Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen technikák vannak a...

Milyen technikák vannak a birkózásban? Milyeneket használnak a küzdés során?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy milyen technikákat használnak

-fojtások

-dobások

-gáncsolások

-láb dobások amiket ha jól tudom már judoba nem igen oktatnak. Egylábas és páros földrevitelekre gondolok.

Földharcon balül

-lábfeszítések

-folytások

-karfeszítések


-és tán a legfontosabb mindezekből kiszabadulni

Ezeket a technikákat oktatják ha jól tudom?

És a dobásaik utcai szituban is hatásosak hisz a dobások amiket tanulnak nem igényelnek Gi-t mint a judoban



2016. jan. 8. 11:11
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Azért jártam sok helyre, láttam ezt azt. Van összehasonlítási alapom...
2016. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
Miket csináltál ???
2016. jan. 21. 20:46
 33/46 anonim ***** válasza:

Tornáztam, kézilabdáztam, testépítettem, Thaiboxoltam.


Aztán megtaláltam azt, amit a leginkább szeretek, ez a BJJ. Ehhez hozzáedzettem egy kis birkót, de lebontották a termet, és az új helyszín és időpont nem volt megfelelő. De nem is bánom, mert judót kezdtem el keresztbe edzeni. De a fókusz ermészetesen a BJJ-n van.

2016. jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:
És nagy különbséget érzel-e a brazil jiu-jitsu és a judo között???
2016. jan. 22. 08:14
 35/46 anonim ***** válasza:

A judo ellen sokan azt hozzák fel érvként, hogy csak "ruhában működik".


Arról viszont már sokan megfeledkeznek, hogy az év nagy részében ők is ruhában járnak. Kabát, pulóver, ing, zakó, kosztüm, nadrág, stb. Ami azt jelenti, hogy ők is foghatók. Ami nagyon meglepő lehet, ha mindig birkózódresszben, vagy rashguardban gyakorolnak...


Szóval ez az "érv" szerintem ne befolyásoljon senkit!

2016. jan. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:
És ha összeakarnád hasonlítani a judo a Brazil jiu-jitsut és a birkózást mennyi különbséget érzel? És melyiket tudnád leginkább utcán is kivitelezni?
2016. jan. 22. 10:47
 37/46 anonim ***** válasza:
100%

judo-bjj kb mint az alma, meg a körte. Hasonlítanak, de azért mások is.


szerintem a BJJ bonyolultabb, több lehetőséget ad. Ez az előnye is, mert ezáltal a leginkább működő technikákra koncentrál. Pl nincs nagy hangsúly a csipődobásokon benne, mert nehezek, és kockázatosak (ott marad a hátad), míg a jelenlegi judo csak erről szól. De csak azért, mert a jelenlegi szabályok ennek a stílusnak kedveznek. Ha lenne lábra fogás, mindenki lábra menne ott is, derékszögben állnának fel, és esélyed sem lenne hogy egy dobást megcsinálj. Szerintem ezért nem fogják kivenni ezt a szabályt. Korlátozza a judót, de a látványos technikára korlátozza.


Hogy utcán mi a jó, nem érdekes. Ha haladó szintre jutsz bármelyikben, akkor egy utcai szitu nem okozhat gondot. persze ez évek munkája.

2016. jan. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

Azt hogy évek munkája tudom hisz másba már 7 éve vagyok benne csak azért kérdezek ennyit mert ha azt a valamit elkezdem akkor életem végéig szeretném csinálni és nem akarok ,,rosszul" választani.

És nekem a legfontosabb szempont amit mindig szem előtt tartok nem a versenyek és nem a pontok mert utcán nincs pont nincs verseny nincs szabály. Ha utcán esetleg ,,első" is vagy lehet hogy akkor is eltört az állkapcsod és 3 fogad hiányzik.

Számomra minden stílusnak a jellemformáló szerepe és az önvédelem ami a legfontosabb és egy jó dobás utcán hasznos lehet és csak 1-ser kell bevetni.

2016. jan. 22. 11:49
 39/46 anonim ***** válasza:

Egyébként judo-bjj témában ez a kedvenc videóm: https://www.youtube.com/watch?v=1oN6bqB0Ooo&list=LLD3m4QYqCR..


Miért?


Van két fiatal BJJ-oktató, akik meghívták az amerikai olimpiai keret két judokáját és a gyerekcsoportjuk előtt állóharc-randoriznak. Persze zúgva szállnak, mint a győzelmi zászló!


De nem ez az, ami fontos!


A lényeg ott van, hogy a gyerekeknek meg akarták mutatni, hogy a judo mire képes ott, amire ők maguk kevesebbet fókuszálnak, és ezért aztán nem is tördelték szét a cselgáncsosok judoját, nem erőltették a guard-ba ülést, nem mentek csakazértis lábra és a többi...


Mindenki élvezte, amit csinált és senki nem vitte bele az egót, meg a kinek-a-fsza-a-hosszabbat.


És valóban, azon a szinten, azzal a munkával, ami mögöttük van, jó eséllyel akármilyen szituációban helyt állnak.

2016. jan. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

Nagyon tetszik a video én azt vettem ki hogy a judosok dobásban jobbak míg a BJJ a földharcban ügyesebbek.

Csak azért gondolkodok sokat hogy judo vagy birkózásra menjek mert ha egy ruhadobást akarok végrehajtani és elszakad a pólója vagy az ingje akkor nagy bajban vagyok. Míg a birkózásban minden dobást a végtagok, nyak megfogásával hajtanak végre.

BJJ azért nem gondolkodtam mert az nincs a közelben sehol.

Sokat tanultam a kommentjeitekből köszönöm.

És jöhet még sok.

2016. jan. 22. 12:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!