Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyakran edzek?

Milyen gyakran edzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. 2 éve kondizok itthon saját testsúllyal illetve van franciarúd fekvőpad stb... 3 hónapja járok konditerembe és foglalkozok "komolyabban" is edzéssel (már a korábbihoz képest).

A problémám az, hogy nem tudom milyen gyakran kéne edzenem 1-1 izomra. Neten és sok helyen is azt olvastam hogy hetente 1 alkalommal kéne csak edzenem 1 zomcsoportra, a problémám nekem az, hogy eltelik 3 nap és az edzésből már semmit nem érzek: nincs izomlázam, se nem fáradt az izom, mintha új lenne teljesen kipihent.


Azt olvastam a "fáradtságnak", izomláznak el kéne tartania, mert 1 hetes pihinek is az a lényege, hogy izom tudjon regenerálódni ennek ellenére nálam ez megvan pár nap alatt, pedig súlyt és ismétlést is növeltem 1-1 edzésen.


Mit csinálok rosszul?

Vagy milyen gyakran kéne edzenem az izom?

Normális hogy 2-3 nappal edzés után már nincs semmi fáradtság/izomláz?

Bármi egyéb tipp?


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2018. máj. 25. 07:08
 1/2 A kérdező kommentje:

Még annyi hogy felsőtestben nagyon ritkán van izomlázam. Lábazni nem rég kezdtem (elötte 2 évig hetente futottam kb 50-60 km-t), de lábamban szokott lenni edzés után még szinte egy hétig.

Mellizom , triceps, biceps meg 2 nap és ha volt is izomláz elmúlik és mintha új lenne az izom.

2018. máj. 25. 07:13
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintünk nem csinálsz rosszul semmit. Normális lehet ha nincs izomlázad pár nap után. Sőt, mi 17 éve járunk edzeni heti 5 alkalommal, és kb. az első 2 hétben volt izomlázunk, utána hozzászokott az izom a folyamatos koncentrált terheléshez. Az izomláz egyáltalán nem a fejlődés mértéke.


Írtad, hogy a súlyt és ismétlést is tudod növelni edzéseken, szóval ez is azt mutatja, hogy fejlődsz szépen. Az izomregeneráció nem feltétlen akkor ér véget, "mikor már nem érzel fáradtságot". Heti egyszer a nagy izomcsoportokat bőven elég megedzeni, akicsiket max. kétszer, de ha jól odacsapsz nekik, nem ilyen "netes sablon edzéstervekkel" hanem érzésből, akkor azoknak is elég 1 edzés hetente. Illetve hát figyelj arra is, hogy "minőségi" legyen az edzésed, hiszen lel ehet nyomni X súllyal Y sorozatot úgy is, hogy közben a haveroddal beszélgetsz, meg maximális koncentráció agy-izom kontroll mellett is. A különbség csak annyi, hogy az első kb. semmit sem ér, a másodiknál meg lehet a shakeredet sem tudod a szádhoz emelni csak remegő kézzel.


Soha ne a súlyzó A pontból B pontba mozgatására figyelj, hanem arra, hogy tudatosan megfeszítsd az adott izmaidat, teljes nyúlástól a teljes összehúzódásig súllyal a kezedben. A súlyzó csak eszköz. Tehet. Nem arra kell figyelni, hanem az izommunkára! Ha eddig nem így nyomtad, próbáld így ;)

2019. febr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!