Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napi fehérjebevitel. Most...

Napi fehérjebevitel. Most akkor mennyi kéne az izomépítéshez?

Figyelt kérdés
80 kg vagyok. Mindenki mást mond. Egy durván izmos ismerősöm szerint 2-2,5g/testsúlykilogramm. Neten olvastam 1,62/ttkg-t is. Most akkor mennyi az ideális mennyiség az izomépítéshez? Próbálom több, mint a felét kajából bevinni, a többit pedig fehérjeporból.
2021. jún. 1. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Ha durván sportolsz, izmot építessz, akkor kellhet a 2-2,5 gramm/tskg-onként, de szálkásításnál ennél több sem árt. Persze az is fontos, hogy ennek a fehérjének minél nagyobb része szívódjon fel, meg az is, hogy jókor kerüljön a szervezetbe, és épüljön be az izmokba.
2021. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

2.5g/tskg biztos, hogy nem kell naturál kezdőként.


Több dologtól függhet, de valahol 1.5-2g/tskg között szerintem bőven jó. Testzsír %-tól is függ, ha 30% körül mozog az ember akkor kevesebb is elég, ha sajtot lehet reszelni a hasadon, akkor az 1.5 lehet kicsit kevés. Kezdőként első 1-2évben szerintem nincs akkora jelentősége, hogy most 1.6g vagy 1.9g...

2021. jún. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért annyira kezdőnek nem mondanám magam, járok a terembe pár éve, csak mindig közbejön valami, most pl a lezárás ami miatt nem tudtam. Viszont hobbiként tekintek rá, szeretnék minél jobban kinézni, naturalként. Akkor a 2-2,5re megyek rá, ennyi volt nagyjából eddig is, csak újabban elkezdtem a csirkemellfilét nagyon megunni, helyette fagyasztott dolgokat kajáltam aztán azokban nem 20-22g fehérje van hanem csak 10-12, így bíztam benne hogy elég kevesebb fehérje testsúlykilogrammonként, de akkor legfeljebb több túrót meg tojást eszem.
2021. jún. 1. 14:33
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
2g ala sose mennék. Es ha lehet az egeszet kajabol. Fagyasztott genyokat nem eszek tejtermeket se nagyon. Foleg hus, tojas meg huvelyesek.
2021. jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Naturalként olyan 1,5 g/ttkg-ra állj be.


"Próbálom több, mint a felét kajából bevinni, a többit pedig fehérjeporból."

Akkor nincs rendben a kajád. Normál kajálásnál simán bemegy a megfelelő fehérjemennyiség. És ne csak a fehérjére koncentrálj, az összetett Ch ugyanolyan fontos, ha nem fontosabb. Napi kalória, makrók rendben legyenek, és lehetőleg mellőzd a porokat és egyél rendesen, persze ne szemetet


"Akkor a 2-2,5re megyek rá"

Sok, felesleges.


Egy tömegnövelő étrendhez kell 1-2 gramm fehérje / zsírmentes testtömeg.

4-5 gramm szénhidrát / zsírmentes testtömeg

1 gramm zsír / zsírmentes testtömeg.


+ rendes, nagysúlyos edzés, összetett gyakorlatokkal, izolálgatás felejtős. Alapgyakorlatok, max 2-3 széria izolációs gyakorlat (bicepsz, oldalemelés, stb.) Rendes regenerálódási idő is kell. Az izmok mindig legyenek CH-val feltöltve. Napi 5 gramm kreatin mehet mellé és ennyi

2021. jún. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Már a 2x is nagyon sok
2021. jún. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1,6 g/tskg, ha szálkás vagy. Többet is lehet, mert telít és nem leszel éhes, de nem épül be az izomba több.

[link]

2021. jún. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fehérje az utolsó, amire figyelni kell. Ha normálisan eszel, nem tudsz túl keveset bevinni.
2021. jún. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
8: ezzel a logikával akkor ha "normálisan" eszel, akkor semmire se kell odafigyelni. Nagyon relatív, hogy kinek mi a normális étkezés. Az átlagember napi egyszer eszik valami hús/tojást, azon kívül meg max kis sajt, sonka, tej, aztán jó ha összejön 0.5g/tskg. Ha te alapból minden étkezésedhez hozzácsapsz 2 szelet húst, akkor nyilván nem nagyon kell figyelni...
2021. jún. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ense szamolom. Egyszer kiszamoltam atlag nap, 200g korul volt. Ugyh nem is kell szamolgatnom. Inkabb a chra figyelek h minden kaja 60-70 ch legyen kb.
2021. jún. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!