Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Krav maga, MMA, box vagy thai...

Krav maga, MMA, box vagy thai box?

Figyelt kérdés
Melyiknek mi az előnye, melyiket érdemes elkezdni lányként? Melyik adja a legjobb erőnlétet, legnagyobb önbizalmat?

2016. nov. 26. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb önbizalmat azok a helyek adják, amik pár év után rád aggatják a mester címet kb 0 tudással, de elég pénz ellenében. Ezeket jobb messziről elkerülni.


Az ökölvívás és a thai boksz nagyon jó választás. Ha ezeket pár évig kitartóan csináltad, akkor utána (vagy mellette ha van annyi időd persze) érdemes elmenni mmra, vagy krav magára.

Az mma egy sport (szabályrendszer), a krav maga egy szituációs utcai önvédelem. Mind a kettő hatékony tud lenni, de alapnak mindenképpen a boxot, vagy thai boxot érdemes elkezdened.

2016. nov. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Thai box szerintem
2016. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Meg fogom nézni a lehetőségeket. És mi lenne ha rögtön MMAvel kezdenék? (Arra van lehetőségem a legjobb feltételekkel, de a többi után is kutatok mert kell lennie)
2016. nov. 27. 19:04
 4/14 Zedo Aragaya1 ***** válasza:
100%
A sima box, csak az ökölvívásra koncentrálódik, míg a thai boxban az öklök mellett,a lábakat, a könyököt, és a térdet is használod, ami csak előnyösebb, mint maga a box. A krav maga, inkább a fegyveres támadások ellen nyújt védelmet, míg az MMA leginkább 1 modern kori gladiátor küzdelemnek felel meg, én a magam részéről azt már nem szeretem, mert ott az a cél, hogy az ellenfelet megsemmisítsék teljesen. Én mindenképpen a muay thait ajánlanám kezdésnek, aztán pár év után, ha már elmélyedtél benne, és továbbra is van kedved hozzá, akkor jöhet az MMA, de én semmiféleképpen nem csinálnám. Utcára a muay thai tökéletesen megfelel, bár a fegyveres támadások ellen a krav maga tud inkább tudást nyújtani, a muay thai, csak sima bunyóra jó. Erőnlétet, önbizalmat bármelyik tud adni, csak az nem mindegy, hogy utcán melyiknek veszed a legtöbb hasznát, ebben viszont sztem a muay thai tud a legtöbbet nyújtani.
2016. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Zedo Aragaya1 ***** válasza:
100%
MMA-val semmiféleképpen ne kezdj, 0 tudással ott kicsinálnak, főleg, hogy lány vagy, akkor előtte néhány évig tanulj muay thait, hogy ne felkészületlenül állj a ringbe, de én továbbra is azt mondom, hogy az MMA csak arról szól, hogy az ellenfelet totálisan megsemmisítsék, sztem tök olyan, mint régen a gladiátorok, csak itt nem ölik meg a legyőzöttet, de itt is általában súlyos sérülésekkel hagyják el a ringet a vesztesek, de a győztesek is összeszednek egypár komolyabb sérülést. Én a magam részéről utálom, az már nem sport, nem harcművészet, hanem pusztítás, pl.hogy még a földön fekvőt is lehet támadni, amit én már nem tartok sportszerűnek, és amiről nem tudok, hogy máshol lenne. Aki 1x a földre került, az már vesztett helyzetben van, miért kell még tovább támadni?
2016. nov. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
0%
Egyik sem jó, kb nullát sem ér.
2016. nov. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, esetleg Debrecenben tudtok pár helyet?
2016. nov. 28. 07:39
 8/14 anonim ***** válasza:

Azért azt tisztázzuk. Utcán, pláne kés vagy más fegyver ellen, semmi nem nyújt védelmet. Bárkit meg lehet szúrni.

Debrecenbe nagyon sok a lehetőség, google a barátod.

Szerintem ökölvívással kezdj, a legjobb alapot az tudja adni a későbbiekhez.

2016. nov. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Szerintem felejtsd a felsoroltak közül mindet. Hiányzik a szellemi háttér, ezek a verekedésről szólnak. Keress igazi harcművészetet, ezek küzdősportok.
2016. nov. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hobbiként szeretnék fogllkozni vele, később többet is kipróbálni, a legjobb amúgy az lenne amit mezítláb kell csinálni ujjat szabadon hagyó védőkesztyűbe, mert számomra az az igazi. A box az nagyon érdekel, főleg alapként csak abban van felszerelés :D

Utolsó: A fentiek közül a thai box harcművészet, a többi küzdőspot, de a lényeg számomra az hogy közel álljon hozzám a sport.

2016. nov. 28. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!