Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik jobb utcára és milyen...

Melyik jobb utcára és milyen botot lehet legálisan magunknál tartani ha ezt űzzük (utca)?

Figyelt kérdés

- Kali

- Eskrima

- Canne de Combat (Savateféle-Vívás)


2016. jan. 17. 11:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Elnézőbbek? Ha rendőrként vagy katonaként 4x annyira kell figyelned mindenre, mert a katonai ügyészségnek ugyanúgy meg van kötve a keze, a búlvár meg mindig fejeket akar látni, ezért ha téged lefokoznak, elbocsájtanak, leültetnek mindenki megnyugszik, egyedül neked lesz szr.


Ha utcai önvédelem a cél, akkor krav maga, defendo, ju jitsu, kiegészítve ökölvívással.


De a kali is nagyon jó választás, baromi hasznos. Megtanít bánni a késsel, úgy hogy azt egy képzett ju jitsus vagy aikidos ne fordítgassa ellened, és védekezni is megtanít elle. ( már amennyire meg lehet tanulni kés ellen védekezni...)


Aikiboxer szokta mondani, és nagy igazság van benne:

"A legjobb edzés az, amire el is mész".

2016. jan. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Háát az ilyen kiegészítő izés dolognem jó.

Mivel én táncolni járok és a tánc, a Defendo meg az Ökölvívás az túl sok lenne főleg ha tanul és dolgozik is az ember szerintem.

2016. jan. 17. 19:11
 13/17 anonim ***** válasza:

Akkor járj el egy hónapot boxolni, utána kezd el a defendot.

1 hónap alatt megtanulod az alapokat, otthon tudsz gyakorolni, zsákolni. Aztán elkezded a defendot, és mellette otthon fojtatod a boxot a zsákon. Nem a legjobb, de így fejlődni fog az ütőerőd, ami fontos az utcán.

2016. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nem a legjobb?

De remélem azért jó lesz. :D

2016. jan. 17. 19:28
 15/17 anonim ***** válasza:
Amit szorgalamasan és lelkiismeretesen csinálsz abban jó leszel. Egy jó defendos meg meg tudja magát védeni :).
2016. jan. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Az Emberi Fegyver sorozatban láttam olyat hogy az ürgére rátámadtak többen Krav Maga edzésen és öten se tudtál lefogni. A Krav Maga nem jó?



Mindenhol azt mondják, hogy nem lehet egyszerre több emberrel felvenni a versenyt de a bázison tanítják. Akkor most mégis lehet?

2016. jan. 17. 19:35
 17/17 anonim ***** válasza:

[link]


profi = pénzt keres vele, ebből él, ez a munkája

félprofi = indul versenyeken, akár pénzt is kaphat érte, de nem ebből él

amatőr = versenyzik, de nem kap érte pénzt


0:00 profi mma versenyző

0:33 profi ökölvívót

0:44 félprofi k1 versenyző

1:15 amatőr ökölvívó

1:34 profi ökölvívó



https://www.youtube.com/watch?v=qD5UcvELi4A


0:43 Nikolay Vlasenko orosz profi ökölvívó


ha képzett ökölharcos vagy, 2-3 ember ütései elöl még el tudsz hajolni, ha pontosan ütsz akkor kikapdoshatod őket, de ha 4-5 ember körbeáll és összever, akkor nem tudsz mit csinálni.


Nekünk azt tanították, hogyha nincs nálunk náluk se fegyver, és 3 vagy több fegyvertelen támadóval állunk szemben, akkor szépen rohanjunk ahogy bírunk.

Én 3nál több ember ellen akkor sem állnék le verekedni, ha esetleg nincs menekülési utam. azt az egyet aki útban van félre dobom, ütöm és rohanok. Vagy rántom a berettát :). A stukkertől többnyire mindenki meg szokott ijedni mindenki, már a látványtól is, nem is kell éles fegyvernek lennie. A lényeg, hogyha fegyvert rántasz ( ha éles, ha gumi lövedékes ,ha gázpisztoly) határozottan és magabiztosan viselkedj.

2016. jan. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!