Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 2 év kihagyás után újra...

2 év kihagyás után újra kezdtem a futást,2 hónap múlva szeretnék megint úgy futni, hogyan érném el ezt a célt?

Figyelt kérdés

2 éve még az útra Balatonon futottam 25 km-ert mellette 110 km-ert kerékpároztam (azzal kísértem a váltótársamat).. már akkor is ritkán edzettem, de az 5 perces kilométereket tudtam tartani hosszú távon...

pár éve, volt hogy szinte edzetlenül futottam le a fél maratont is, 1 óra 50 perc alatt, ami megint nem rossz... a 10 km-ert általában 48-50 perc alatt futottam le, a rekord ezen a távon 44 perc volt (de akkor nagyon jó formában voltam)..

azóta keveset sportoltam, illetve ha mozogtam is inkább deszkáztam, vagy göriztem..

1 hete kezdtem újra a futást, azzal a céllal ,hogy május végén 10 km-eres versenyre megyek.. abban nem kételkedem ,hogy lefutom, de már nem vagyok abban a formában, mint régen.. és sajna híztam is azóta 13 kilót, így most 174 cm- mellett 69 kiló vagyok..

napi 45 percet tudok futni, szabadnapokon többet is.. a kérdésem az lenne, milyen edzés tervet tudnátok ajánlani, hogy a gyorsaságomon javítani tudjak ennyi idő alatt?

van esély rá ,hogy 50 perc alatt fussam le a 10 km-ert a versenyen?

hogyan edzek? csináljak sprinteket is, terepen, emelkedőn fussak? vagy hogy lenne jobb?

rendszeres futók véleményére lennék kíváncsi... köszönöm!


2018. márc. 23. 17:08
 1/1 A kérdező kommentje:
22/N
2018. márc. 23. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!