Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A diéta ennyire befolyásolhatj...

A diéta ennyire befolyásolhatja a teljesítményemet futásnál?

Figyelt kérdés
Az utóbbi pár hétben kijárogattam futni, simán 10-20 km-eket lekocogtam, nem is annyira rossz tempóban. (10km 50 perc körül futottam le) Hát mondom be is nevezek egy futóversenyre ha már ilyen jól megy. Sportolok majdnem minden nap, de van rajtam 4-5 kg felesleg. Elkezdtem egy hete diétázni, azért eléggé kalóriadeficitben vagyok, fogyok is. És most meg nem bírok futni abszolút. 4-5 km-t alig bírok lefutni. Gondolom a 2 összefügg azért. És kérdés hogyha a verseny előtti nap több kcalt viszek be, azzal megyek vmire? Vagy ugyanúgy nem fogok bírni és akkor több nappal előtte kéne inkább visszaállnom a normális kajálásomra? (Ami egyébként szénhidrát volt szénhidráttal süti csoki stb) 21/L 165cm/61kg (most 2 kg fogyás után)

2019. ápr. 23. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Elsözör is, ha ennyire csöken a terjesítményed, az nem a "diéta" mint olyan miatt van, hanem a ROSSZ diéta az oka.Föleg, ha sportolsz, szükség van szénhdirátokra meg megfelelö kalóramennyiségre is.
2019. ápr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Viszek be azért széhidrátot is, 50-100g között szokott lenni naponta. Az össz kcal pedig 1000 körül.
2019. ápr. 23. 11:08
 3/8 A kérdező kommentje:
Lényeg hogy kicsit parázok hogy mi lesz így velem a futóversenyen, és nem tudom hogy mit változtassak a kaján. Abból kiindulva hogy mikor összevissza zabáltam bírtam futni most akkor ha a verseny előtti nap mindent megeszek ami elém kerül másnapra érezhető lesz? Ha nem mennék versenyre nem érdekelne hogy most mennyit futok, hagynám így ahogy van, mert alapvetően szerintem nem rossz.
2019. ápr. 23. 11:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Az 1000 kcal gyakorlatialg koplalás, csak az életbenmaradásodhoz (ha fekszel és nem csinálsz az égvilaßgon semmi) is kell 1300-1400 kcal, ez alá menninem szabad, mert tönkreteszed magad.

Ha emellett még sportolsz is, akkor értelemszerüen több kalóriára van szükséged.

Ugyanígy a CH-bevitel minimuma is 130 g körül jár, ez alatt ketózisba kerülhetsz, ami nem túl egészséges.

2019. ápr. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De nekem nagyon lassú az anyagcserém, lényeg hogyha 1300 körül van akkor egy grammot nem fogyok sajnos. Sokáig nyavalyogtam hogy nem tudok fogyni nem tudom fogyni hiába tartom a diétát, 1300-1500kcal bevitelnél semmit nem fogyok. Az olyan szintentartáshoz elég. Pajzsmirigyemmel nincs gond, voltam dokinál. Ezért beletörődtem hogy ilyen a testem, muszáj még kevesebbet ennem ha fogyni szeretnék.
2019. ápr. 23. 12:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez butaság. Feleségem ugyanezt csinálta. 1000 kalóriát evett és nem fogyott, mert a szervezete átállt raktározó üzemmódba. Elment egy dietetikushoz. Azóta normálisan eszik, sokkal több kalóriát és napi 160 gramm szénhidrátot. Ennek köszönhetően van energiája sportolni intenzíven és az anyagcseréje is felgyorsult. Eredmény: 10 kiló fogyás és 5 db félmaraton 1 év alatt. Nem attól fogsz fogyni, hogy koplalsz. A kardio sportokhoz ha nem viszel be elég szénhidrátot, semmi energiád nem lesz zsírt égetni. Ja és lassan fuss, ne 50 perces 10 km-ekkel, mert az már anaerob tartomány, ami inkább a szénhidrát anyagcserét pörgeti, nem a zsírt fogyasztja (ahhoz olyan 130-140-es pulzussal kellene futnod).
2019. ápr. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Futást illetően a szénhidrátból a süti-csoki nem elég. Naponta gyümölcsöt is egyél legalább 2-szer. például napi 3 banán és 4 alma. (csak például mondom, hogy tudj fogalmat alkotni)Az sokat segithet
2019. ápr. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na igen, a süti, csoki = gyorsan felszívódó, finomított cukrok, fehérliszt tömkelege, ami azonnal "ellobban", ha épp nem használod fel lerakódik, aztán újra éhes leszel hamar. Lassan felszívódó szénhidrátokat kell enni, teljes kiőrlésű tésztákar és pékárut, zabot, különféle alternatív szénhidrát forrásokat, amelyek nincsenek finomítva. Edzés alatt és után pedig jöhet egy kis gyorsan felszívódó is, pl gyümölcs.
2019. ápr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!