Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire fontos a gyakorlatok...

Mennyire fontos a gyakorlatok sorrendje 1 edzésen belül?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 19. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Ezt hogy érted? Köredzés? Mert akkor eléggé, hiszen izomcsoportonként válogatunk (legalábbis a mi edzőnk mindig így mondja ki a gyakorlatokat)
2023. ápr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, hanem egymás után lennének, a sorrend a kérdés.
2023. ápr. 19. 17:42
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
Akkor szerintem nem, mondjuk jobb, ha először kár, törzs, hasizom, hátizom, láb a sorrend, mert minden izomcsoportod dolgozik szépen egymás után
2023. ápr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Az előző kommentelő nem is értem, hogy mi a szarról beszél? Először karra kell edzeni, utána törzsre, utána hasra, utána hátra, majd a legvégén lábra? Ez mi a franc? Valami aerobic csoportos köredzés 40 pluszos anyukáknak?

Kérdező! Felosztástól függ, hogy a gyakorlatok sorrendiségének mennyi jelentősége van, de egyébként nem túl lényeges szempont ez. Nyilván célszerű, hogy az összetett alapgyakorlatokkal kezdjük az edzést, és az izolációs gyakorlatok csak az edzés utolsó felében kapnak szerepet, ennek pedig érthető okai vannak, továbbá egyértelmű, hogy a nagyobb izomcsoportok munkáját soroljuk előre, és a kisebb, könnyebben regenerálódó izmok munkát hátrébb, de ez gondolom evidens számodra is. Egy push napon nem túl okos ötlet csigás letolás és koponyatörő után fekvenyomni, de ez szerintem számodra is logikus.

2023. ápr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, inkább az érdekelne, hogy evezés és fekvenyomás közé mehet-e a bicepsz, vagy inkább a legvégén legyen. Nem szeretek két nagysúlyos gyakorlatot egymás után rakni, ezért jó lenne a kettő között.
2023. ápr. 19. 18:56
 6/7 anonim ***** válasza:

A gyakorlatok sorrendje teljesen egyéni.


Ha neked a melled jobban le van maradva, mint a hátad, akkor kezdj mellezéssel, fordított esetben hátazz először.


"Igen, inkább az érdekelne, hogy evezés és fekvenyomás közé mehet-e a bicepsz, vagy inkább a legvégén legyen."


Ez is egyéni, én például a legvégén bicepszezek felsőtest napon, de ez azért van, mert a karom fejlődik genetikailag a legjobban, így kb. mindegy lenne, ha nem is csinálnék rá izolációt, de azért a biztonság kedvéért edzek karra is.


"Nem szeretek két nagysúlyos gyakorlatot egymás után rakni, ezért jó lenne a kettő között."

Akkor megvan a válasz: ne rakj 2 nagysúlyos gyakorlatot egymás után. Az edzéstervednek épp az a lényege, hogy a te egyénedre legyen szabva. Ha te nem szeretnéd, akkor ne tedd. Nem fog ezen semmi sem múlni..

2023. ápr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#3:

Kár? Én nem a konditeremben szoktam a káromat edzeni.😂

2023. ápr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!