Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Full vega testépítő, aki...

Full vega testépítő, aki semmilyen állati eredetű ételt, italt nem fogyaszt, felveheti a versenyt egy húsevő testépítővel?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 11. 02:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán... Persze ha nem használ szteroidot sem.
2022. ápr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elviekben igen, de sokkal bonyolultabb és sokkal több odafigyelést igénylő táplálkozásra van hozzá szükség. Ezért van az, hogy előfordulnak ugyan vegánok is a mezőnyben, de csak nagyon elenyésző kis mennyiségben.
2022. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Igen, ezen nem múlik, mivel megvan minden tápanyag a növényekben. Ami döntő dolog, az-az egyéni képességek, tehetség. Nyilván azért látsz több jó mindenevő erősembert, testépítőt, meg látod azt, hogy a legjobbak azok és vegán nem tud nyomába érni a legjobb néhánynak, mert sokkal több erősember, testépítő mindenevő, így nagyobb a merítési lehetőség és sokkal nagyobb esély van arra, hogy ebből találsz extra tehetséges embert.


Ami esetleg elbizonytalanít engem, hogy nem biztos, hogy minden embernek ugyanaz a táplálkozási forma a legjobb, teljesítmény szempontjából. A másik, hogy amikor a teljesítményt hajszoljuk, az egy szint után úgy látom nagyon elválik az egészségtől, sőt szembe megy vele, szóval paradox módon, jobb leszel a porondon, de az éveid meg lerövidíted. És itt nem csak a doppingra gondolok.


Persze egy vegán táplálkozást is lehet sokféleképpen csinálni, viszont, ha nem is esszenciális anyagok, de vannak olyan más anyagok a húsban, belsőségekben, tejben stb. ami a növényekben nincs, esetleg nem tudod bevinni táplálékkiegészítővel sem, vagy nem úgy szívódik fel, az úgy már más. Szerintem az étkezés alapjának mindenki számára növényinek kell lenni. De azon túl el tudom képzelni, hogy valaki jobban teljesít egy más összetételű, más forrásokból kivitelezett étrenddel, valaki megint egy másikkal, egy másik pedig a következővel. Tehát a határvonalat nem oda húznám, hogy full növényi vagy mindenevő étrend, hanem oda, hogy különböző emberek és lehet valakiből a full növényi hozza ki a legtöbbet, valakiből pedig a mindenevő.


A full növényi étrend alapvetően azért jobb választás, mert mint mondtam, az étrendünk alapját amúgy annak kell képezni és fenntarthatóbb globális szinten, nyilván ember és állatbarátabb, kisebb esély van a fertőzések, járványok elterjedésére, kevesebb a méreganyag vagy az antibiotikum. Alapvetően egészségügyileg mindent megkapsz belőle, ami kell ahhoz, hogy élj, mindezt kis kockázattal, teherrel.

2022. ápr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
#2-es, ez nem ezen múlik. Az átlagemberek közt is elenyésző mennyiségben fordulnak elő, akkor ha nincs óriási a haszna, a sportolók között miért várjuk el, hogy nagyobb mennyiségben forduljanak elő? Ahhoz képest én pld. elég sok vegán erőemelőt ismerek és elég jó eredményeket is elérnek.
2022. ápr. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4

Viszont az átlagemberek nagy része egyáltalán nem tudatosan étkezik. Az élsportolók nagy része viszont nagyon is. Szóval ez azért elég releváns hogy még a tudatosan táplálkozó emberek között is csak elvétve akadnak vegán élsportolók.

2022. ápr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

Szasz pityu!


''elég sok vegán erőemelőt ismerek és elég jó eredményeket is elérnek.''

Kik ezek az erőemelők és milyen versenyen indulgatnak?

Én is ezzel foglalkozom, versenyszerűen, de én az életben egyet se láttam, aki komolyabban csinálta volna.

Írjál már, mert nagyon kiváncsi vagyok erre.

Vagy csak bebüffentetted ide,mert nyomatod a vegán marketinget.

2022. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

"elég sok vegán erőemelőt ismerek és elég jó eredményeket is elérnek."

Nem kötekedésből, én is a növényi étrendnek vagyok a híve, de ezekre a nevekre én is kíváncsi lennék. Ha valóban jó eredményeket érnek el, akkor biztos van róluk valamilyen versenyzési adat.

Csak azért, mert én magamon kívül nem ismerek egyetlen vegetáriánus erőemelőt sem. És én még csak vegán se vagyok, mert állati eredetű élelmiszert (tojást, tejterméket, stb.) fogyasztok.

2022. ápr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Akiket én ismerek:


Susa Olivér - 18 éves, IPF világrekorder volt nem rég fekvenyomásban ifik között, 187,5 kg-val. 265 körül van a legjobb guggolása, ahogy láttam, 200 körül a fekvenyomás, 270 a felhúzás. A tavalyi OB előtt még kirakta, hogy #vegan a posztoknál és akkor 243-182,5-245 voltak a számai, 17 évesen, azóta valamiért nem rakja ki, szóval nem tudom, hogy még vegán-e. Viszont nem ha váltott is, nem látom, hogy konkrétan ez a lépés segítette volna a fejlődését, addig is nagyon jó fejlődési íven volt, 100 kg körül rakott a totáljára 9 hónap alatt, vegánként. Személyesen láttam, még azon is elgondolkodott, hogy egy mézes italba beleigyon-e :D. Meg a tesója is az, róla is írok.


Susa Dávid: Magyar rekorder guggolásba 243 kg -83 kg-osok között. 272,5 a guggolása és 280 a legjobb felhúzása 100 kg-s testsúly mellett, ezek terem maxok. 160-170 kg körül volt a legjobb BP, úgy tudom, előbbi IPF VB-n megvolt -93-ban. Ezeket vegánként érte el. Azóta egyébként pont befejezte a vegánságot, mert azt mondja, már nem érdekli, hogy következetes legyen, de nekem azt mondta így se igazán eszik olyat, ami nem növényi, meg ezeket több éves vegánság után érte el, amiket leírtam.


Boldo Brown: Ő Susa egyik edzettje, aki szintén vegán életmódra váltott, nem tudom még csinálja-e, de vegánként is brutál erős volt, 242,5-150-250 körüli számokat ő is hozott, utóbbi kettő gyakorlat nem teljesen pontos, mert sérülések miatt úgy figyelem nagy ingadozások vannak ezekben.


Magyarok közül most hirtelen olyan sok jó versenyző nem jut még eszembe erőemelésbe. Ott van még Bodrogi Barbara, aki ahhoz képest, hogy látványosan nem jó alkat erőemeléshez, baromi erős 63 kg-s lányként, 135 kg-s guggolás, 175 kg körüli felhúzás. Szabó Rózsát szoktam még követni, ő indult egy erőemelő versenyen, ő is valami 18-20 év körüli, -63-as és 112,5 guggolás/135 kg felhúzás amit láttam tőle tavaly (igen, számok megjegyzésében elég jó vagyok, meg egy kettőnek most utána néztem a pontosság kedvéért :D). Szerintem ez elég jó, úgy hogy ő inkább a bodys profilt nyomta és azóta se látom annyira powerezni. Erre mondom, hogy persze, találsz egy fekete csajt a világon, aki 200 kg körül guggol és 230-at húz lány létére, de a tehetség nagyon meghatározó, kötve hiszem, hogy ezek a lányok, fiúk bármivel is jobbak lennének, ha ennének húst, tényleg legfeljebb annyival, hogy ha van egy ideális étrend mindenki számára, ami személyre szabott, akkor versenysport szinten, ami már nem is az egészségről szól, talán azokat az utolsó marginal gains-eket le lehet ezekkel a változtatásokkal vadászni. De ha feltételezzük egy ilyen étrend létezését, azt is kell feltételezni vele egyúttal, hogy van akinek a növényi étrend lesz a legjobb. Még megemlíteném esetleg Pfalzer Dánielt, vegán személyi edző, -74-esként tudott terembe 225 kg-t felhúzni. Ez is olyan, hogy látod a srácon, hogy amúgy nem egy erős csontozatú, kb. ki tudta maxolni magát vegánként is (és nem is egy elit erőemelő edzővel készült erre, úgy tudom, talán még maradt is a húzásában... szóval ki tudja, évek alatt, egy 250 kg se lenne neki elérhetetlen).


Testépítők között Rácz Dániel, Váli Tamás. Sok edző, fitnesses is áttért növényi táplálkozásra, vagy hangsúlyosabbá teszi az étrendjébe, Veres Márk, és ő is jó formában van, Torma Valentin is ahogy tudom kb. 90%-ban növényi étrenden van, csajok között Tótfalusi Alexa, ő teljesen vegán, Lucai Balázs is nyomta ezt a növényi alapú étkezést.


De egyébként rengeteg név van, össze is gyűjtögettem néha. Magyar erőemelők között nagyon sok van növényi étrenden, pld. most eszembe jutott egy másik csaj, akit pár hónapja láttam instagramon, Kármán Boglárka, ő annyira komolyan nem versenyez, de ő is plant based. Remélem nem baj amúgy, hogy ezeket leírom, mert vannak inkább magánemberek, mint celeb fitnessesek köztük, de mondjuk pozitív a konnotáció mert szerintem brutálisak.


Külföldi között pedig rengeteg van... Ryan Stills, Dawid Kawka, Karine St-Coeur, Bradie Crandall, Veronique Cormier, Hollie Kempton, Fia Kamlund, Nick Squires, Hulda B Waage, Nigel Morton.


Erősember között pedig Patrik Baboumian, Joni Purmonen és itt is egy magyar, Jakab Viktor.


Persze, jobb mindig van, a legjobb férfi és nő magyar erőemelő nem vegán, ahogy a legjobb nemzetközi sem. De ez nem jelenti azt, hogy ne lehetnének ők a legjobbak egy növényi étrenddel is.


#5-ös, azért nem értünk még mindig egyet, mert a növényi étrend, teljesítmény szempontjából, nem tudatosabb étrend, mint a mindenevő. Leírtam, hogy fenntarthatóbb, etikusabb, egészségesebb, úgy tudom, de a teljesítmény kicsit más, még az egészséghez képest is, mert nem azt jelenti, hogy mindenevő étrenden ne tudnál hosszú életet élni, jól funkcionálni. Tehát adott egy társadalom, amiben az embereket mindenevőnek nevelik és szinte senki se vegán, még csak nem is vegetáriánus születését követően. Persze, hogy kevés sportoló fog áttérni erre, ha akkora előnnyel nem is jár (erőemelésbe, testépítésbe, állítom semmivel, mert egy növényi alapú mindenevő étrend ugyanolyan jó, pontosan ugyanolyan jó tudsz lenni teljesen növényin is, ez rajtad múlik, belefektetett munka minősége, mennyisége, tehetség). Az erősportok, testépítés nem az oxigénfelvételről szól annyira, amiben többet segít a vegánság, vagy a szélsőségesen extrém kihívásokról (ultramaraton futás, ahol nagyon sok a növényi étrendes, mert ott többet tud segíteni, hogy könnyebben emészthető, jobb a regeneráció). Szóval emiatt kb. hasonló számban fognak áttérni növényi étrendre, mint a civil emberek, mert előnyt a sportjukban nem hoz, tehát ugyanaz a motiváció, mint átlagembereknél. Így nyilván marad a kisebb merítési lehetőség, és ebben pedig irreális elvárni, hogy pont a legjobb sportolók vegánok legyenek, ha 1-2% áttér, miért pont ők lennének azok? Az látszik, hogy a növényi étrendesek teljesítménye ugyanúgy vegyes, mint a mindenevőké, van köztük tehetségesebb, tényleg komoly szintet képviselő és kevésbé komoly is, meg a kettő között ezerféle árnyalat. De egyébként más sportok körében egyre inkább kezd felrobbani ez a dolog: [link]


Vagy pld. focisták körében is hallottam, elvileg Messi, Agüero is alkalmazta ezt, hogy szezon közben csak növények. Tom Brady is 80%-ban növényi étrendet folytat, Nate Diaz, Novak Djokovic stb.


Fun fact: vegetáriánus erőemelőt nem is ismerek azt hiszem, de testépítőt sem :D. Még így követés szintjén sem.

2022. ápr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, de sokkal macerasabb az etrend es vannak mikrok amit tapkieggel kell bevinni.
2022. ápr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9-es: Én csak B12-t szedek, télen D vitamint meg kreatint. De utóbbit nem rég óta, az nem létszükséglet. Meg néha fehérjepor, de nagyon sok fehérjét be lehet vinni, ha a hüvelyeseket megszereted. Én van hogy 200 gramm körül viszek be por nélkül 80 kg-ra, és nem is csak hüvelyesek, zab, búza, vegán készételek stb.


Van aki a halolajat ajánlja nagyon az omega 3 miatt, mert ugye a növényi omega 3 más, azt még a testünknek át kell alakítani. Viszont abból rengeteg van egy pár evőkanál darált len vagy chiamagba, úgyhogy egyelőre én azzal elvagyok. Másról nem tudok, ami problémás lehet. A vas nem szokott az lenni, általában rendeződik a vas szint sok nőnél, miután áttért egy jól összeállított növényi étrendre (tehát nem sültkrumpli, chips, kóla).

2022. ápr. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!