Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha csak 2 hát gyakorlat közül...

Ha csak 2 hát gyakorlat közül választhatsz melyik lenne az?

Figyelt kérdés
Én a fordított fogású szűk lehúzásra gondoltam és váll vonogatásra. Szerintetek ez a kettő elég? Javaslat esetleg?
2023. nov. 16. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

A vállvonogatás inkább csuklyagyakorlat, ergo a trapéz felső rostjait dolgoztatja, a teljes trapézt nem, sőt a széles hátat vagy a görgetegeket sem. A vállvonogatás egy izolációs gyakorlat. Ettől függetlenül lehet jó hátad pusztán lehúzástól és vállvonogatástól is, de nem ez a leghatékonyabb kombó, az biztos. Én a helyedben valamilyen horizontális húzást mindenképp integrálnék az edzéstervbe.

Egyébként én jelenleg plusz súlyos húzódzkodást és kézisúlyzós fűrészelést végzek hátra.

2023. nov. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor szuk lehuzas+ csigas evezes szuken jo kombo lehet? Ez igy a hát osszes izmat kellőképpen stimulálná?
2023. nov. 16. 11:42
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

"szuk lehuzas+ csigas evezes szuken jo kombo lehet?"

Abszolút.

2023. nov. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 MadSeal ***** válasza:
A lehúzás mehet, de remélem a szűk alatt max vállszéles tartást értesz. Evezésnek viszont én inkább valamilyen melltámaszos gyakorlatot tennék, és ha csak egyet, akkor olyat, ahol a a felkar kb. 45 fokot zár be a testtel.
2023. nov. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Evezés rúddal + húzódzkodás tuti kombó.
2023. nov. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Valamilyen húzás és evezés. Gyakorlatilag ennyiből áll minden hát gyakorlat, mindenki ezt csinálja, hisz mozdulatokban kell gondolkodni. Az már más kérdés, hogy van, aki rúddal evez és van, aki gépen. Mind a kettő ugyanaz a mozgásminta.
2023. nov. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Rúddal:

Húzódszkodás szűken + deadlift

Húzódszkodás szűken + evezés alulfogással

Húzódszkodás szűken + vállból nyomás

Húzodszkodás szélesen + fordított plank húzódszkodás szűken, szélesen

Húzódszkodás szélesen + vállból nyomás szűken

Húzódszkodás szélesen + evezés szűken, szélesen

Vállból nyomás szűken + evezés szélesen

Vállból nyomás szűken + evezés szűken felülfogással

Vállból nyomás szélesen + deadlift

És hasonlók, amúgy 5-ös is írta.


De még játszik a

hiperhajlítás + fekvő kézenállásban

Vagy

lábemelés + evezés vagy deadlift

De ezeken kívül is van még pár kombináció, mert van kettlebell is, meg más sajáttestsúlyos gyakorlatok.. :)

2023. nov. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
En huzockodok szeles fogassal meg felhuzok aztan altalaba vagy dontott torzsu, vagy t-rud, esetleg furesz. Csukja nekem vallnal van
2023. nov. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

1. Fekvés

2. Máshogy fekvés

2023. nov. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem külön csuklyát edzeni natúrba felesleges, ha nyom az ember mellről vagy vállból, vagy esetleg csinál felhúzást, de ez az én véleményem.
2023. nov. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!