Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van rajtam 40kg felesleg hogy...

Van rajtam 40kg felesleg hogy kezdjek el kondizni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Reggel 6-14:00-ig dolgozom, relativ konnyu fizikai melo, kis pakolas, de ez a plusz 40kg miatt kettore kb a halalomon vagyok :( igy nem tudok elmenni edzeni! Mit csinaljak?

24eves ferfi.

170cm 120kg


2023. jún. 6. 12:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Hogyhogy nem tudsz elmenni?Előtted az egész délután,csak akarat kérdése az egész.

Ja és a hűtő kipakolasa.

2023. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Hellmano ***** válasza:
84%
Van az 50 kg plusz is a magasságodhoz képest. 6-14:00-ig a legjobb műszak én is dolgoztam így fiatal koromban, utána mindenre volt időm, amit akartam. Igaz én kb. 5 percre laktam a melóhelytől és ugyanez volt, hogy minimális fizikai munka volt, inkább csak pangás, szóval nem fáradtam el semennyire. Volt, hogy melóhelyről már indultam is tekerni hosszabb távokat tekerni stb.
2023. jún. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Én is 06:00-ra járok dolgozni, és bárcsak végeznék 14:00-kor, mégis van időm heti háromszor 1 órácskát edzeni család, gyerek, háztartás, ügyintézés mellett, úgyhogy az időre való hivatkozás mindig mókás számomra. Ezt az ügyfeleimtől sem tudom komoly képpel elfogadni.

Plusz 40 kilós túlsúly esetén már komoly problémák lehetnek állóképességi és reumatológiai értelemben is, úgyhogy egy gyógytornász, vagy egy naprakész személyi edző felkeresése is javallott lehet számodra. Ettől függetlenül neked sem lehet mást mondani: kalóriaszámoláson alapuló (kalóriadeficit) változatos étrend, progresszív súlyzós edzés, kielégítő regeneráció, alapos bemelegítés, rendszeres nyújtás, rendszeres mobilizáció, fokozatosság. Ezekre a dolgokra van neked is szükséged.

2023. jún. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Lényegében az a baj,hogy ezzel a túlsúllyal már az baromira fárasztó,hogy élek.. :O
2023. jún. 6. 15:07
 5/15 anonim ***** válasza:
47%

"ezzel a túlsúllyal már az baromira fárasztó,hogy élek"

Ezért írtam, hogy egy jó személyi edző, de inkább egy gyógytornász felkeresése lenne célszerű számodra. Sőt egy dietetikushoz is bejelentkezhetnél, aki egy egyénre szabott, kalóriaszámoláson alapuló étrendet is képes neked összeállítani a különböző vizsgálatok alapján, mert a te alacsony testmagasságoddal a 120 kiló már nem gyerekjáték.

2023. jún. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, már ha csak a 8 órát végig ülöm, olyan szinten el vagyok fáradva,hogy hazamegyek és eszek és alvás..
2023. jún. 6. 15:18
 7/15 Hellmano ***** válasza:
85%
Amúgy neked nem edzeni kell elkezdened, mert az megterhelő lenne egyből, hanem leadni mondjuk egy huszast vagy 25-öt és utána elkezdeni ugyanúgy a kaját betartva edzeni.
2023. jún. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igaza van a többieknek, a kajával kell kezdeni. Levinni a kalóriabevitelt mondjuk 2500ra és megnézni, 2 hét alatt mi történik. Ha nem fogysz, csökkenteni 200zal.
2023. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Mivel könnyű fizikai munkát végzel nem kell edzőterembe járnod, hogy fogyjál hiszen a napi 5x8 óra munka alatt jóval több kalóriát égetsz el, mint a teremben mondjuk 3x1,5 óra alatt. Csak a kajálásodat kell rendbe raknod, hogy 400-500 kcal kalóriadeficitben legyél és kicsit egészségesebb kaja alternatívákat keresned. Ha edzeni is akarsz, akkor meg olyan sportot válassz, amit szívesen csinálsz. Az úszás például kimondottan egy ízület kímélő sport, ráadásul a hideg víz még jót is tesz. A legjobb, ha munka után egyből edzeni mész, mert ha előbb haza mész, akkor a kényelmes fotelból már tényleg nehéz felállni és levonszolni magad a terembe. Ezzel szerintem a többség is így lenne.
2023. jún. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
K**va gyorsan kezdj el fogyni, míg valami egészségügyi bajod nem lesz! Én 178 centivel voltam 105 kg régebben, és nekem már az nagyon sok volt. 500-600-as kalóriadeficit és heti 4 edzés, és még úgyis sok idő volt mire 20 kilót leadtam.
2023. jún. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!