Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Otthoni fitness, testépítés...

Otthoni fitness, testépítés milyen eszközökkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

kicsit átlag alatti (de nem vékony), magas férfi vagyok. Előző hónapokban 2-3 kg feljött rám, ami 10+ év stagnálás után meglepő. Ez sajnos leginkább a hasamon rakódott le. Szeretnék rajta változtatni. E mellett a karizmomat szeretném kicsit erősíteni és testtartásomon javítani.

Saját testsúlyos gyakorlatok mellett gondoltam eszközök beszerzésére (pl. súlyzók, pad,stb), de nem tudom ezek közül mi lenne ajánlott kezdőnek. Ebben szeretnék segítséget kérni.


2022. júl. 21. 10:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

- 20 kilós súlyzotszett (dechatlonból domyos jó hozzá még később vehetsz két 5ös tárcsát, ez karozáshoz elég, mell háthoz kevés, ahhoz terembe kell járni vagy más gyakorlatok vagy több súlyt venni),


- egy egyszerű egyenespad (drága és nehezen találni jót, általában csak szrok vannak és azok is drágán) - ezen lehet mégis azért mellezgetni meg hasonlók, hasazni is


- jógaszőnyeg (vékonyak olcsók, vastagok drágábbak), hasazáshoz, nyújtáshoz


- dechatlon edzőkeret, ezen lehet sajáttestúlyozni, bár ha magas vagy, lehet neked az nem megfelelő, én 170 körül csak.


ezen kívül napi 1-2 40 perces kocogást iktass be zsírégetés szempontjból, lehetőleg edzés után főleg, amikor már mozogtál és beindult a zsearégetés.


- lehet venni súlymellényt, saját testsúlyos edzéshez jó, 10 kilós adidast vettem, jó drága, de a legjobb ez a mellény, nem esik ki belőle a súly, meg "puha", testhez álló. 1-2 kilónként lehet feljebb menni vele, szóval "csak 10kg" igazából az eléggé elég tud lenni, ha 2-4-6 kilót "hízol" hirtelen, máris más a húzódszkodás, futás.


- edzőkesztyű meg egyéb edzőruha, bár gondolom ez magától értetődő.


- esetleg haskerék, ja meg


- TRX (anno Alzán nagy akció volt rá, 30ezerért húztam be 70 helyett egy original TRX márka szettet). Ez saját testsúlyosra jó, meg azért egyensúlyt is fejleszt más azon fekőzni, meg ezzel lehet tárogatni is, ja meg tárogatásról ugrik be:


- ilyen földi csúszka korong :D nemtom mi a neve, gymbeamnél is van pl, szivacs az alja, műanyag a teteje, padlódón tudsz vele fekvőtámaszban "tárogatni".


Azért írtam ennyi mindent, hátha más is erre tévedés jól jön, amúgy a felső 4 dolog kb mindenhez elég.


25/F

2022. júl. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Inkabb dontheto padot vegyel meg erokeretet. Olyat amin van huzockodo, tolockodo is
2022. júl. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

Fogyás/zsírégetés esetén kalóriadeficiten alapuló diéta. Testtartás javítás esetén gyógytorna. Izmosodás, erősödés esetén progresszív súlyzós edzésterv. A teljesen különböző célok teljesen különböző megoldásokat igényelnek.

"E mellett a karizmomat szeretném kicsit erősíteni"

Már ebből a mondatodból látszik, hogy egy szakmai YouTube videót nem néztél meg a témában. Az erőedzés nem úgy működik, hogy kiemelsz egy testrészt (esetedben a karocskád), és célzottan azt fókuszba helyezve edzel, a többi testrészed meg csak úgy van. Egy szisztematikus, komplex, egész testre kiterjedő edzéstervre van szükséged neked is, ahogy mindenki másnak is.

Ha otthoni edzés, akkor saját testsúlyos edzés (calisthenics, street workout). Persze lehet venni otthonra óvodásoknak való 28 millis kézisúlyzókat a decathlonban, lehet venni súlymellényt rohadt drágán, ezekkel pedig el lehet maszatolni pár hétig, de ha tovább látsz az első egy-két hónapnál, és hosszútávon is szeretnél ténylegesen elérni valami értékelhető szintet izom és erő tekintetében, akkor kellenek a súlyok, kell a konditerem. Vagy mi a terv? Veszel az Alza.hu-n két darab 5 kilós súlyzót, aztán azokkal fogsz hónapokig/évekig oldalemelni, bicepszezni, fekvenyomni, evezni? És a lábaddal mi lesz? Saját testsúllyal fogsz guggolgatni? Az se erőben, se izomban nem fog semmi pozitívat hozni sajnos (az alsótestet még a tornászok is szabad súllyal edzik). Ha otthonra csak a legalapabb edzőpadot veszed meg a legalapabb állítható állvánnyal, akkor már kapásból 70-80 ezernél vagy, és akkor még nem vettél se rudat (30 ezer egy szarabb), se tárcsákat (itt határ a csillagos ég, csak nézz majd körül). Ezért mondom, hogy ha otthoni edzés, akkor saját testsúlyos edzés. Ingyen van, gyakorlatilag eszközmentes, izmosodni lehet vele, erősödni lehet vele, nagyon komoly szintekre el lehet jutni benne az évek alatt. Össze sem hasonlítható a súlyzós edzéssel, de ez más téma.

2022. júl. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 sütőpor ***** válasza:
Kezdjük ezzel... Mennyit akarsz belefektetni?
2022. júl. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

álvány, fekpad, egyenes rúd, franciarúd, 1kezesek, súlytárcsák, húzódzkodó, haskerék.


ezekkel már frankón leedzhető minden.

de ez egy 100-150ezres tétel minimum, +nyilván semmit nem tudsz a gyakorlatok helyes kivitelezéséről stb úgyhogy szerintem inkább menj el terembe, és fogadj fel egy személyi edzőt legalább egy 8-10 edzés erejéig, amig bemutatja a dolgokat.

2022. júl. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"de ez egy 100-150ezres tétel minimum"

Bárcsak annyiból megúszná az ember. Én májusban rendeltem négy darab 10 kilós és négy darab 15 kilós súlytárcsát, plusz egy rudat, és az volt 150 ezer. Még szerencse, hogy több tárcsa nem kellett, mert apámtól örököltem elég sokat. Ezeken kívül vettem még egy edzőpadot és egy állítható állványt, ami összesen 70 ezer volt. És mindenből a legalapabb, legszarabb terméket rendeltem, nem a prémium márkákat. Persze vehettem volna két darab piros kézisúlyzót is a Decathlonban 10 ezerért, aztán maszatolhatnék azokkal itthon, csak akkor se izmos, se erős nem lennék.

2022. júl. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

én műanyag súlytárcsákat vettem az jóval olcsóbb.

álvány 30k volt, állitható pad 18k

egyenes rúd akkor nem tudom mennyi volt, most 17500

francia rúd 8-10ezer körül lehetett

egyenlőre kivállóan szuperálnak.

2022. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

látom itt is kialakult a jó lehúzó piac... pár hajlított zárszelvény és pontheggesztés nem kéne ennyibe kerüljön. Pénz annyiból nem téma, hogy, ha úgy gondolom megéri, megveszem, de akár tudok készíteni is magamnak ilyen eszközöket

A kérdés arra vonatkozott, hogy mik azok az eszközök amik az ilyen könnyű otthoni fitness hasznos eszközei. Szerintem félre is értettétek, mert sem nagy sörhasam nincs, se nem akarok 25 centis bicepszet. Egyszerűen a fitt fizikum a célom.

Köszönöm a jó tippeket!

2022. júl. 22. 10:08
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A "fitt fizikum" eléréséhez járj el futni vagy biciklizni. Ha viszont izmosodni szeretnél, és azt szeretnéd, hogy két hónap elteltével is fejlődj, akkor kellenek a súlyok. Kell súlytárcsa, rúd, pad, állvány, igény szerint húzódzkodó-tolódzkodó, kézisúlyzó, meg egyebek. Vegyél, vagy készíts magadnak, ha ennyire értesz hozzá.
2022. júl. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

ha csak fitt akarsz lenni ahhoz nem kellenek ezközök

futás, biciklizés, saját testsúlyos gyakorlatok.


25centis bicepsz az amúgy alapból megkéne h legyen mindenféle mozgás nélkül :D

2022. júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!