Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Krav maga, MMA, box vagy thai...

Krav maga, MMA, box vagy thai box?

Figyelt kérdés
Melyiknek mi az előnye, melyiket érdemes elkezdni lányként? Melyik adja a legjobb erőnlétet, legnagyobb önbizalmat?

2016. nov. 26. 22:36
1 2
 11/14 anonim válasza:

A thai box sem harcművészet. Nagyon kemény adok-kapok, küzdősport. A harcművészet ott kezdődik, hogy formagyakorlata van amiben őrzik a stilus magja. A másik vonatkozás a szellemi háttér.

De, te tudod.

2016. nov. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel lány vagy ezért muay thai-t semmiképp sem ajánlok, főleg kezdésként.

Először szerintem is csak sima ökölvívás. Ha akarsz majd a későbbiekben MMA-zni, akkor boksz mellé feltétlenül kellene valami földharc is, mert hiába thai boxolsz is akár, földharc tudás nélkül széttépnek ott. A brazil jiu-jitsut ajánlom földharcra. 2-3 év boksz + brazil jiu-jitsu után már mehet az MMA.

2016. nov. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Igen, Rozsdi jól Írja.


Mondjuk, nem ártana ha kipróbálnál többféle küzdősportot, és abba az irányba elindulnod amely fekszik neked, mert igazából, ha nagy tehetséges vagy pl. Ökölvívásban, akkor simán kiüthetsz akár egy thay boxing Fighter-t, ha kevésbbé tehetséges az adott harcművészetben. Én láttam ketrecharcosokat verekedni. Az egyiknek birkózó múltja volt, a másiknak kick box. A birkózó nyert, pillanatok alatt a földrevitte, ott már esélye sem volt. De ez nem érvényes mindenkire, csak annyi a lényeg, hogy a kick-boxer nem a tehetségének megfelelő ágat választott, vagy a birkózó választott a tehetségénnek megfelelőt. Ha ebből a nézőpontból tekintünk a Küzdősportokra megérthetjük a lényeget: Mindegyik jó a megfelelő ember kezében.

2016. nov. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Szerintem el fogok menni egy egy próba órára és úgy dönteni :)
2016. nov. 29. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!