Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen technikák vannak a...

Milyen technikák vannak a birkózásban? Milyeneket használnak a küzdés során?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy milyen technikákat használnak

-fojtások

-dobások

-gáncsolások

-láb dobások amiket ha jól tudom már judoba nem igen oktatnak. Egylábas és páros földrevitelekre gondolok.

Földharcon balül

-lábfeszítések

-folytások

-karfeszítések


-és tán a legfontosabb mindezekből kiszabadulni

Ezeket a technikákat oktatják ha jól tudom?

És a dobásaik utcai szituban is hatásosak hisz a dobások amiket tanulnak nem igényelnek Gi-t mint a judoban



2016. jan. 8. 11:11
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

Ez az 1 ami.egy picit zavar a cselgáncsban mert a Gi az egy erős masszív anyag ami arra lett tervezve

Ellenben az 1000 ft-os kínai polóval.

2016. jan. 22. 12:38
 42/46 A kérdező kommentje:
Meg a fojtások is nagyon fontosak nekem hogy megtanuljam. Meg a szabadulások ha elkapnának
2016. jan. 22. 12:39
 43/46 A kérdező kommentje:

Meg ami még fontos volna nekem a jó dobásokon kívül

A fojtások megtanulása és az azokból való szabadulás

Meg a szabadulási technikák pl utcán elkapnának átkarolnák hátulról a testem úgy hogy a karomat is lefogták vagy pontosabban lefogta és az ilyen szitukból is ki tudjak szabadulni

2016. jan. 22. 12:48
 44/46 anonim ***** válasza:

birkózásban nem jellemzőek a fojtások, Judóban gi fojtások vannak, azok utcán annyira nem reálisak. BJJ-ben vannak bőven gi nogi fojtások.


ha meg hátulról elkapnak egy fojtással, mormolj el egy imát, talán az segíthet. Az olyan mint a tizenegyes, nem lehet védeni, csak szarul rúgni...

2016. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

Birkózásban a gyakorlatban vannak fojtások. Hivatalosan egy konkrét fojtás van aminek elég béna a neve, az, hogy "tüdőfogás", ezt a lengőbordák magasságában húzod rá az ember testére, láttam már versenyzőt benne elájulni, csak ez egy adott mellkas-hát keresztmetszet fölött nem működik. Ha jól tudom hivatalosan úgy van, hogy 2 kézzel nem fojthatsz, úgy, hogy pusztán a nyakat fogod. Tehát egy guillotine-fojtást nem alkalmazhatsz közdelem során, de ha mondjuk az egyik karját mellézárod akkor az már nem szabályellenes. Vagy van az a BJJ-fojtás amit úgy hívnak, hogy kata gatame. Egyik kötöttfogású ismerősöm ezzel nyert többször versenyt, úgy, hogy állva rázárta az ellenfélre és mikor már kezdett "megrogyni" az ellenfél akkor gyorsan földre vitte és betusolta, két vállra fektette. Vagy kisebb csibészségek is előfordulnak, befogja a szádat, miután leszedte a fejed, vagy benyúl a gégédért úgy, hogy a bíró ne lássa.


Egy jó birkózónak az nem jelent problémát, hogy a másikon zakó van, vagy kabát, ha oda kerül a sor.

2016. jan. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
No-gi BJJ-vel, vagyis a grapplinggel az a tapasztalatom, hogy statikusabb és passzívabb, mint a birkózás. Illetve nem állnak stabilan a lábukon, persze ez nem azt jelenti, hogy ne szenvedtem volna vereséget, de jó pár birkózásban megszerzett képességet át lehet vinni grapplingbe, a technikák hamarabb elsajátíthatók olyan szinten, hogy alkalmazni is tudd.
2016. jan. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!