIIT-el vagy aerobbal?
2014. aug. 16. 22:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a HIIT jobban bevált, mint az aerob, de nem vagyunk egyformák.


Nem jó, ha megállsz és leülsz, az a lényege, hogy mész tovább.

Akkor inkább vegyél vissza a sprintből egy kicsit (ne nagyon) és inkább csinálj kevesebbet.


Én anno úgy kezdtem, hogy egyetlen egy sprintet csináltam elsőre, másodikra kettőt, majd a következőn hármat.

Utána már csak hetente emeltem eggyel (heti 3 edzést csináltam).

Én a fokozatosság híve vagyok... :)


Egyébként én is fél percekkel kezdtem, majd miután eljutottam a 10-hez, kezdtem 1 percre növelni a sprinteket.

Minden héten 1-gyel több sprintet csináltam 1 percig.


Kb. 20 hét alatt jutottam el a nulláról odáig, hogy "gond nélkül" meg tudtam csinálni a 30 perces HIIT edzéseket 10 db 1 perces sprinttel, de eljutottam odáig és nem "haltam bele".


Korábban rengeteg aerobot végeztem, de azokat nagyon untam, sajnos és a kardióvaszkuláris rendszeremet szerintem nem nagyon edzettem meg vele, most már nem gond fölszaladni a lépcsőkön, busz után rohanni, stb.

2014. aug. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi. Nekem jobb az aerob, így több izom marad. Ismétlem-Nekem.:-)
2014. aug. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szarul csináltad, nem szabad leállni,sétálj, vagy kocogj a pihenő alatt.
2014. aug. 17. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!