Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mikortóp számít valaki az...

Mikortóp számít valaki az átlagnálembereknél erősebbnek testépítésben?

Figyelt kérdés
Gondolom nincs erre pontos válasz, de mondjuk vegyünk egy 75 kilós embert aki jár gyúrni. Mikortól mondhatni rá, hogy erősebb mint az átlag? Pl fekvenyomásnál, vállból nyomásnál, bicepszezésnél mekkora súlyoknál?
2021. nov. 4. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Végig maxokat (1RM) fogok írni.

Azt szokták mondani, hogy egy egészséges, fiatal felnőtt férfinak megvan az ereje ahhoz, hogy kinyomja a testsúlyát fekve (a technikája nem feltétlenül, tehát ha először lemenne a terembe, akkor valószínűleg kevesebbel kezdene).

Tehát 75 kilós embernél ez 75 kg-os fekvenyomás, jóindulattal esetleg 80 kg.

Az állva nyomás ennek a 60-65%-a lehet, tehát mondjuk 45-50 kg.

Tehát ha egy 75 kilós ember 90-100 kilót nyom fekve, akkor a "súlycsoportjában" már az átlagnál szinte biztosan erősebbnek számít (de nyilván nem kiemelkedően erősnek). Ehhez az állva nyomás 1RM kb. 60-65 kiló lehet.

A bicepszről nem szeretek nyilatkozni, mert ott már egy kis csípőmunkával sokat lehet csalni, tehát hiába mondják, hogy valaki x kilóval bicepszezik, számomra nem értelmezhető, hogy az mit jelent, amíg én magam nem látom, hogyan csinálja.

2021. nov. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En most csak 70 vagyok de 75kg volt a maxom es nagy terembe is atlag feletti voltam a sulyomhoz kepest. Nemigazan maxolgattam soha mert bodys vagyok. De a maxaim: fekvenyomas 6x120, vallbol nyomas egykezesekkel 6x40kg(tehat 80), bicepsz az nemigazan szamit, kis izom kap hatnal is meg konnyen fejlodik nem igazan fektettem ra hangsulyt. Egyenea ruddal 50kb
2021. nov. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Egyes, az átlagember hogy lenne képes fekve kinyomni a saját testsúlyát aki most tér be a terembe? 82 kiló vagyok, 190 magas, 50 kilóval tudok 3 4eket csinálni. Nemrég kezdtem fekvenyomni. Elképzelni nem tudom, hogy kinyomjak 70 80 kilót
2022. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hármas, nem volt egyértelműen megfogalmazva a kérdés. Alatta már azt írja "de mondjuk vegyünk egy 75 kilós embert aki jár gyúrni".

Most az átlagembereknél akart statisztikát a kérdező, vagy a terembe járóknál?

2022. ápr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fekve a testsuly 2x, guggolasba 3x mar atlag feletti
2022. ápr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó ezek a súllyok nem átlag felettik, elit erőemelő számok
2022. máj. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor lehet versenyeznem kene 😅
2022. máj. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!