Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Normális, ha nincs izomlázam?

Normális, ha nincs izomlázam?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

8 hónapja elkezdtem súlyzós edzéseket csinálni itthon.

A legelső napjaimban mindenhol volt izomlázam, viszont azóta néha néha.

Akkor heti 5x edzettem, most már 1 hónapja pedig konditerembe járok heti 4 edzéssel.

A legelső konditermi edzésemnél 1 hónapja szintén volt izomlázam mindenhol, de azóta megint csak elvétve.


Az opciók amikre tudok gondolni:

-Új terhelés miatt (ez bizonyítja az, hogy akkor volt keményebb izomlázam amikor kezdtem az egészet, illetve új terhelésnél a konditerembe 1 hónappal ezelőtt)

-Vagy pedig mivel alsó-felső testes edzést csinálok, így pedig arra tudok gondolni hogy nem kap 1 izomcsoport olyan szinten terhelést EGYSZERRE mint pl egy bro splitnél.


Az izomláz nem szükséges a fejlődéshez tudom, de elméletileg egy jó láb nap akkor jó, ha másnap nem tudsz felállni sem :D


Mivel alsó-felsőtestet csinálok így nem gáz, ha nincs izomlázam csak ritkábban? Vagy kapjanak nagyobb terhelést az izmaim?



2021. júl. 21. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Az izomláz nem szükséges, de ha soha nincs, akkor azért azt mondanám, hogy nincs elég gyakran változtatás az edzésprogramban.
2021. júl. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Nekem meg soha nem volt még, pedig hat éves korom óta sportolok 😅.
2021. júl. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az, hogy soha nincs az túlzás.

Helyesbítek: Általában van MINDIG izomlázam, viszont nem olyan hatalmas mértékű.

Most is van a láb nap után izomlázam, de nem olyan az a tipikus "nem bírok felállni" fajta.

2021. júl. 21. 19:36
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
2-es vagyok, nem téged akartalak kikarikírozni, de amit én írtam, az is igaz.
2021. júl. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Igen
2021. júl. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is az elején volt csak kegyetlen izomlázam, utána egyrészt hozzászoktam, másrészt mindig lenyújtok a végén. Így is szokott lenni, de sokkal enyhébb. 8 hónap alatt mennyit fejlődtél? Ha keveset, akkor bizony valamit nem jól csinálsz.
2021. júl. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Jó a téma!

Én is pont ebben a problémában vagyok.

Úgyhogy figyelem a hozzászólásokat.

2021. júl. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Fejlődni rengeteg fejlődtem.

Sikerült lefogynom csak súlyzós edzéssel 35kg-ot(már nem kell többet), így ezt az egészet szálkásításként fogtam fel.

Eleinte 4x12 kalapácsbicepsz ment 7,5kg-val erőlködve, most már 15kg is megy, szóval erőben is érezhető a fejlődés.

2021. júl. 22. 11:26
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Akkor jó a az edzésterved.

Az a lényeg, hogy tudj növelni a súlyokon. Persze ha két hónap alatt 60 kg-ról 62,5 kg-ra emeled a fekvenyomásodat az nem nagy izmosodás, de ilyen mértékű fejlődésnél biztos hogy működik az edzésterved

2021. júl. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha edzés előtt/közbe/után szoktál fogyasztani tápkieget, lehet amiatt nincs izomlázad. Én főleg BCAA-val vettem észre, hogy sokkal gyorsabban regenerálódok, másnap már alig érzem hogy edzettem. Meg persze 8 hónap alatt azért volt ideje adaptálódni az izmaidnak a rendszeres terheléshez, ezt hívják edzettségnek.

Próbálj meg néha "bukásig" edzeni, amikor már vért izzadva sem bírsz megcsinálni több ismétlést, lehet attól megint lesz enyhe izomlázad. De azért csak óvatosan, főleg fekvenyomással meg guggolással, nehogy rádszakadjon a súly.

2021. júl. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!