Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem értik meg még...

Miért nem értik meg még mindig sokan, hogy semmilyen táplálékkiegészítő termékre NINCS szüksége az embernek?

Figyelt kérdés
Le lett írva már ezerszer és még mindig nem értik... ☹️

2021. máj. 9. 15:15
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
42%
Én nem veszek ilyen xarokat, inkább rendes kaját
2021. máj. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
64%

Ez személyenként változik. Tényleg van, akinek nincs rá szüksége, hisz pl. a fehérjét beviszi a táplálkozással.

Amúgy meg vannak olyan táplálékkiegészítők, amiket nem lehet étrendből pótolni, vagy az csak nehezen kivitelezhető, pl. kreatin. Persze ez sem "szükséges", de jól jöhet.

2021. máj. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
77%
Nekem nem jött be a kreatin, csak a vizet fogta vissza, talán pici erőt adott, de utána kipisáltam mind. Még egy meta kúrából is több marad
2021. máj. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
61%
2-es vagyok, én még nem használtam kreatint, úgyhogy nem tudom milyen a hatása. Viszont fel lehet hozni még egy csomó ilyet. Pl. az L-Karnitin. Segít abban, hogy zsírból fogyj, hisz a zsírok mobilizálásában van szerepe. Ez sem "szükséges", de jól jöhet.
2021. máj. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
77%
Hadd vegyek nemmind1? Ha te nemakarod ne vedd 🤷‍♂️
2021. máj. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
81%
sok mindenre nincsen szükség mégis segít.
2021. máj. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
66%
Neked ez miért fáj? Törődj a magad dolgával. Remélem az ilyen kioktató stílusú provokatív kérdésed törlik a Moderátorok.
2021. máj. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
16%

A kreatin pont nem azok közé a táplálékkiegészítők közé tartozik, amiket nehezen lehet étrendből pótolni. Ha az ember időnként fogyaszt marhát, sertést, lazacot, tőkehalat, tonhalat vagy tejet, akkor bőven fedezni tudja a szükséges kreatin bevitelt. A kreatin egy messze túlértékelt, a legtöbbször felesleges kiegészítő.

Az L-carnitin is egy átverés. Ezerszer megcáfolták a zsírégető hatását. Nincs olyan táplálékkiegészítő, ami ténylegesen zsírégető hatású legyen. Vannak ilyen készítmények, de azok szteroidok és hormonok, nem pedig sciteces/bioteches baromságok. Zsírt égetni akkor fogysz, ha edzéssel és diétával kalóriadeficitet eredményezel. Ha ez nincs meg, akkor eheted az L-carnitint két marokkal, nem fogsz fogyni.


Ami fontos táplálékkiegészítő számomra, az a fehérje por. Én sajnos nem minden nap tudok úgy étkezni, hogy a fejlődéshez szükséges fehérje mennyiséget bevigyem, ezért esténként néha tolok egy fehérje turmixot, és meg is vagyok. Amik még fontosak, azok a vitaminok és az ásványi anyagok. Kíváncsi vagyok, hogy a téli hónapokban, a szobában ücsörögve melyikünk tudja kiegészítő nélkül bevinni a szükséges D-vitamin mennyiséget. Kíváncsi vagyok, hogy melyikünk eszik annyi zöldséget és gyümölcsöt, hogy fedezni tudja a szükséges C-vitamin mennyiséget. Kíváncsi vagyok, hogy melyikünk fogyaszt annyi halat, hogy bevigye a szükséges Omega-3 mennyiséget.

Ezek a vitaminok alapvetők, úgyhogy ne sajnáljunk multivitamin készítményeket vásárolni.


Szerintem a felesleges, parasztvakító táplálékkiegészítőkkel van a gond, amit kifejezetten a kezdő laikusok számára gyártanak, mert csak ők hiszik el, hogy érnek valamit: BCAA, EAA, HMB, tribulus, arginin, és egyéb ökörségek.

2021. máj. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
36%
De van, sajnos vékony alkatom van, a sport miatt lefogytam nagyon, ahhoz, hogy ezt megállítsam, magamhoz képest sokat kell ennem, nem is tudom mikor voltam éhes utoljára, és még így is nagyon neccesen van meg a megfelelő kalória a súlyom tartásához. Étellel megfelelő mennyiségű fehérjét bevinnem lehetetlen, a por nagyon sokat segített, ráadásul az is némi plusz kalória, ami szintén kincset ér nekem.
2021. máj. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
78%
Nézd, ha okosabb vagy az orvostudománynál és szerinted nincs szüksége adott vitaminokra és ásványi anyagokra a szervezetnek, ezt ne itt terjeszd fel, hanem a megfelelő szakmai fórumokon.
2021. máj. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!