Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A tömegnövelést lehet kólával...

A tömegnövelést lehet kólával segíteni, hogy kalóriapluszos állapotba kerüljek?

Figyelt kérdés

2022. aug. 1. 19:06
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
39%

pedig de

a kcal többlet egyszerűen optimálisabb az izomépitéshez.

persze a többlet lósz*rt se ér, ha nem kapják meg az izmok az ingert a fejlődéshez.

2022. aug. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
69%
Ergo hiába van kalóriatöbblet, ha az edzésed szar, nem leszel izmos. Viszont ha az edzésed jó, optimális, progresszív, okos, akkor nem lesz mérhető különbség aközött, hogy 3000 kalóriát tömsz magadba vagy csak 2800-at, hiába mondják azt a metanalízisek és a Nyakas Sándorok. Ami az elméletben kimutatható, annak a valóságban nem mindig van relevanciája, pláne nem naturál hobbigyúrós szinten.
2022. aug. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
41%

ne haragudj, de számomra többet nyomnak a latba a tanulmányok, meg pl dietgainz sanyi és a szakértők szava a témában mint egy anonim idegené a gyakori kérdéseken.

de elfogadom a véleményed, ha neked úgy jó, akkor csináld úgy.

2022. aug. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

AKkor hagyjam ezt a kalóriaszámlálást és egyek csak annyit, amennyi jól esik?

Ha nem tömegelnék, akkor nekem egy 2000-2500 kcal bőven elég lenne. Nincs nagy étvágyam

2022. aug. 2. 23:28
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
A kalóriákat azért jó számolni, mert nehéz megbecsülni őket. Ezzel még profiknak is komoly gondjuk van. Az ember könnyen fölé/alá lő. Én azt javaslom, hogy számolgasd nagyjából, ha te 2000 és 2500 kcal között vagy jól, az kb. a szintentartó range, akkor maradj ott, figyelj a táplálkozásod minőségére, eddz okosan, aztán erősödj és izmosodj.
2022. aug. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
25%

Hidd el, azokat a tanulmányokat, nálad sokkal okosabb emberek csinálták, számtalan dolgot figyelembe/számolva vele jutottak arra, amire. Lehet, hogy te, Jóska Pista mást tapasztalsz, mint ezek a tanulmányok eredményei, de ez nem azt jelenti, hogy tévesek ezek az eredmények, szimplán neked nincs akkora rálátásod az egészre, hogy jó következtetéseket vonj le. Egy egyszerű példa: Állítod Teréznak, aki szülés után meghizott, majd sikeresen lefogyott, hogy hülyeség az este 6 utáni NEM evés, mert nem ezen múlik a fogyás, hanem a kalórián, és ezt tanulmányok bizonyítják. De ő meg lesz győződve róla, hogy hülyeséget beszélek a tanulmányokkal, hisz lefogyott, nem? Persze, de miert? Mert azzal, hogy 6 után nem evett, annyival kevesebb kalóriát vitt be, ezzel pedig kalória deficitbe került.



Azt pedig, hogy kalória többletben lehet csak izmot építeni, egy tanulmány se állítja. OPTIMÁLIS izomépítéshez kell valamennyi kalória többlet.


Végezetül, légyszíves magyarázd már el, hogy miért szedne fel a kolatol zsirt, meg vizet, ha amúgy stimmel a kalória és visz be elegendo fehérjét?

2022. aug. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem állítottam, hogy a tanulmányok nem fontosak, szimplán csak azt mondtam, hogy ma már mindenki elképesztő elméleti szakember, mindenki tudós, mindenki metaanalízisekre hivatkozik (amit valójában el sem olvastak, csak a kedvenc YouTuberük hivatkozott rá), mindenki túltudományoskodik mindent, mindenki a képernyő előtt fejti meg a sportot és a táplálkozást, aztán ezek az emberek elfelejtenek okosan edzeni, normálisan kajálni, és eleget pihenni, közben ez a világ valójában ennyi. Nyilván célszerű folyamatosan képezni magad, folyamatosan tanulni, de ma már mindenki azon rugózik, hogy RPE8 vagy RPE9 széria optimálisabb a bicepsz hosszú fejének stimulálására, vagy hogy mit ír a PubMed az állati fehérjeforrások glikolitikus aminosavainak optimalizálásáról, ez meg szerintem rohadt gáz. Lehet ezeken rugózni, csak ettől se erős, se izmos nem leszel, ha otthon játszod a szakértőt, aztán elfelejtesz edzeni. Ennek az ellentéte a no pain no gain, háború, spárta mentalitás, miszerint nincs itt semmi biológia, semmi tudomány, csak gyúrni kell rohadt keményen, durrantani, pumpálni, gépet rángatni, tömni a csirkemellet kreatinnal, aztán Kathi Béla leszel jövőre. Ez szerintem szintén rohadt gáz, egyik véglet sem jó.

Azt sem állítottam, hogy a kólától bezsírosodik a kérdező, ezt valaki más állította. Nyilván csak a kalóriatöbblet okoz bezsírosodást. Én csak azt mondtam, hogy azért senki ne kezdjen el cukrozott műanyag gyári szemét kólákat szlapálni, mert ő "tömegelni" akar, ugyanis ez egészségügyileg nem túl oké, ráadásul felesleges is.

2022. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Akkor nem neked szólt a kommentem, abszolút egyet értünk. A tudományoskodást sem kell túlzásba vinni, de igazából, akik valóban hiteles emberként hirdetik a tudományos megközelítést, azok el is mondják mindig, hogy nem kell átesni itt sem a ló túloldalára, és azt is számolni, hányszor pislogsz egy edzésen, közben meg a lényegről, sok esetben megfeledkezni.
2022. aug. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
túlgondolni a dolgokat tényleg nem jó, de napi 2-3deci kólátol vagy más üditőtől nem lesz semmi bajod.
2022. aug. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!