Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kiss Jenő mért edz ilyen kis...

Kiss Jenő mért edz ilyen kis súlyokkal?

Figyelt kérdés

Ha megnézel egy Kiss Jenő edzésvideót, kb akkora súlyokkal edz amiket én is elbírnék, pedig fél éve edzek...

Értem hogy benne van a nevébe, de ez hogy fogja megadni neki a fejlődést?


2020. júl. 20. 12:50
1 2
 1/18 anonim válasza:
65%
Azért, mivel a kis súlyok mellett pontosan és koncentráltan tudja a gyakorlatokat végrehajtani. Edzésnél sose a súly a lényeg, hanem a szabályosság.
2020. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Testépítésben a súly nagysága másodlagos. Maximális stimulációra törekednek, lehetőleg minél szabályosabb kivitelezés mellett. Egyébként szerintem nem olyan kicsik azok a súlyok. És mert versenyző, illetve profi - nem írom, hogy, biztosan, mert belekötnek - de a meglátásom szerint nem naturál. Akiknél a kémia rásegít egy tökéletesen kombinált étrendre, az kvázi mindegy mekkora súllyal edz, nőni fog.
2020. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

A gyakorikerdesek.hu-n mindenki 120 kg-os fekvenyomással kezd, meg 150-es guggolással....


Volt egy vita itt anno, hogy miért megy a f*szméregetés ebben a sportban, a súlyok terén.


Jól le lettem alázva, hogy 2x28kg kézi nyomást használok, 4 év után is, és valamit nagyon elcseszek...


Mondta ezt egy olyan 16 éves csávó, akinek olyan melle volt, mint egy serdülő tinicsajnak, de ő 120-al nyomott fekve padon, mert bizony, aki évek után ennyit nem nyom ki, ott bajok vannak :D És erre verte a mellét.


Hiába, sokan nem fogják fel a testépítés lényegét, és az a b*szott tökméregetés azért kell, meg mi illik meg mi nem...

2020. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
38%
mert felesleges megszakitani magad.. optimalis sullyal kell edzeni nem vadbarom modjara
2020. júl. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
És szerinted egy 120 kilós profi testépítőnek az az optimális súly, amivel én, 80 kilós hobbi terembejáróként is szabályos ismétléseket tudok végrehajtani?
2020. júl. 20. 16:06
 6/18 anonim ***** válasza:

Igen, lehet.


Nem tudod előtte milyen gyakorlatokat csinált, mennyire koncentrál, milyen plusz csavarokat visz bele a gyakorlatba, sorozatszám stb. amiről mi nem tudunk.


Nem a súly a lényeg, a stimuláció.


De ezt nem fogjátok fel úgysem, mert itt az a módi, hogy évek után minimum 120-al szériázás "illik" fekve. Akinek meg nem megy, azt jól alázzuk le, meg röhögjük ki, közben meg 2x jobb melle van neki.


Büszkén leírom bárhova, hogy kétkezessel így 4 év után kb. ha 70-80kg menne fekve... De nem szoktam csinálni.


Mégis fogadni mernék, hogy a mellem az ide irogatók többségénél jóval jobb...


Van annyi erőszintem, hogy az életben bőven sok minden szituációban, kocsikat meg nem akarok a kettő kezemmel félrerakni úgysem.


Ja! És az ízületek épsége az első nálam.

2020. júl. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
6.-ossal egyetértek, én is évek óta edzek, nagyon szabályosan, nagyon koncentráltan végzem a gyakorlatokat, az izületeimmel biztos nem lesz gond emiatt, és biztos nem lesz soha izomszakadásom se. Úgy kinyírom az izmaimat, hogy fele akkora súllyal edzek, mint más, aki így néz ki, mint én. Nem érdekel ki nevet ki emiatt, vagy ki néz le, hobbikondis vagyok, van mellette munkám, életem, barátok, család. Esztétikus szálkás sportos testalkatom van és tökéletes az egészségem, komolyan minek hajtsam magam, hogy nagy súlyokat mozgassak meg miközben semmi funkciója nincs? Az erőnlétem bőven elég minden fizikai munkához amivel találkozom.
2020. júl. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
30 éve edz és profi kártyás, Mr. Univerzum. Ha valaki ő tudja mi a helyes edzés... jobban tudja mint a sok 20 éves Jani.
2020. júl. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Sok embernek megértem innen az álláspontját.

Viszont amit a 8-as mond az egy nettó fasság. Igaz, hogy Kiss Jenő minden itteni válaszolónál és kérdezőnél többet ért el ebben a sportágban, ezt nem vitatom.

Viszont emiatt nem mondhatod, hogy minden amit mond jó. Van nagyon sok ember aki több ideje edz, van nagyon sok ember, aki többet ért el nála, mégis a nagy súlyos edzés hívei. Ezzel nem azt mondom, hogy a nagy súlyos edzés jobb lenne, mint a kis súlyos, viszont attól hogy valaki 30 éve edz, még nem igaz minden amit mond, mert van más, aki szintén 30 éve edz, mégis az ellenkezőjét állítja.

2020. júl. 20. 17:25
 10/18 anonim ***** válasza:
És ha az is igaz amit ő mond, és az is amit más?
2020. júl. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!