Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » El merjek kezdeni így futni?

El merjek kezdeni így futni?

Figyelt kérdés

22 éves, 193 cm és 125 kg vagyok. Ez elég sok. Sajnos biciklizés, konditerem nem nagyon elérhető. Szeretnék nagyon sokat fogyni, persze tudom hogy lassú folyamat és nem egyszerű. Ha elkezdenék futni, az hatásos lehet, vagy csak azt érem el hogy tönkreteszem az izületeimet? sajnos futócipőt és egyéb felszerelést nem engedhetek meg jelenleg magamnak, sima sportcipő van csak.


Egyéb tippek?


2018. máj. 20. 21:40
 1/4 anonim válasza:
Szia, én a helyében inkább a gyorsabb tempójú gyaloglást valasztanam kezdetben illetve megfelelő étrend, hiszen a fogyas 70%-ban a kaján múlik.
2018. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vegyél egy jó futócipőt először is, és abban kezdj el tempósan gyalogolni. 100 kg-nál már talán elkezdhetsz lassan kocogni, feltéve ha addig sikerült a térdednek is kicsit megerősödnie a gyaloglásban. Egyébként a nordic walking is nagyon jó, hatásos, kímélő. Illetve a legjobb az úszás lenne.
2018. máj. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
no igen, az úszás... csak egyrészt zavar a kövérségem(és egyebek) másrészt az is pénz.. amiben sajnos nem bővelkedem.
2018. máj. 20. 23:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Ennyivel még ne, jól írják a többiek.

A gyaloglás teljesen jó. Ha energikus vagy s mit neked a séta, pénzed nincs, de időd igen, akkor mehetsz hegyi teljesítménytúrákra is, nekem az nagy kedvencem, bár amikor azt csináltam, nem fogytam, hisz az a táplálkozáson múlik (bár a mozgás be tud segíteni, főleg nekem most, kis feleslegnél, kis alap kalóriaigénynél).


S persze erősítő edzést is végezhetsz, nyilván ilyen nagy test cipelésével jött némi izom s jó lenne, ha a fogyással nem vesztenéd el ezt a pluszt, hanem továbbra is megkapná a megfelelő terhelést, amitől megmarad :) A pénz nem gond, saját testsúllyal is edzhetsz, otthon.

2018. máj. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!