Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Goju-ryu karate jó alapnak?...

Goju-ryu karate jó alapnak? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Első sorban az önvédelem és az egészségem megörzése miatt kezdenék el. Nem árt az ha az ember magabiztosabban sétál. Illetve fiatal vagyok de van rajtam egy 5-10 kiló felesleg. Most nem teszek ellene akkor késöbb mikor mondjuk kétszer ennyi leszek korban és súlyban meg mégtöbb. Ilyenkor rá kell szoktatnia magát az embernek a rendszeres testmozgásra. És ha nem elég akkor utána jöhet a kaja számolása miből mennyit. És mindig is érdekelt egy ilyen jellegű sport. És összekötném a kellemest a hasznossal.


Illetve ahogy mondtam fiatal vagyok. Van bennem egy versenyszellem. Egy megmérettetési vágy. És majd évek múltán ha már lesz tudása is az embernek akkor lehetne is. Érdekel, hogy erre is alkalmas volna-e a Goju-ryu. Neten kerestem róla videókat és megtetszett. De, hogy mégis felkészít-e azokra a dolgokra ami a K1-ben megtalálható?

Gondolok itt a technikára. Hogy lábsöprésre, rúgásokra megtanít-e? Megtanulok itt horgokat, felütéseket is ütni az egyenesek mellett? Van-e benne combos? Full kontaktos maga a stílus? Megtanít bokszkesztyúben is küzdeni ami a K1-ben van és nem csak puszta kézzel tanít? Illetve az utolsó kérdés, hogy az összekapaszkodásra? Ha összekapaszkodnánk ne lepjen meg és onnan is tudjak dolgozni. Illet térdes van-e benne?

K1-el kapcsolatban ezek érdekelnének.


Az első mondtam az önvédelem és az egészségem. A versenyszellem csak a második.


Illetve még az MMA kategóriában is kipróbálnám magam. De még 1 stílust sem tudok. Nem, hogy kettőt. És egy stílushoz is kevés egy élet ezt szoktàk mondani. Így azt mondom, hogy mire 1-ből lenne egy használható tudásom, hogy utána eltudjak menni egy második sportra ahol van dobás meg földharc. Japán jiu-jitsu mert ez érdekekne jobban. Vagy egy Brazil jiu-jitsura.



2017. nov. 22. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Neked muay thai kell.
2017. nov. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
Nem rossz a Goju-Ryu, de inkább Muay Thai. Sőt, először Box. 1 év Box minimum, utána Muay Thai. Igen, a Box is jó önvédelemre! Néha egy jó egyenesnél nem kell több és kétség sem fér hozzá, hogy azt a Boxolók gyakorolják a legtöbbet, így nekik is megy a legjobban. Először mindenképpen Box, az az állóharc alapja, utána mehet a Muay Thai, azaz híresebb néven Thai Box.
2017. nov. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az itt nincs.
2017. nov. 22. 23:07
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Goju ryu mellet mindenképpen box!

Mindenképpen ki kell egészíteni mert önmagában ergya.

2018. jan. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De alapnak talán a legjobb.
2018. márc. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!