Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen technikák vannak a...

Milyen technikák vannak a birkózásban? Milyeneket használnak a küzdés során?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy milyen technikákat használnak

-fojtások

-dobások

-gáncsolások

-láb dobások amiket ha jól tudom már judoba nem igen oktatnak. Egylábas és páros földrevitelekre gondolok.

Földharcon balül

-lábfeszítések

-folytások

-karfeszítések


-és tán a legfontosabb mindezekből kiszabadulni

Ezeket a technikákat oktatják ha jól tudom?

És a dobásaik utcai szituban is hatásosak hisz a dobások amiket tanulnak nem igényelnek Gi-t mint a judoban



2016. jan. 8. 11:11
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
Azt mondanám, hogyha megfelelő a ruházat akkor lehet fogást is találni rajta konkrétan "judós" módon, de ha az ember nem akar, akkor nem szükséges ez, a végtagot is foghatja "birkózósan".
2016. jan. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:

A judo földharc épp attól lesz célratörő, hogy eredményt keres. Valóban, sokszor nem bonyolódnak bele versenyen, hisz rengeteg erőt kivesz, inkább hagyják, állásból folytatják.


Ez nem jelenti azt, hogy nem gyakorolják, gyakorolhatják. És vannak versenyzők, akik szívesebben folytatják a küzdelmet a földön. A versenyszabályok ilyenek, ha van előrehaladás, akkor mehet a földharc - amit igen, leszorítással is meg lehet nyerni.


Hidd el, a judo sem fogalmatlan a földharcban!

2016. jan. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

Értem

Már csak az érdekel hogy nekem a birkózás azért érné meg jobban mert ugye ott nincs Gi amibe belekapaszkodhatok és utcán sincs és engem azok a dobások érdekelnek főleg amiket utcán akár fürdőruháson vagy akár egy ingben lévőn végre tudok hajtani.

Míg a judo dobásainak nagy része (ha jól tudom de javítsatok ki ha tévedek) az ,,ruha dobás" nagy részük Gi-t igényel.

Vagy gi nélkül is végre tudják hajtani a dobások nagy részét.

Mert gondolom a birkózás minden dobása kivitelezhető Gi nélkül is.

2016. jan. 21. 16:41
 24/46 anonim ***** válasza:

Elég nagy a közös halmaz a dobások terén a két sportban.

Az alap dobások mind a kettőben megtalálhatóak.

Például a válldobás (shoulder throw), a csípődobás (hip throw), a malomdombás (fireman throw), a gáncsok stb.


A szaltók és a suplex-ek [ejtsd: szuplé] más formában vannak judóban, mint birkózásban (angolul ezek megfelelői a suplex, és a lateral drop).


Amik csak birkózásban vannak, azok a fej lézárásával járó földrevitelek (front headlock takedown), illetve amit említettünk feljebb, a közvetlen lábra támadások (leg takedowns).

Amit a birkózás alkalmaz, értelemszerűen egyik sem igényel judogit a végrehajtáshoz.


Nem akartam nagyon belemenni a részletekbe, lehet, hogy ez így most "laikusként" kevésbé érthető számodra, az angol neveket azért írtam oda, hogy rá tudj keresni interneten.

2016. jan. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm hasznos a válaszod
2016. jan. 21. 17:43
 26/46 A kérdező kommentje:
A birkózást szinte mindenki ajánlja míg a judot kevesebben. Így a birkózás fele kezdek hajlani
2016. jan. 21. 18:06
 27/46 anonim ***** válasza:

az, hogy valamiről van fogalmad, az nem jelenti azt, hogy a szakértője vagy a területnek.


Amikor másfél éve jitsuztam, azt hittem van róla fogalmam. nem a judóról, hanem a BJJ-ről.


aztán egy évre rá, amikor megkaptam a kék övemet, akkor jöttem rá, hogy szart se tudok még. A BJJ-ről sem, a judóról sem. Akkor keztem el judóval foglalkozni.


Kb egy éve érzem azt, hogy van fogalmam a bjj-ről. hetedik éve nyomom. heti rendszerességgel edzek az ország egyik legjobb judocsapatával, világbajnokokkal, olimpikonokkal, azért, hogy fejlődjenek a földön.


Másfél év rekreációs judóval nem vagy képes a helyén kezelni a dolgokat. Kezdő vagy még. Tapasztalatlan. És az csak az idővel jön.


Viszont, hogy a kérdezőnek is válaszoljak, a judo vs birkó kérdéskörben, nemcsak az utca, meg a technikák fontosak, hanem a csapat is, akikkel edzel. szerintem a judósok emberileg normálisabbak a birkózóknál. Nem azt mondom, hogy minden birkózó idióta, de vannak közöttük azok, míg judóban ez annyira nem jellemző.

2016. jan. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Köszi örülök a válaszoknak ment a zöld
2016. jan. 21. 19:52
 29/46 anonim ***** válasza:
Hogy ki milyen emberileg, ez megint csak anekdotikus ismeret, mindenki mást tapasztal és abból következtet.
2016. jan. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
A zöld ment
2016. jan. 21. 20:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!