Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék változtatni a...

Hogyan tudnék változtatni a hozzáállásomon?

Figyelt kérdés

Utálok sportolni. Egyszerűen ki nem állhatok bármiféle mozgásformát. Borzasztóan megalázónak érzem, ha mások előtt kell edzenem. Ez gondolom arra vezethető vissza, hogy eléggé duci kisgyerek voltam, sokat piszkáltak is miatta, viszont akkor még szerettem a sportokat, csak néhanapján volt bennem ez a kellemetlen érzés, hogy "nem vagyok képes rá".

Azóta viszont ez egyre rendszeresebb, gimibe járok és szinte minden tesiórán rám tör ez a dolog. Nem tudom máshogy megfogalmazni: egyszerűen megalázónak érzem. Ebből adódóan sportolni sem járok el iskolán kívül.

DE! Szeretnék ezen változtatni. Valahogy, nem is tudom, megszeretni a mozgást... Mert szeretnék legalább futni eljárni néha, ha mást nem. (Sajnos idő hiányában nem tudok ilyen-olyan edzésekre járni) Ez az egyik olyan mozgásforma, amit a legjobban gyűlölök, de sajnos másra nem igazán van lehetőségem és én tényleg szeretnék valamit mozogni, mert ugyebár úgy egészséges és fogyni is szeretnék egy keveset. Szerencsére a kiskori "duciságom" már nem látszik rajtam annyira, 175 cm vagyok és 62 kg és homokóra alakom van (ennek minden előnyével és hátrányával együtt), tehát mondhatni jól elolszlik rajtam a súly.

Esetleg valami tanács, hogyan kezdhetek el megbarátkozni a mozgás/futás gondolatával? Nagyon köszönöm a segítséget, és hogy végigolvastátok!



2019. jan. 1. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Konkrét cél, konkrét dátummal. Nem biztos, hogy kizárólag számadatokból kell álljon, sőt. Egy megcélzott szépség és egy már-már drogszerűen jó érzés és függésféleség magával az életstílussal, életformával kapcsolatban. Mindenről lehet olyan nagyban gondolkodni, hogy meghatározó fontosságú legyen és örömmel meneteljen az ember a jó irányba.
2019. jan. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 grafno ***** válasza:
Olvass el pár sztorit a futás kezdőknek című részből. Szerezz egy fülest meg valami jó zenét ami 20percig kitart. Vegyél egy kényelmes cipőt. Szerintem jobb napnál futni mint sötétben. És csináld meg az első kilométeredet. Mássz bele jobban a témába és verszemet kapsz. Sok sikert!
2019. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!