Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 59 éves túlsúlyos nő vagyok....

59 éves túlsúlyos nő vagyok. Most megint hiztam. Van valami olyan eszköz amit itthon tudnék sportolásra használni? Vagy nekem már annyi?

Figyelt kérdés
2016. aug. 5. 06:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 A kérdező kommentje:
Rákutattunk az ellipszisre. Nem lett elvetve, még kipróbálom valahol, tudom-e használni mielőbb beszerzem. A vacsora kb 2 dcl hig lencsefőzelék 1 db tükörtojással, egy hajszál vékony szelet rozs kenyér.3 dcl citromos szóda. Csak az a baj, hogy lefekvéshez kell innom valami alkoholt, mert nem tudok elaludni.
2016. aug. 5. 17:21
 32/74 A kérdező kommentje:
Uzsonnára még görögdinnye volt behütve, de nem került rá sor mert vendégek jöttek Kaliforniából. Igy legalább nem kellett enni ezt.
2016. aug. 5. 17:24
 33/74 Cortez70 ***** válasza:
A lencse is sok lehet a ch miatt, főleg kenyérrel. A dinnye sem okés a cukor miatt. Diétában kevés gyümölcs legyen.
2016. aug. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:

jó én törlöm ezt a kérdést a megválaszoltjaimból, csak felidegesít a sok barom aki idetalált... te kérdező, igyad csak a 2 liter vizedet, ragaszkodj ahhoz, hogy nem tanulod meg a táplálkozás alapjait sem, aztán csodálkozz majd ha semminek semmi eredménye nem lesz...

de lesz egy mutatós méregdrága ruha fogasod egy ellipszis trainer formájában.

2016. aug. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 A kérdező kommentje:
Ne sértődj meg, hanem tanits. Mit csinálok rosszul? Mit tegyek? A lencsét egyébként több leirat is javasolja, na ja a kenyeret nem.
2016. aug. 5. 19:20
 36/74 Cortez70 ***** válasza:
100%
A lencse nem rossz kaja, csak diétában nem mindegy, hogy mennyit eszel belőle.
2016. aug. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
100%

Cortez, 2 deci híg lencsefőzeléket írt, az az én szempontomból semmi. Kérdező, háromszor eszel egy nap? Ilyen kis fogyókúrás semmiket? Jó, a lencse még valami, bár az is iszonyat kevés, de a zöldségek meg kiskanál zsír... Beviszed a szükséges zsírt, fehérjét, miegyebet? S elárulom, nem kell a kis kalóriájúakat kiválasztani az étrendből. Én is voltam 84 kiló, de tojással, olajos magvakkal, akkor még nem kevés kókuszzsírral, miegyébbel 20 kilót fogytam. Azért zöldség is ment, nekem nagyon fontos az. Nem mindenkinek jó ez az irány, ne érts félre, de a kalóriadeficit és a megfelelő tápanyagbevitel a fontos, nem az, hogy pl. salátát egyél csirkemellel. Pont hogy üdítő a lencse, bár tényleg nem jó vacsora kenyérrel. Bár a kenyér legalább kevés s azért nem várható el, hogy mindenki hű de ideálisan csinálja, értékelni kell az igyekezetet :) A fogyáshoz önmagában nem kell drasztikus váltás, nálam az egészségtudatosságból indult a dolog, én fontosnak tartom, hogy konkrétan mit eszem.

A kötelező alkohol este, ez nem hangzik jól, ez nem normális. Amúgy lehet inni alkoholt fogyáskor is, én is tettem s teszem, bár nagyon ritkán s keveset. Nyilván nem segít, bekavar egyes folyamatokba, sejtméreg... De fogyni lehet mellette is. De nem arra van, hogy napi szinten igyuk.


A ch mennyisége sokunknak teljesen mindegy fogyás szempontjából, csak kalóriadeficit legyen. Persze a kalóriadeficit elérésében már akadályozhat vagy akár segíthet. Az emberek eléggé különböznek, van, aki pl. csak sok gyümölccsel tud fogyni, saját bevallása szerint. Annyi egyéni tényező van...

Nagy általánosságban jobb a kevés gyümölcs fogyáskor és általában a szénhidrátcsökkentés is nagyon sokaknak bejön. De a legjobb, ha megtaláljuk az egyéni módszerünket.


Súlyzós edzést nyomok itthon, de biciklizek és sétálok is. Sok mozgásformára van lehetőség. Ha pedig többet mozogsz, nem kell koplalósan enned, bár az eleve nem tanácsos. A mozgásnak számos egyéb előnye is van, természetesen.

2016. aug. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 Cortez70 ***** válasza:
62%
Akkor egyen lencsét és sok gyümölcsöt, letojom. Csak ne csodálkozzon ha nem fogy le. Ettöl én még izmos maradok. Ennyi.
2016. aug. 6. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 A kérdező kommentje:
Hé, hé , hé ! Itt RÓLAM van szó, és segitséget kértem. Az alkoholról annyit, hogy egy közel 60 éves ember felvesz szokásokat. Rosszakat, jókat. Ez rossz, de sajnos szokássá vált. Pont tegnap visszafogtam magam, és nagyon keveset aludtam, azt is nyugtalanul, hülye álmokkal. Ez egy következő lépés lesz, az alkohol megvonás teljesen, de most ez a fogyó kurával, és minden megvonásssal kicsit drasztikusan hangzik. Tudom akaraterő stb. De nem testépitő szeretnék lenni, csak rövid idő alatt felugrott a tiz kiló, és nem birom el cipelni.... Friss nyugdijas vagyok, és már itthon egy éve. Ha dolgoznék, akkor mozognék is, és körbe lennék véve jó fej fiatalokkal, mint eddig. Ők segitenének a fogyásban, mint mindenben segitettek. Öltözködés, kajálás, mozgás. Már nem terhelek Őket magammal, van még ott elég öregasszony utánam is. Ezért fordultam ide, hogy esetleg saját tapasztalatokat halljak, hogy szabadultatok meg a hátizsákomtól. Öllelek Benneteket.
2016. aug. 6. 07:00
 40/74 A kérdező kommentje:
Probáltam kiirni értékeket. Kedves Cortez, ezt jól értem? Napi adag: Ch. 250 gramm, Fehérje 70 gramm, 70 zsir. Ez azt jelenti, hogy 25 deka kenyeret lehet megenni, 7 deka zsiradékot, és a legérthetetlenebb számomra hogy 7 deka fehérjét? Azt hogy viszem be? Minden bevitt kajának meg kell nézni ezeket az értékeket? Tudom hülye vagyok ehhet, de elnézést egy volt helyszinelőnek.....
2016. aug. 6. 08:33
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!